Leenstra denkt stiekem aan Ontslagen Riccö bijt alweer van zich af 32 Engoulvent aan kop van Route du Sud Merckx winnaar van wereldbekertoernooi Telussa en Van Assche grijpen naast limiet Kerkhove speelt halve finale op maandag Robin Haase wint het dubbelspel WERELDBEKER SCHAATSEN Marrit Leenstra en de ijsbaan van Salt Lake City liggen elkaar goed. Ze wint er haar eerste World Cup uit haar loopbaan. maandag 21 februari 2011 BENAHAVIS De Fransman Jimmy Engoulvent heeft de leiding genomen in de Route de Sud, een etappewedstrijd in Zuid-Spanje. Hij was het snelst in de proloog over 6,8 kilometer. Yersekenaar Johnny Hoogerland werd 85e. Hij had 43 seconden meer nodig dan Engoulvent. Vandaag is er een etappe over 170 kilometer met drie flinke bergen. De route du Sud is behoorlijk sterk bezet, met onder meer de gebroe ders Schleck, Oscar Freire, Levi Leipheimer, Samuel Sanchez, Bau- ke Mollema en Jens Voigt. TRABZON De Belgische biljarter Eddy Merckx heeft gisteren het wereldbekertoer nooi driebanden in de Turkse plaats Trabzon op zijn naam ge schreven. De oud-wereldkampioen overmeesterde in de finale de Zuid-Koreaan Kim Kyung-Roul. Merckx was in drie sets klaar: 15-5 15-615-11 en legde een hoog moyen ne van 3,000 caramboles op het la ken. Merckx rekende in de halve fi nales af met Torbjörn Blomdahl (9-15 15-3 15-9 15-12), Kim was in de halve finale te sterk voor Filipos Ka- sidokostas (13-1515-10 15-915-10). HEERENVEEN De turners Jeffrey Telussa en Anthony van Assche zijn er bij wedstrijden in Heerenveen niet in geslaagd de EK-limiet te halen. Te lussa kwam uit op ringen en vloer. Van Assche had zich voor drie toe stellen ingeschreven: brug, ringen en voltige. „Ik heb negen weken hard getraind, maar het kwam er niet uit", zei Telussa. „Het moet nu volgende week maar gebeuren." Volgende week is in Roermond de tweede kwalificatiewedstrijd voor deelname aan het EK. ALBUFEIRA Tennisster Lesley Kerkhove heeft tijdens het ITF-toernooi van Albu- feira de laatste vier gehaald. De ne gentienjarige Zierikzeese speelt haar halve finale pas vandaag. Van wege de vele regenval in Portugal heeft het toernooi veel vertraging opgelopen. Kerkhove won zaterdag in de acht ste finales van de Russin Julia Pa- rasyuk (6-2 6-4) en gisteren in de kwartfinales van de Spaanse Lucia Cervera-Vasquez (6-1 6-4). Ze is in Albufeira als achtste geplaatst. MARSEILLE Tennisser Robin Haase heeft giste ren met de Brit Ken Skupski het dubbelspeltoemooi in Marseille ge wonnen. Het tweetal versloeg in een spannende finale het Franse duo Julien Benneteau/Jo-Wilfried Tsonga. Haase en Skupski waren in de eerste set beter en wonnen die met 6-3. In de tweede reeks moest bij 6-6 een tiebreak uitsluitsel bie den. Die ging met 7-4 naar de Fran sen. In de beslissende supertie break waren Haase en Skupski net iets beter: 13-11. mmssBBSSsmmxmmesBSSSBisssm Marrit Leenstra steeg in het World Cup-klasse ment naar de tweede plaats, op ruime achter stand van Nesbitt (346 om 470 punten) Marrit Leenstra juicht na afloop van de 1500 meter tijdens de World Cup op de Utah Olympic Oval in Salt Lake City. foto Koen van Weel/ANP door Ad Pertijs DEN HAAG - Wielerploeg Vacanso- leil-DCM heeft Riccardo Riccö op staande voet ontslagen. De andere onder vuur liggende kopman Eze- quiel Mosquera wordt voorlopig aan de kant gehouden. „Daarmee geven we vooral het signaal af hoe we met ons team willen omgaan", zegt teambaas Daan Luijkx. Riccö werd na een vermoeden van een eigenhandig uitgevoerde bloedtransfusie vorige week op non-actief gezet. „Volgens het Itali aanse recht konden we hem pas ontslaan nadat hij de kans had ge kregen om te reageren. Die schrif telijke reactie is nu binnen en wij vinden dat hij onze bevindingen niet kan weerleggen", zegt Luijkx. Wat Riccö precies aanvoert als ver dediging of wat er volgens hem aan de hand is, zegt Luijkx niet te mogen zeggen vanwege het medi sche geheim waaraan ook hij ge houden is. De Nederlandse team manager hoopt dat hij met het ont slag van Riccö een punt heeft ge zet achter de affaire. Het is nog niet duidelijk of de Italiaan via de juridische weg het ontslag gaat aanvechten. Op zijn Facebookpagi- na bijt de vrijdag uit het zieken huis ontslagen Riccö alweer van zich af. „Wraak is een schotel die je het beste koud serveert", spreekt hij cryptisch. Hij laat ook weten te lachen om alle verhalen die er de afgelopen tien dagen over hem zijn geschreven. Luijkx was lange tijd een fan van Riccö, maar hij vreest nu dat diens carrière definitief voorbij is. Als ook de UCI vindt dat Riccö zijn boekje te buiten is gegaan, wacht hem een levenslange schorsing. In 2008 was de Italiaan na een posi tieve test in de Tour immers al eens veroordeeld tot een schorsing van twee jaar wegens het gebruik van cera (epo). Daarnaast riskeert de renner een celstraf van drie jaar voor het overtreden van de Itali aanse dopingwet. Het nieuws van de mislukte bloed transfusie kwam naar buiten om dat een arts melding had gemaakt van een mogelijke dopinghande- ling. Riccö werd twee weken gele den in shocktoestand het zieken huis binnen gebracht. De doods bange renner zou toen hebben op gebiecht dat er mogelijk iets mis was gegaan met een bloedtransfu sie. Vacansoleil contracteerde Riccö en kele maanden na het aflopen van zijn schorsing. Toen al werden er grote vraagtekens geplaatst bij inlij ven van de omstreden renner. „Je neemt aan dat je een renner een tweede kans geeft. De meesten grij pen die kans ook met beide han den aan. Riccö dus niet", stelt Luijkx. De ploeg ging erg ver om Riccö te behoeden voor het ma ken van een volgende misstap. Hij mocht een aantal bevriende ren ners meenemen, hij mocht zijn fa milie meenemen naar de koers, en de ploeg controleerde hem fre quent. „Allemaal om de druk weg te nemen en hem een goed gevoel te geven", aldus Luijkx. Het contract dat was opgesteld en getekend, liet volgens hem ook al geen ruimte tot misverstanden. Van Ricco werd in feite maar een ding verlangd: dopingvrije trainen en koersen. Waar is Luijkx nu on danks alle voorzorgsmaatregelen tegenop geknald? Tegen de daden van een gestoord iemand, of tegen de weerbarstigheid van de sport als het om doping gaat? Luijkx: „Ik denk het eerste. Je rekent iemand af op de feiten. Feit is dat hij geen aardige.man is, maar je hoeft geen aardige man te zijn om prestaties neer te zetten in een team." pagina 39: domme en arme Ric cardo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70