61 binnenland President IJsland weigert opnieuw akkoord te tekenen Kamer valt over visie van Kamp Voorjaarsreizen voor SINGLES (45+) 'Kort zorgbonzen voor extra wijkverplegers' IJSLAND Nederland moet voor tweede keer mening bevolking afwachten over terugbetaling 'Procedureel geneuzel' Grace Jones opent The Hague Jazz 2011 Hoogste spaarrente 50PLUS ziet af van geding tegen NOS LUXEMBURG GS^toPPers! a PORTUGAL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm maandag 21 februari 2011 DEN HAAG - CDA, PW, PvdA, D66 en Groenlinks - een meerderheid in de Tweede Kamer - vallen over uitspraken van minister Henk Kamp (Sociale Zaken) over aanpas singen van de sociale zekerheid. Kamp gaf zaterdag in de Volks krant aan dat hij wU bezien hoe de sociale zekerheid in stand kan wor den gehouden in de vergrijzende samenleving, met minder werken den. „Tal van sociale wetten moe ten we opnieuw bekijken vanwege de omslag in de beroepsbevolking en de krappe arbeidsmarkt." Hij zou bijvoorbeeld de ontslagregels zo willen herzien dat werkgevers zelf kunnen bepalen met welk per soneel ze verdergaan. In het re geer- en gedoogakkoord van WD, CDA en PW wordt het ontslag recht ongemoeid gelaten. „No way! Afspraak is afspraak. Handen af van ontslagrecht", rea geert Geert Wilders (PW) op de boodschap van Kamp. CDA-Kamerlid Eddy van Hijum waarschuwt Kamp dat die 'zich niet rijk moet rekenen wat betreft de steun van het CDA voor verde re grootschalige hervormingen dan we hebben afgesproken'. Mariëtte Hamer (PvdA) vindt dat Kamp angst zaait. Zij vindt dat de minister beter kan laten zien hoe hij mensen aan werk wil helpen. LEEUWARDEN - De PvdA wil twee duizend extra wijkverpleegkundi gen aanstellen ten laste van de top salarissen in de zorg. Partijleider Job Cohen presenteert het voor stel vandaag in Leeuwarden, waar hij de wijk Wielenpölle bezoekt. Volgens Cohen is wijkverpleging een basisbehoefte, waarvoor marktwerking uit den boze is. President Crimsson weigert voor de tweede keer het Icesa- ve-akkoord met Nederland en Groot-Brittannië te tekenen. De IJslandse bevolking mag zich in een referendum uit spreken over de terugbetaling van 1,3 miljard euro. DEN HAAG - De IJslandse president Olafür Gtimsson weigerde giste ren, voor de tweede keer, zijn handtekening te zetten onder een akkoord over de terugbetaling van de Icesave-schulden aan Neder land en Groot-Brittannië. De door het parlement vorige week goedgekeurde nieuwe over eenkomst wordt nu via een refe rendum voorgelegd aan de IJsland se bevolking. De IJslandse premier Johanna Si- gurdardottir zei gisteren bijzonder teleurgesteld te zijn door het veto van Grimsson en de oproep tot een nieuw referendum. Een woordvoerder van het ministerie van Financiën in Den Haag stelde in een reactie dat de onderhande lingen over de terugbetaling zijn af gerond. Nederland wacht verder af hoe de IJslanders intern hun besluitvor ming afronden. Minister Jan Kees de Jager wil van de IJslandse rege ring horen hoe die de beslissing van Grimsson duidt. De IJslandse president gaf in een verklaring aan dat hij zich genood zaakt voelde om een veto uit te spreken, hoewel het nieuwe ak koord beter was dan de eerste over eenkomst. Volgens CDA-Tweede Kamerlid El- ly Blanksma lijkt het in IJsland op 'procedureel geneuzel'. Ze vraagt zich af met welk mandaat de IJs landse onderhandelaars op pad zijn gegaan. De besluitvorming is verder aan IJsland maar wat haar betreft kan er maar één uitkomst zijn: „Linksom of rechtsom, het geld moet worden terugbetaald." Ook voor WD-Kamerlid Mark Har- bers is dat het enige mogelijke eind resultaat. De WD koppelt, net als vorig jaar, de terugbetaling nadruk kelijk aan de IJslandse wens om toe te treden tot de Europese Unie. Harbers vestigt zijn hoop op de be volking, die in het nieuwe akkoord tegemoet is gekomen. Het ministerie van Financiën is in 2010 al een juridische procedure be gonnen bij de Europese autoritei ten voor de vrijhandelszone waar van ook IJsland, als niet-EU-land, deel uitmaakt. Die oordeelden eerder al dat de IJs landse overheid terecht aansprake lijk wordt gesteld voor het verlies van tegoeden van Nederlandse spaarders. Het parlement dat instemde met de nieuwe deal verschilt niet met het parlement dat de originele overeenkomst goedkeurde. Sindsdien heeft de volksvertegen woordiging geen nieuw mandaat voor de nieuwe deal gekregen om zelfstandig over de kwestie te kun nen beslissen. „Ik heb daarom, op basis van arti kel 26 van de grondwet, het wets voorstel verwezen naar een refe rendum", verklaarde president Grimsson. Het is volgens hem fundamenteel dat het volk 'de wetgevende kracht uitoefent in het Icesave-dispuut'. Tijdens het vorige referendum in maart bleek dat een grote meerder heid van de circa 200.000 IJsland se stemmers het akkoord ver werpt. De IJslandse regering maakte na deze afwijzing nieuwe afspraken Jan Kees de Jager foto ANP om al het geld dat is voorgescho ten van zeker 320.000 Britse en Ne derlandse spaarders bij de omgeval len IJslandse intemetspaarbank te compenseren. In de nu door de president afge keurde deal, waarover maanden is onderhandeld zou IJsland Neder land een vaste rente betalen van 3 procent. Die rente was fors lager dan de eerder afgesproken 5,5 pro cent, maar nog wel kostendek kend. IJsland zou in juli 2016 met beta len beginnen en moest daarmee voor 2046 klaar zijn. In totaal gaat het om 3,8 miljard euro, waarvan 1,3 miljard terug moet naar Neder land. De terugbetaling ligt gevoelig. De IJslanders vinden dat de belasting betaler niet mag opdraaien voor het roekeloze gedrag van particulie re bankiers. DEN HAAG - De Amerikaanse zange res Grace Jones opent woensdag 15 juni het festival The Hague Jazz in het Kyocera Stadion in Den Haag.De 63-jarige diva verzorgt het openingsconcert van het festi val dat wordt gehouden van 17 tot en met 19 juni in de thuishaven van ADO Den Haag. Icesave was onderdeel van de op een na grootste bank van IJsland, landsbanki en ging in oktober 2008 failliet. Icesave was daarvoor zeven maan den actief geweest in Nederland met het aantrekken van spaargeld via online-rekeningen. De IJslandse bank werd populair onder spaarders omdat die een procentpunt meer rente bood dan toen gangbaar in Nederland: 5 in plaats van 4 procent. Na het faillissement trad het aange paste depositogarantiestelsel in werking. De Nederlandse overheid vergoedde maximaal 100.000 eu ro per gedupeerde spaarder. Het kabinet beloofde dit geld terug te halen bij de IJslandse overheid. Onder de slachtoffers bevonden zich ook overheden. Noord-Hol land ging voor 78 miljoen euro het schip in. Pijnacker/NootÖorp had 12 miljoen uitstaan bij Icesave. - r - Voordelig fietsweekend! 3-daagse autoreis Nederland O.b.v. 2 x ontbijt en diner Vertrek: van 29 april t/m 7 oktober maak gezellige tochten door dé natuur van de Drunense Duinen! U fietst heerlijk ontspannen, want we maken gebruik van Innergy-fietsen met trapondersteuning. incl. verblijf, huurfiets, reisleiding, routes Zie www.kras.nl/12443 liB-M- Slechts 3 data, VOL=VOL! 5-daagse busreis Luxemburg O.b.v. 4 x ontbijt en diner Vertrek: 18 april en 3-17 oktober •dicht bij huis, maar zo anders! Maak kennis met Luxemburg, waar cultuur en natuur hand in hand gaan. We zien o.a. Luxemburg-Stad, Vianden en Clervaux. inclusief busreis, verblijf, excursies Zie www.kras.nl/22608 8-daagse busreis Italië O.b.v. 7 x ontbijt en diner Vertrek: 23 april, 11 juni, 20 aug., 8 okt. nergens vindt u zoveel kunstschatten op zo'n klein oppervlak als in Toscane! In het typische heuvellandschap bewonderen we o.a. Florence, Pisa en Arezzo. inclusief busreis, verblijf, excursies Zie www.kras.nl/22619 meer B] DUITSLAND 6 dgn Beierse Woud Vertrekgarantie op 9/5 Met o.a. Passau Regensburg Vertrek: 11 april t/m 17 oktober Zie www.kras.nl/22688 a KROATIË 10 dgn Bloemenrivièra Vertrekgarantie op 6/5 en 20/5 Met o.a. Porec, Opatija Pula Vertrek: 22 april t/m 30 september Zie www.kras.nl/22655 19 dgn Steden Algarve Combinatie van cultuur. strand!. Met o.a. Lissabon, Faro Madrid Vertrek: 25 april, 23 mei, 10 oktober Ziewww.kras.nl/12418 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. AMSTERDAM - De politieke partij 50PLUS van Jan Nagel spant geen kort geding aan tegen de NOS. Na gel uitte afgelopen week zijn onvre de over de NOS omdat die de par tij geen plek geeft in de debatten in aanloop naar de Provinciale Sta tenverkiezingen op 2 maart. Daar op bestudeerde Nagel samen met een advocaat de kansen in een kort geding. Gisteren liet Mattine Baay, num mer drie op de kandidatenlijst van 50PLUS bij de Eerste Kamerverkie zingen, weten dat er geen kort ge ding komt. Volgens haar heeft de NOS toegezegd dat er aandacht aan 50PLUS besteed zal worden en dat Nagel op de avond voor de verkiezingen commentaar mag le veren op het verkiezingsdebat. Een woordvoerder van de NOS ontkende dat echter. Ook spreekt hij tegen dat 50PLUS kan deelne men aan een debat nadat de stem bussen zijn gesloten. De NOS zegt een neutraal uitnodi- gingsbeleid te hanteren en heeft bij de debatten gekozen voor de acht partijen die de meeste stem men haalden bij de TWeede Ka merverkiezingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6