301 sport Feyenoord ziet voorsprong in Den Haag verdampen Ajax wint, maar FC Twente laat het lelijk liggen tegen NEC EREDIVISIE Veel combineren, maar weinig kansen creëren. Dat is in een notendop de makke van Ajax tegen VW (1-0). maandag 21 februari 2011 door Hans Leber ROTTERDAM - Feyenoord speelt in de tweede seizoenshelft beter dan in de eerste, maar met de punten wil het nog niet vlotten. Gisteren werd gelijkgespeeld tegen ADO Den Haag (2-2), terwijl de ploeg tot tien minuten voor tijd met 2-0 voor stond. Wéér moesten de Rot terdammers teleurgesteld naar de kleedkamer, maar trainer Mario Been is optimistisch en kijkt uit naar de thuiswedstrijd tegen FC Groningen: „Ik kan niet wachten tot het weer zondag is." Aan de kwaliteit van de doelpun ten, beide gemaakt door Luc Cas- taignos, lag het niet. De eerste, een bekeken boog („ik zag dat er ruim te was") na een ogenschijnlijk ver speelde kans, was de mooiste. De tweede, een omhaal na terugkop pen door de excellerende verdedi gingsleider Ron Vlaar, was ook fraai. „Maar ik had liever gewon nen dan dat ik twee mooie doel punten had gemaakt. Ik had de 0-3 ook moeten maken, dan was het klaar geweest, dat verwijt ik mezelf', zei Castaignos. Met zijn goede spel, harde werken en nu dus ook doelpunten, houdt Castaignos de in de winter overge komen Deense spits Sören Larsen aan de kant. Wat er deze winter precies aan aanvallende kracht bij Feyenoord is bijgekomen, laat zich toch vooral op de linkerkant zien. Daar maakt de achttienjarige Ja panner Ryo Miyaichi wekelijks in druk. De aanvaller draaide gisteren zijn directe tegenstander Ahmed Ammi zó dol, dat die op het laatst Miyaichi attaqueerde terwijl de bal niet eens in de buurt was. Scheidsrechter Danny Makkelie verzuimde rood te geven en liet het bij geel. Niet dat het de uitslag beïnvloedde, want het stond toen al 2-2 (Charlton Vicento en Dmitri Bulykin) en dat bleef het ook. Maar wellicht dat Feyenoord in de slotminuten nóg meer druk op ADO Den Haag had kunnen zet ten als die ploeg een man minder had gehad. Dat het Feyenoord was en niet ADO Den Haag dat aan Diego Biseswar heeft het aan de stok met de ADO-spelers Christian Kum, Ahmed Ammi en Timothy Derijck (rechts) na een zware overtreding van Ammi op Feyenoorder Ryo Miyaichi. het einde nog drukte, kan ook als een bewijs worden gezien voor het herwonnen zelfvertrouwen bij de Rotterdammers. ADO-trainer John van den Brom vond het onbegrijpelijk dat zijn ploeg zo in de problemen kwam tegen Feyenoord. „Wat dat betreft heb ik een dubbel gevoel. We kwa men terug uit geslagen positie, daar ben ik blij mee. Maar dat we ons eigen goede spel waarmee we op de vijfde plek zijn gekomen, vandaag niet konden laten zien, stelt me teleur." Feyenoord poogt ondertussen de opgewonden belangstelling voor Miyaichi tot normale proporties te rug te brengen. Volgens Feye- noord-woordvoerder Raymond Sa- lomons is bij de club een verzoek binnengekomen uit Londen van Arsenal, eigenaar van de aan Feye noord verhuurde speler, om hem voorlopig bij de media weg te hou den. „Het liep ook de spuigaten uit met de belangstelling voor Ryo, zeker vanuit Japan", aldus Salo- foto Marco de Swart mons. „We zullen de zaak de ko mende week verder bekijken, mis schien gaan we hem één keer per week met de pers laten praten of- zo, ik weet het nog niet." Net als de Japanse journalisten was ook Feyenoord-aanvoerder Ron Vlaar na de wedstrijd teleurge steld, alleen om andere redenen. „Hier hebben we helemaal niets aan", zei Vlaar. De overwinning op Heracles Almelo van een week geleden, is Feyenoords enige échte lichtpuntje na de winter. De laat ste uitzege dateert ondertussen al weer van 7 maart 2010, bijna een jaar geleden, toen met 4-2 bij Roda werd gewonnen. Maar het moet met het huidige spel toch een keer lukken zou je denken. Hoewel sc Heerenveen, Roda JC en FC Utrecht nu niet de tegenstanders zijn waar het huidi ge Feyenoord de komende drie uit wedstrijden eventjes makkelijk van wint. Been daarentegen blijft optimistisch: „Ons spel en onze strijdlust geven mij vertrouwen." door Jop van Kempen AMSTERDAM - Makkelijk zijn ze nooit, de toeschouwers van Ajax. Een gevleugelde uitspraak over de houding van het thuispubliek luidt dat de supporters van Ajax niet naar het stadion komen om hun club te ondersteunen, maar om te controleren of Ajax wel wint. Gisteren won Ajax, maar daarmee was eigenlijk alles gezegd. De Amsterdamse dub spon afgelo pen weekeinde garen bij het pun tenverlies van de concurrenten FC TWente, FC Groningen en ADO Den Haag, maar desondanks klonk er een schel fluitconcert na afloop van het duel met het erbar melijk slechte VW. Lelijke zeges tellen eigenlijk niet in de Arena. Trainer Frank de Boer kon de flui ters alleen maar gelijk geven. „Het is betreurenswaardig voor het pu bliek en betreurenswaardig voor Luis Suarez," zei hij. Ajax nam na de wedstrijd afscheid van Suarez en misschien leverde dat wel het meest memorabele mo ment op van de middag. De deci bellen van het vuurwerk waarmee de nieuwe spits van Liverpool na 159 wedstrijden en 111 doelpunten werd uitgeluid, overstegen het ge juich over het ene doelpunt in elk geval ruimschoots. „Bedankt en tot ziens", zei Suarez in zijn dank woord. Na de vliegende start van De Boer in december, blijkt het niet een voudig om wekelijks met aantrek kelijk voetbal te winnen. Behalve de breipardj tegen VW gelden de zeperd tegen FC Utrecht (3-0-ne- derlaag) en de in de ogen van De Boer 'draak van een wedstrijd' te gen De Graafschap (2-0-zege) als voorbeeld. Schamel lichtpuntje was het optre den van Vumon Anita, die Daley Blind verving als linksback. Daar mee stelde de trainer een rechtsbe- nige speler op als linksachter. Dat was een knieval die hij liever niet wilde maken, maar door de ver koop van Urby Emanuelson heeft De Boer op die plaats minder alter natieven overgehouden. „Ik hoorde zaterdag dat ik mocht spelen", zei Anita, die onder De Boer ook al aantrad als rechtsback en als middenvelder. „Ik heb met de trainer niet gesproken over de positie waarop ik me moet rich ten, maar ik doe op elke plek mijn best om in het elftal te komen. Ik heb het tegen VW goed gedaan, vind ik." Anita verdedigde scherp en hij gooide er af en toe een aardi ge rush of een hard schot uit. Zijn bijdrage was echter niet voldoende om het zouteloze geheel op smaak te brengen. Net als tegen Anderlecht begon Demy de Zeeuw op de bank. De international viel een kwartier voor het einde nog wel in, maar net als bij Siem de Jong, Christian Eriksen en Lorenzo Ebecilio smoorden ook de doelpogingen van De Zeeuw in goede bedoelin gen. Door de tweede gele kaart van Ken Leemans speelde VW een kwartier met tien man, maar desondanks zetten de Limburgers in de Arena nog aan voor een slot- offensief Dat was opmerkelijk, want de Limburgers losten pas na een uur het eerste gerichte schot op doel. Bovendien haalde de nummer zeventien van de eredivi sie dit seizoen slechts vier punten in uitwedstrijden. Het doelpunt dat Mounir El Ham- daoui na elf minuten had ge maakt, was uiteindelijk genoeg voor de zege. Opzienbarend aan de dertiende competitietreffer van El Hamdaoui was dat hij de bal met links over de lijn schoot. Nor maal gesproken schiet de aanvaller liever met buitenkant rechts, maar nu was hij zo ver naar de zijkant van het veld gedreven dat hij echt niet anders kon. door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Het seizoen is al ruim over de helft, maar het wachten is nog altijd op het moment dat er een ongenaakbare titelkandidaat opstaat. PSV, FC Twente of Ajax? Wie het weet mag het zeggen. Sinds de winterstop leek Twente nog het meest stabiel te zijn, maar geheel in de stijl van deze grillige competitie, was het gisteren de beurt aan de Enschedeërs om pun ten te morsen. Het duel met NEC leverde 21 Twentse doelpogingen, maar niet de gewenste en verwach te overwinning op: 1-1. De statistieken wijzen het al een tijdje uit: waar Twente vorig sei zoen voor de titel bijna een record- score nodig had, dreigt de eredivi sie nu 'de slechtste' kampioen in de historie te krijgen. Tenminste, als je de cijfers puur als leidraad neemt. Er wordt dit seizoen wat af geknoeid door de top drie, die zijn onschendbaarheid van een jaar ge leden in een razende vaart is kwijt geraakt. Twente wist de laatste we ken het nodige te maskeren, maar tegen NEC lukte dat eens niet. Zelfs de bijna traditionele ontsnap- pingsact in de laatste minuten bleef achterwege, al beukte Twen te in die eindfase wel hartstochte lijk op het doel van de gasten. De groei van Twente bleek het laat ste anderhalfjaar mede uit het feit dat de ploeg in het weekend geen schade meer ondervond van de midweekse zware Europese be slommeringen. Dat vloeiende, bijna al normale ritme van de winst brak gisteren dan toch een keer. Dus luidde de logische vraag of dit louter het gevolg was van de poolexpeditie op Russische grond. Opvallend was echter dat Twente er nog wel een intens slotoffensief wist uit te persen. En zoiets lukt geen elftal dat fysiek helemaal is uitgewoond. Volgens trainer Michel Preud'hom- me was de schade van Moskou merkwaardig genoeg ook veel dui delijker zichtbaar in de openingsfa se. „We waren in het begin niet ge concentreerd", sprak de oefen- meester, die geen andere verkla ring kon verzinnen voor de rappe openingsgoal van NEC, toen Na- cer Chadli zijn tegenstander Zim- ling te makkelijk liet weglopen. „Zaterdag hebben we aan de hand van tv-beelden nota bene uitge legd dat Zimling dat vaak doet." Dankzij een daverende sprint van Emir Bajrami kwam Twente nog voor rust op gelijke hoogte, waar door iedereen er eigenlijk vanuit ging dat na rust het gebruikelijke herstelwerk uitgevoerd zou wor den. Twente probeerde het ook wel, maar de ploeg was lange tijd te onrustig en onnauwkeurig en kreeg pas in de laatste tien minu ten serieus uitzicht op de bevrij dende treffer. Maar het onbrak de ploeg aan de vorm van de dag en ook aan het geluk (een kopbal van Luuk de Jong leek de lijn gepas seerd te zijn) waar de Tukkers doorgaans toch een patent op lij ken te hebben. De man die op dat soort momenten vaak de nooduit gang alsnog weet te forceren met een actie vol glorie, is Bryan Ruiz, maar de aanvaller worstelt sinds zijn rentree met zichzelf. Tegen NEC kon hij de belasting van een derde wedstrijd in een week tijd ook niet aan, waardoor hij op het eind gewisseld moest worden. „Ik ben teleurgesteld, maar dit kan een keer gebeuren", relativeerde Preud'homme de on nodige remise. Preud'homme kon het ook accepteren, omdat Twente gisteren wel twee punten, maar niet het kampioenschap verloor. Twente-verdediger Douglas baalt na een gemiste kans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68