421 sport Orion kan kloof nooit dichten Vrouwen hebben regie Ruud Martens maakt zijn favorietenrol waar bij ZK Vlissingse basketbalsters pas in slotminuut veilig ■^maandag 21 februari 2011 door Wim Kakebeeke middelburg - De handballers van Orion ontvingen in Heinkenszand koploper HMC. Ze speelden nier best en verloren met 26-36. EMM speelde gelijk, Delta Sport won en vierde de rentree van Merijn de Vos, Delta Sport 2 verloor dik en ook de vrouwen van EMM waren niet opgewassen tegen de lijstaan voerder. Orion-HMC 26-36: Om te stunten tegen de koploper moet alles klop pen. Tot in de kleinste details. Daar schortte het precies aan bij de opportunistische Bevelanders. Voor de pauze bakte Orion er aan vallend niet veel van. De mandek king op schutter Arno Riemens was niet eens de hoofdoorzaak, al dus trainer John Jansen. „Er gin gen te veel kleine technische en tactische zaken fout. Aanlopen, slechte balbehandeling, stuiten en 4-pas. Dat baart me zorgen." In hoog tempo stelden de bezoe kers de winst veilig: ri-2t. Na de pauze kwam de thuisploeg dankzij sterk keeperswerk van Rene Hooij- schuur wel beter in de wedstrijd. Het werd nog 18-26, maar de kloof dichten zat er nooit in. EMM-Heerle 2 22-22: Veel scho- -ten de Middelburgers niet op met de moeizame remise. Concurrent Blauw Wit troefde namelijk sim pel de reserves van Delta Sport af (28-17). EMM zakte naar de laatste plaats met twee punten achter stand en een wedstrijd minder ge speeld. Veel overlevingsdrang zat er giste ren niet in tegen de reserves van Heerle. Vooral aanvallend bracht de huidige hekkensluiter te wei nig. Zelfs de van stal gehaalde rou tinier Vincent van der Meijden kon zijn stempel niet op de wed strijd drukken. „Er is genoeg ge creëerd", aldus Jos Aertssen. „Er is gewoon heel slecht geschoten van daag." Bergeijk-Delta Sport 22-26: Ruim drieënhalf jaar geleden vertrok Me rijn de Vos bij Delta Sport. De in middels 20-jarige student sportma- nagement wilde zijn horizon ver breden. Hij speelde bij Internos en twee seizoenen in de top bij E&O in Emmen. Gisteren keerde de blonde opbou wer, na negen maanden blessure leed, terug binnen de lijnen. In Bergeijk kende hij een succesvolle rentree bij Delta Sport. In het duel in Zierikzee, drie maan den geleden, viel Thijs de Vos uit met een gescheurde voorste knie band van de linkerknie. Hij wordt morgen in Rotterdam geopereerd. Negen maanden geleden onder ging zijn broer Merijn precies de zelfde operatie. Afgelopen week stuurde de in Gro ningen studerende De Vos een ver rassend mailtje aan trainer Rob de Vos. „Ik ontving van Merijn een berichtje dat hij Delta Sport tot het eind van het seizoen wilde hel pen. Ik zeg geen nee. We zitten nu ruimer in ons jasje. Dit is een pret tige bijkomstigheid." Het debuut van Merijn de Vos be perkte zich hoofdzakelijk tot het bijspringen in de achterste linies. Die rol beviel hem prima. „Pieter Boot stond prima aan te vallen", al dus het handbaltalent. „Waarom zou je hem daar dan weghalen? Ik wil alleen mijn dub helpen. Met mijn ervaring kan ik wat extra brengen. Komende week is Pieter er niet bij tegen White Demons, dus dat wordt een mooie uitda ging. Dat moet goed komen." Blauw'Wit-Delta Sport 2 28-17: Zonder schutter Peter Lefevre (ziek), Danny Wassink (werk) en Arjo Nieuwkoop (privé) konden de Zierikzeese reserves geen vuist maken. Delta Sport staat nu in punten gelijk met de Bosschena ren; de Brabanders speelden wel al een wedstrijd meer. Vrouwen. EMM-VHC 19-25: De Middelburgse vrouwen leden een ingecalculeerde nederlaag tegen de koploper. Dus klampte trainer Au- ke van Hinte zich maar vast aan de indrukwekkende inhaalrace na de pauze. „Als de ploeg met zoveel vuur speelt, ben ik niet bang voor de staart van de competitie." Tom de Tovenaar is zijn naam www.zeeuwsevoetbalawards. nl ZEEUWS KAMPIOENSCHAP SPRINGEN De vrouwen zijn een klasse apart bij het Zeeuws kampioenschap springen in Heikant. Ze eisen de meeste titels op. middelburg - De basketballers van BC Vlissingen wonnen met 68-95 bij EBBC, waardoor de formatie van coach Arjan de Bruin het eer ste deel van de competitie afsloot met 26 punten uit 16 wedstrijden. De vrouwen van BC Vlissingen speelden zich veilig in de hoofd klasse door met 59-54 te winnen van Deurne Pioniers. EBBC-BC Vlissingen 68-95: BC Vlissingen begon geconcentreerd aan de wedstrijd in Den Bosch en nam via Dorde Karadzic direct een voorsprong. EBBC bleef echter aan klampen. In het tweede kwart scoorde Michel Bosters 13 punten op een rij, waardoor BC Vlissin gen met een comfortabele voor sprong ging rusten. Na de pauze verhoogde BC Vlissingen het tem po. EBBC kon niet volgen, waar door het verschil snel opliep naar 10 punten. Het laatste kwart was een formaliteit, waarin BC Vlissin gen eenvoudig de zege veiligstelde. Vrouwen. BC Vlissingen-Deur- ne Pioniers 59-54: BC Vlissingen speelde aanvallend een zwakke eer ste helft. Omdat de ploeg uit Deur ne wel de openingen vond, keek BC Vlissingen de gehele eerste helft tegen een achterstand aan. De rust brak aan bij 23-28. Na de pauze kwam BC Vlissingen snel te rug tot 27-28, maar Deurne hield stand tot 52-52. Pas in de laatste minuut nam BC Vlissingen een voorsprong en hield deze vast tot het einde: 59-54. Yellow Sox-BV Souburg 63-44: BV Souburg kon door driepunters van Nicoline Craste en Ilse Rijn berg bijblijven tot 20-18. In het der de kwart schoot Yellow Sox met scherp tegen de Souburgse zone- verdediging, waardoor het verschil opliep naar 46-28. goes - Bij de Zeeuwse indoorkam pioenschappen tennis in de TSI-hal in Goes en het Racketcen trum in Kapelle is Ruud Martens winnaar geworden in de derde ca tegorie van het enkelspel. De als eerste geplaatste Martens had te gen Dmitri van Hoof drie sets no dig voor de zege: 6-4 2-6 6-2. De uit Koewacht afkomstige Mar tens had eerder in het toernooi al le zijn poulewedstrijden met mini maal zes games verschil gewonnen en was dan ook de uitgesproken fa voriet in de finale. Toch wist Van Hoof uit Vrouwenpolder hem goed tegenstand te bieden. In de dubbelfmale, eerder op de dag, had Van Hoof zijn eerste ne derlaag moeten incasseren. Van Hoof en zijn dubbelpartner Jasper Smit waren niet opgewassen tegen het vaste dubbelkoppel Harold Schipper en Dennis van 't West einde. Het werd 3-6 6-2 6-3. Bij de vrouwen in de derde catego rie was Mandy Wolfert uit Sluiskil oppermachtig. In de eindstrijd stond zij slechts één game af aan Stephanie Vermeulen. In het gemengddubbelspel 3 had Vermeulen samen met Sven Ver meulen al wel een Zeeuwse titel binnengesleept door Eva Hartog en Sven Bakker in een spannende wedstrijd met 7-6 5-7 7-5 te ver slaan. Het was diezelfde Hartog die ook de 3-finale van het dubbelspel ver loor. Samen met Anneke Hoogeste- ger werd er met 5-7 1-6 verloren van Jeantien van den Dries en Mandy Wolfert. In de 4-categorie van het mannen- enkelspel was Jonas Patist de beste door in drie sets van Paul van Hoe ve te winnen: 6-4 4-6 6-3. Anne Flohil pakte de zege bij de vrou wen door een zege in twee sets op Shura Poppe: 6-4 6-3. Naast het reguliere toernooi werd er ook nog in de zogenaamde 'pi- lot' gespeeld in de i-categorie. Dit onderdeel werd als extraatje be schouwd en telde dan ook niet mee voor de KNLTB-rating. In de i-categorie was Frank Clau sing uit Wemeldirige heer en mees ter. Nadat hij zijn poulewedstrij- den tegen Koen van den Berge, Jo hnny Quaak en Sven Bakker zon der al te veel problemen had ge wonnen, was Clausing ook in de eindstrijd tegen nummer twee uit de poule Van den Berge opper machtig: 6-3 6-1. Carolein van de Plasse veroverde met Delta Mossel So Lovely in de klasse ZZ de titel. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66