Capello beslist derby met zuivere hattrick sport 41 Schik bezorgt Hansweertse Boys bij tweede paal toch nog een punt Setzege karige beloning Mytilus Tovaal gaat tot de bodem om zege én bonuspunt uit het vuur te slepen maandag 21 februari 2011 Patrijzen (oranje shirts) was heer en meester in de derby tegen Robur en zag Edwin Capello drie keer scoren. foto Willem Mieras door Jos van Belzen MIDDELBURG - De Bevelandse der by in de vierde klasse A werd giste ren gewonnen door Patrijzen. Ro bur verloor in 's-Heerenhoek met 2-o. Luctor'88 klom in de vierde klasse B naar de derde plaats dank zij een 3-0-zege op MOC'17. Patrijzen-Robur 3-0: Al na vier minuten eindigde een inzet van Edwin Capello in de kruising: 1-0. Hij sloeg daarna binnen negen mi nuten nogmaals twee keer toe, met een loepzuivere hattrick voor Capello en een comfortabele 3-0-voorsprong voor Patrijzen als gevolg. De thuisploeg viel hierna nog wel aan, maar het heilige vuur van de beginfase leek wat uit het spel verdwenen. Robur bleek niet bij machte om ook maar één echte doelkans te creëren. Wel liepen de bezoekers tegen een aantal gele kaarten aan, waardoor volgende week in de belangrijke wedstrijd tegen Walcheren enkele geschor ste spelers zullen ontbreken. Hontenisse-RIA W.: Tom Rijk (Hontenisse) en Shurandall van Uytrecht (RIA W.) waren al uit het veld gestuurd toen de vlam in de pan sloeg. Bij een 2-1-stand stuurde scheidsrechter De Vlaam grensrechter Wies van Kerckho- ven (Hontenisse) weg na een (ge negeerd) vlagsignaal vanwege bui tenspel; hij werd vervangen door zijn broer Ruud van Kerckhoven. Bij de beslissende treffer van Ludi- vicus Cantoro (2-3) negeerde de ar biter opnieuw een vlagsignaal van de Hontenisse-grensrechter. Van wege het tumult dat hierna ont stond, werd de wedstrijd gestaakt. Hontenisse-RIA W gestaakt bij 2-3 (1-0). Jeroen Verschuren 1-0, Gieljan Everaert 2-0, Aii Eryuruk 2-1, Hensley Victorina 2-2, Ludovicus Cantoro 2-3. Walcheren-Steen 0-2 (0-2). Randy Houwer 0-1, Eddy van de Bosch 0-2. Breskens-Jong Ambon 1-3 (0-3). Levi Waisapy 0-1, Zico Tomasoa 0-2, Joy Hi- tijahubessy 0-3, Edwin van de Voorde. Oostburg-Sluiskil 3-0 (0-0). Andrew Wesbeek 1-0 en 2-0, Thijs Ringoot 3-0. Biervliet-Clinge 0-0. Luctor'SS-MOC'rz 3-0: De begin fase was voor de bezoekers, wat echter nauwelijks doelrijpe kansen opleverde. Op slag van rust open de Johnny Nieuwdorp de score: 1-0. Hij was in de tweede helft de aangever voor de treffer waarmee Jeroen Kedde de voorsprong ver dubbelde: 2-0. Na goed doorgaan van Jeroen van Zee kon Thijs van den Dries in de zeventigste mi nuut ook nog 3-0 maken. „Einde lijk weer eens drie velddoelpunten en niet uit dode spelmomenten", aldus trainer Marcel Lourens. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Vosmeer deed Zee land Sport gisteren een dienst in de vijfde klasse B van het zondag voetbal. Lijstaanvoerder Zeeland Sport haalde zelf met 8-0 uit tegen DZC09 en zag medekoploper Le- pelstraatse Boys verrassend pun ten verspelen tegen Vosmeer (1-1). Hierdoor liepen de Vlissingers twee punten uit op de ranglijst. Nummer drie Hansweertse Boys liet twee punten liggen in de uit wedstrijd tegen Kwadendamme (2-2). In de vijfde klasse A leek Volhar ding lange tijd op weg naar het tweede punt van het seizoen. Een kwartier voor tijd capituleerde de Bevelandse ploeg echter tegen Sluis: 1-2. Kwadendamme-Hansweertse Boys 2-2: Een fel Kwadendamme was vooral in de eerste helft de bo venliggende partij, maar de paal voorkwam de openingstreffer van Mariusz Mosiej, waardoor 0-0 de ruststand was. Kort na rust open de Mosiej dan toch de score (1-0), waarna hij in de 75e minuut de marge op aangeven van Martijn Zuidhof verdubbelde: 2-0. In de slotfase kwamen de bezoekende Boys alsnog langszij. In korte tijd stond Barend Schik twee keer op de juiste plaats bij de tweede paal om een voorzet van rechts in te koppen: 2-2. Kaaise Boys-Lewedorpse Boys 1-4: Lebo was sterker en liep nog voor rust uit naar 0-3 via Jasper Verdonk, Jeffrey Jansen en Simon Smits. Pas tien minuten voor het einde werd er weer gescoord: 0-4 door Mike Boot. Even later redde Ron Nagtzaam de eer namens de thuisploeg: 1-4. Het betekende de derde overwinning dit seizoen van de Zeeuwen en de tweede keer dat Kaaise Boys werd verslagen. Lepelstraatse Boys-Vosmeer 1-1: Ondanks een treffer van Freek van Loon voor rust (1-0), slaagde de medekoploper er niet in de wed strijd tegen Vosmeer winnend af te sluiten. Jeffrey Kruf maakte in de tweede helft gelijk toen hij een inzet van Ricky de Klerk nog net aanraakte: 1-1. Eerder was al een in zet van Benjamin Suurlant na mens Vosmeer tot twee keer toe van de lijn getrapt. Johan Nag- tegaal, trainer van Lepelstraatse Boys en in het verleden van Vos meer, had het over een off-day en was blij dat zijn ploeg niet verlo ren had. De bezoekers bleven voor de vierde wedstrijd op een rij on geslagen. Zeeland Sport-DZC'09 8-0: Bei gin oktober eindigde de wedstrijd tussen deze twee ploegen in een 7-0-overwinning voor de Vlissin gers. Ook deze keer kwam DZC'09 er niet aan te pas tegen de goed combinerende Vlissingers, die hun trainer Mick Vujovic met een 8-o-zege een enkele dagen verlaat verjaardagscadeau gaven. Topschut ter bij de thuisploeg was Khaled Boufrahi met vier treffers; Arnoud Stok en Junior Baghola troffen bei den tweemaal doel. Omdat concurrent Lepelstraatse Boys twee punten verloor, namen de Vlissingers de leidende positie in deze klasse weer opnieuw al leen in handen. Renesse-Nieuw Borgvliet 1-1 (1-1). Evert de Jonge 1 -0. Volharding-Sluis 1-2 (1-1): Na de zeperd van vorige week tegen Phi lippine (1-8) vocht Sluis voor eer herstel in de uitwedstrijd tegeij Volharding. Echt overtuigen deed de nummer vier echter niet. Coen Quaak zorgde in de twaalfde mi nuut voor 0-1, maar nog geen mi nuut later schoot Daniël Rijk de 1-1 binnen. Hoewel Sluis lange tijd met tien man speelde, wist het toch de volle winst naar zich toe te trekken. In de 75e minuut werd Kevin Henry matchwinnaar: 1-2. 'M m m i door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus verloren in de regiodivisie met 3-1 van WIK/Univé. De vrouwenploeg van BOK was in de promotieklasse op vreemde bo dem dicht bij een zege, maar capi tuleerde tegen Jola/Olympus in de 'vijfde set: 3-2. WIK/Univé-Mytilus 3-1 (25-22, Z5-19, 25-18, 24-26): Hoewel My tilus weer met personele proble men kampte, werd door het zestal dat wel beschikbaar was meer dan verdienstelijk gespeeld. Het goede spel werd met alleen winst in de laatste set dan ook karig beloond. De thuisploeg had vooral meer slagkracht in de gelederen. Met drie nederlagen op zak wist My tilus door goed side-outspel de eer te redden. De reserves van Mikro Electro/Roosendaal wonnen ver rassend van het op de derde plaats geklasseerde Sliedrecht Sport en liepen aan de staart van de rang lijst drie punten uit op Mytilus, dat nu alleen op de voorlaatste plaats staat. jola/Olympus-BOK 3-2 (17-25, 25-23, 23-25, 25-22, 17-15): BOK is er niet in geslaagd om Jola/Olympus van de eerste compe titiezege af te houden. Daar zag het lange tijd niet naar uit. BOK kwam tot twee keer toe op voor sprong en wisselde ook met een kleine voordelige marge in de vijf de set. BOK rekende zich na winst in de eerste set, en vooral door de ma nier waarop die tot stand was geko men, rijk, maar kwam uiteindelijk bedrogen uit. De thuisploeg raakte verdedigend op dreef, knokte zich langszij en wist met steun van de fanatieke aanhang in de laatste set de ba kens te verzetten. Tovaal-aanvoerder Maurice Boelhouwers probeert de bal te controleren. Links Jan Otte. foto Willem Mieras door Hans Markusse MIDDELBURG - De Goese rugbyclub Tovaal moest op eigen veld tot de bodem gaan om een 20-12-zege op RSRC uit het vuur te slepen. Dank zij vier tries behaalden de Bevelan ders ook een cruciaal bonuspunt in de degradatiezone. Oemoemenoe was op eigen veld snel klaar met URC 2. Na een 22-5-voorsprong bij rust wonnen de Middelburgers met 36-5. Vol gende week valt de beslissing in de tweede klasse Zuid als koplo per HRC 2 in Middelburg op be zoek komt. Tovaal-RSRC 20-12: Trainer Harry van Helsland kon eindelijk eens zijn sterkste formatie binnen de lij nen brengen en vanaf het beginsig- naal van scheidsrechter Daan van Gorp was duidelijk dat Tovaal niets onder hoefde te doen voor de nummer twee uit de tweede klasse Zuid. De Goesenaren kwamen snel op voorsprong. Een lukrake trap van William Beider verraste de Rotter damse fullback dermate dat Jan-Joost Wiebrens tot scoren kon komen. De bliksemstart van To vaal werd echter binnen enkele mi nuten tenietgedaan, want na zwak verdedigen in de Tovaal-defensie bogen de Rotterdamse studenten de achterstand om in een 5-12-voorsprong. Matthijs van Roemburg bracht To vaal nog voor rust terug tot 10-12, maar in de beginfase van de twee de helft lag een try van de bezoe kers meer voor de hand dan een score van Tovaal. Halverwege de tweede helft keer de het tij en zette Tovaal RSRC vol ledig vast tegen de eigen trylijn. Op aangeven van Bram Bruijnes zette Rik Markusse Tovaal op een verdiende 15-12-voorsprong. In het besef dat bonuspunten aan het ein de van het seizoen wel eens bepa lend zouden kunnen zijn, ging de thuisclub verwoed op jacht naar de vierde try. Die viel tien minu ten voor tijd, toen Marijn Rie- mens snel reageerde bij een penal ty en in de uiterste hoek van het veld scoorde: 20-12. Oemoemenoe-URC 2 36-5: Yed- ney America was de grote man bij de thuisclub. Hij drukte in totaal vier tries, waaronder een heuse hattrick in de eerste helft. Quinten van Dijk opende in de zesde mi nuut de score. Halverwege de eer ste helft raasde Yedney America binnen tien minuten drie keer langs de verbouwereerde defensie van URC 2. Laurent Legrand wist ook nog twee conversions te verzil veren, waardoor Oemoemenoe met een 22-5-voorsprong kon gaan rusten; de bezoekers redden name lijk vlak voor rust de eer. In de tweede helft bracht trainner Hen- ny Zandbergen twee verse wingers binnen de lijnen, maar het was toch Yedney America die de mees te aandacht trok. Hij bracht Oe moemenoe met zijn vierde try op een 29-5-voorsprong, waarna Dan ny Minderhoud de eindstand in de slotfase vastlegde op 36-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65