Fortis houdt titelrivaal op afstand 401 sport Goed seizoen PWG ondanks slotnederlaag KORFBAL Zwaarbevochten punt in Maassluis De Rooij persoonlijk kampioen bandstoten Driebander Van Geyt verspeelt voorsprong Verlies kaderteam 's Lands Welvaren Zeeuwen nergens in gewestelijke eindstrijd Tenniszege Schot in Wintertoernooi Rillandia Smashers badmintonkampioen Volharding koninklijk beloond maandag 21 februari 2011 Scores Swift: Ivo de Hond 4, Mathijs Pagé en Vera Kuiper 3, Jacco van de Bosse 2, Sophie Cevaal 1 Ondo-Scheldevogels 10-14. Scores Ondo: Jeroen Mesu, Ronald Wisse en Lianne Lorier 3, Anita Ge- schiere 1 All Ready-Blauw Wit 9-10: 'Schaakkorfbal', vond de Kloeting- se coach Wim Voomeveld. Hij zag een boeiende partij waarin de korf- bezetting een* cruciale rol speelde. In elke aanval vond een zorgvuldi ge afweging van kansen plaats. Blauw Wit hield All Ready af op een minimaal gaatje. Genoeg om de degradatieconcurrent voorlopig van zich af te schudden. Scores All Ready: Bram Bolle 4, Jacco de Loof 3, Wim in 't Veld en Esther Snoek 1. Scores Blauw Wit: Claudia Timmer mans 4, Danny Hoogstrate 3, Ivo Flipse, Bastiaan Rijk en Edwin Bommeljé 1. Oranje Zwart-Stormvogels 13-18. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 6, Linda de Witte 3, Kristian Gabriëlse, El- mar Gabriëlse, Emmely de Visser 2, Sa bine Minderhoud, Marit Kleinepier en Arno Sanderse 1 Olympia-Togo 21-19: Ondanks de nederlaag was Togo-coach Carlo de Waele tevreden over de presta tie van zijn ploeg. „We zijn slap be gonnen, anders hadden we er meer uit kunnen halen", zei de Belgische trainer over de kanteling in de partij. Togo kwam op een 14-16-voorsprong, maar zag Olym- pia zich scherp herstellen. Bij 20-19 was een punt nog mogelijk, maar de Goese ploeg moest berus ten in een nederlaag. Scores Togo: Kevin de Waele 7, Niek Meerman 5, Marscha van Belzen en Marcel Viergever 2, Jan-Kees Goossens, Wendy Uitterhoeve en Marianne van Belzen 1 KRUININGEN - Korfbalvereniging Volharding uit Yerseke beleefde zaterdag een bijzondere dag. Voorzitter Laban nam namens het bestuur een koninklijke erepenning in ontvangst uit handen van burgemeester Huisman van Reimerswaal. Dat gebeurde in de Reimerswaalhal in Kruiningen, tussen twee jeugdwedstrijden in. Volharding bestond in 2010 honderd jaar. Dat werd af gelopen zomer uitgebreid gevierd. Tijdens de jubileum dag was onder meer het Zeeuws korfbalteam te gast. Dat speelde toen vrienschappelijk tegen het Dordtse Oranje Wit. Volharding is de oudste korfbalclub van Zeeland en een van de oudste van Nederland. foto Willem Mieras «mjran—«i.mi «wam. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - In de eerste klasse van het korfbal bleef het duel tus sen de nummers één (Fortis) en twee (Maassluis) onbeslist. Met nog twee speelrondes te gaan hou den de Souburgers daarmee hun directe concurrent op twee pun ten. Swift, de eerstvolgende tegen stander van Fortis, verraste door punten weg te kapen bij Pernix. Maassluis-Fortis 16-16: Maassluis moest, Fortis wilde winnen. Het le verde een spectaculaire korfbalkra ker op waarin de Souburgers over eind bleven. Hoewel de bezoekers op achterstand kwamen, eerst 7-3 en later 15-13, vond coach Leonard Debbaut dat Fortis het betere van het spel had. Toch moest zijn ploeg repareren en bleef het tot de laatste seconden een dubbeltje op z'n kant. „We hebben er niet het optimale uit gehaald, maar zijn wel erg gelukkig met de conse quentie", aldus Debbaut, die zich realiseert dat de titel voor het grij pen ligt. Scores Fortis: Remco Crucq 6, Elze Blankenburg 3, Joyce Schoonaard en Jessica de Boer 2, Niels Bebelaar, Es ther Kasse en Rens van den Driest 1. Pernix-Swift 12-13: Hoewel de in vallers de gemiddelde leeftijd met negen jaar deden dalen, straalden ze een volwassenheid uit waarvan buiten de spelvreugde ook vertrou wen uitging. De tengere Middel burgse vrouwen lieten zich niet het kaas van het brood eten door de pittige Pernix-speelsters. Tot het laatste fluitsignaal werd een minimale voorsprong met hand en tand verdedigd. Resultaat: een overwinning die voor grote op luchting zorgde. door Daaf Kasse MIDDELBURG - Het damteam van PWG 's-Gravenpolder heeft de competitie zaterdag afgesloten met een 13-7-nederlaag tegen Damlust. De Zeeuwse hoofdklasser is op de zevende plaats geëindigd, een veel ..beter resultaat dan vooraf door de kenners werd voorspeld. In de wedstrijd tegen Damlust stond niets meer op het spel. PWG had zich al in veiligheid ge speeld en de tegenstander uit Gou da was al zeker van een plaats in de nacompetitie. Een serie zwakke partijen resulteerde al snel in een hopeloze achterstand. Kees Rijk „misrekende zich, Daaf Kasse liep in een zetje en Jos de Wild en Rianka Rentmeester hadden posi tioneel weinig te vertellen. Het was al 8-0 voor de bezoekers toen - PWG ging scoren. Martin van Dijk, die al vroeg een schijf had veroverd, won en Niels Roelofsen pakte een punt. Uiteindelijk viel de schade mee. Andres van den Berge won zijn eindspel en Danny de lager en Aart Walraven vochten zich knap naar remise. Ook John ny de Leeuw leek op een punt af te stevenen tegen grootmeester Er- no Prosman, maar na een eindspel- fout leed de Goesenaar zijn eerste nederlaag van het seizoen. Het tweede team van PWG eindig de na een 12-8-zege op De Kroon- schijf uit Molenaarsgraaf op de tweede plaats in de tweede klasse D. Normaal geeft deze positie recht op deelname aan de nacom petitie, maar omdat het team vorig jaar afzag van promotie, verspeel de PWG voor dit seizoen die rech ten. Nico de Winter, Jan van Beeck, topscorer Hans van Akke ren en Cor Boot wonnen. COLIJNSPLAAT Het persoonlijk kampioenschap bandstoten derde klasse poule mid den is gewonnen door Ad de Rooij van VEGABV. Marco Kooiman van Carambowl werd tweede. De Rooij leidde van begin tot eind. Alleen in de laatste ronde verloor hij een par tij. Kooiman klopte als enige de kampioen en had ook de hoogste toernooiserie met een score van 18. SAS VAN GENT De streekderby in de tweede divi sie driebanden tegen Pearle Opti ciens eindigde voor 's Lands Welva ren in een 6-2-nederlaag. Ronny van Geyt had tegen Jens van Dam de leiding, maar de thuisspeler maakte de laatste twee beurten vijf punten en dat werd Van Geyt fa taal. Eerder hadden ook Jaap Hame- ling en Luc Peeters al verloren. In valler Piet Koek won als enige. KWADENDAMME Het kaderteam 's Lands Welvaren verloor in eigen huis met 3-5 van De Posthoorn/RBS 1. Peter de Bree ontbrak, omdat hij voorwedstrij den bandstoten moest spelen en bovendien ontstegen de bezoekers hun normale niveau. Danny en Sjaak Walhout verloren en Jaap van de Weijde speelde gelijk. Al leen Jan Goudzwaard won. STEENBERGEN Drie Zeeuwse deelnemers moesten in de gewestelijke finale libre eer ste klasse buigen voor de Brabant se overmacht. Johan de Pundert (BV Kwadendamme) werd vijfde met 6 punten uit 7 partijen en 4.39 gemiddeld. Phuc Nguyen en Pierre van den Berg werden zesde en acht ste met 4 en 3 punten en 5.04 en 5.25 gemiddeld. Marty Jongmans (SVW) pakte ongeslagen de titel. SINT PHILIPSLAND In het Afbouwbedrijf Kot Open Wintertoernooi in Sint Philipsland was er een zege voor R. Schot in het mannenenkelspel ME5. Hij ver sloeg J. Neele met 6-4 6-3. In het ge mengd dubbel GD6 wonnen J. de Viet en E. Bazen van A. den Engels man en L. den Haan (6-2 6-3) en wa ren A. Joppe en R. de Rooy te sterk voor E. de Vos en L. Kot: 6-4 6-2. KATS Met ruime voorsprong is Rillandia Smashers kampioen geworden in de hoogste klasse in Zeeland. Het jonge badmintonteam won zijn laatste wedstrijd in Kats met 2-6. Al na twee gewonnen partijen kon de ploeg niet meer worden achter haald op de ranglijst en was de ti tel veiliggesteld. Door de overwin ning promoveert Rillandia Smas hers naar het district Zuid-West.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64