zege bij RWH Hoedekenskerke nadert leider Wemeldinge sport i 37 Noad'67 gaat Krabbendijke voorbij Daan Esser (Kloetinge): Karakteristiek maandag 21 februari 2011 kund. Het zou een mooie belo ning zijn geweest voor een goede teamprestatie", zei een dik tevre den Houtepen. In de kou en de wind leek Kloetin ge een hete middag tegemoet te gaan. RWH startte furieus en dat leverde in de tweede minuut een goede mogelijkheid voor Ruperto Dorothea op. Jaco van der Schee redde bekwaam op het schot van de RWH-spits. Even later werd balverlies achterin van Kloetinge-aanvoerder Jaap Es ser niet afgestraft. Halverwege de eerste helft hield Van der Schee Dorothea nog een keer van een treffer af, terwijl hij in de 42e mi nuut een katachtige reflex op een schot van dezelfde speler had. Uit de rebound van de corner die daar op volgde, knalde Dave de Vos op de paal. Kloetinge stelde er weinig tegen over. De jonge formatie werkte hard, maar kreeg geen grip op de tegenstander. De bezoekers misten de geschorste Corné Schilperoort en Maarten van Rosevelt. Boven dien zag Kloetinge Sam Biester- bosch met een enkelblessure uit vallen. De verdediger werd uitste kend vervangen door Timo Jan sen. De spoeling bij de Bevelanders bleek heel dun, want in de slotfase van de wedstrijd viel zelfs assis tent-trainer Erwin van der Woerdt in. Hij verving de leegge- speelde Etiënne Mallie, die een on dankbare rol als spits had. Vooral voor de rust stond hij te geïsoleerd om iets uit te kunnen richten. In de tweede helft toonde Kloetin ge meer lef en kwam het ook zelf meer aan voetballen toe. RWH hanteerde net als voor de rust een behoudende strijdwijze met conse quent drie man achterin. De thuis ploeg creëerde wederom een aan tal goede mogelijkheden. Hout epen: „In eerste helft was het te onrustig. Dat ging in de tweede helft een stuk beter. We gaven toen ook de backs van RWH meer vrijheid, waardoor- onze bui tenspelers minder arbeid hoefden te verrichten en zij meer acties konden maken. Ook de aanslui ting vanaf het middenveld verliep daardoor beter." Die tactiek van Kloetinge leek in de 63e minuut zijn vruchten af te werpen. Nadat Daan Esser - de af gelopen weken in de spits, maar zaterdag in een meer controle rende rol - de bal op het midden veld had onderschept, lag het veld volledig open. In de afwerking was hij uitermate ongelukkig. „Ik wilde vanaf rechts diagonaal in de verre hoek schieten. Maar de bal stuitte weg door een polletje. Ba len", vertelde hij. Esser baalde ook van zijn gele kaart na een uur spelen. Die prent werd te gemakkelijk gegeven door de verder prima leidende arbiter Onstenk. Esser is daardoor zater dag thuis tegen LRC, de nummer twaalf van de ranglijst, geschorst. „Het was pas mijn eerste overtre ding. Ik had ook echt de intentie om de bal te spelen. Waardeloos. We hebben de punten hard nodig. En LRC is nu net zo'n ploeg waar tegen je die moét pakken." 9 RWH-Kioetinge 0-0. Scheidsrech ter: G. Onstenk (Wageningen). Ge le kaart: Daan Esser (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. 9 Kloetinge: Jaco van der Schee; Sam Biesterbosch (16. Timo Jan sen), Arjan van der Smissen, Mi chel Maaskant, Björn Quartel; jaap Esser, Mark Schuit, Daan Esser; Ing- fnar Quist, Etiënne Mallie (85. Er- win van der Woerdt), Rick Mulder. door Tom Vennink middelburg - In de derde klasse B liet The Gunners zaterdag punten liggen bij Tholense Boys (2-2). Me dekoploper Klundert won van Smerdiek (1-0) en liep zo twee punten uit. Noad'67 won met veel moeite het duel om de derde plaats van Krabbendijke (2-3). In die wedstrijd werden liefst drie spelers met rood van het veld ge stuurd. Krabbendijke-Noad'67 2-3: De be zoekers boekten een zwaarbevoch ten zege op Krabbendijke. Het ver schil tussen de ploegen was mi niem. Frank den Engelsman zette 0-1 op het bord, maar Danny We ber dichtte het gaatje voor Krab bendijke. Even later hetzelfde ver haal: Remi van Herk zorgde voor 1-2, Elco Jansen herstelde het even wicht voor de thuisploeg. Na ver loop van tijd werd de wedstrijd bij zonder grimmig. Niet minder dan drie spelers kregen rood voor onbe zonnen overtredingen: Richard Domisse en Rens Jansen van Krab bendijke en Roy van Splunter van de bezoekers. Met een man meer won Noad'67 dankzij het winnen de doelpunt van Frank den Engels man. Tholense Boys-The Gunners 2-2: De Tholenaren kwamen terug uit een penibele positie en speelden gelijk tegen het ongeslagen The Gunners. De wedstrijd was interes sant vanaf de eerste minuut. Een knappe vrije trap van René Netten betekende 0-1 voor The Gunners. Na rust werd het 0-2 via Bas Kools. Met nog een halfuur te gaan begon Tholense Boys aan een slotoffensief Joey Deurloo luidde die in met de aansluitings- treffer. De verlossende gelijkmaker viel na een schitterende aanval via Ronnie dê Graaf, die werd afge rond door Matthijs van Stee. Seolto-Rillandia 3-3: Rillandia pakte na vier verloren wedstrijden weer een punt. Arjan Koopmans en Adriaan van de Plasse zetten een 0-2-tussenstand op het bord. Seolto kwam terug via Bas van Grosen, maar Joey van de Hoef scoorde 1-3 en de buit leek binnen. Maar niets bleek minder waar, want in het laatste deel van het duel zorgden Jaap van Dam en Ben Kammer toch nog voor een gelijkspel. Beek Vooruit-WHS 3-1: De ploeg uit Sint Annaland kwam op voor sprong via een geslaagde vrije trap van Ronald van de Repe. De ge broeders Gabriels kantelden het duel voor Beek Vooruit met twee treffers, waarvan één uit een straf schop vanwege een handsbal in de verdediging van WHS. De thuis ploeg gaf de 2-1-voorsprong niet meer uit handen. Geert Brusselers maakte er kort voor tijd 3-1 van. Klundert-Smerdiek 1-0: Het scheelde niet veel of Smerdiek had voor een verrassing gezorgd. De ongeslagen koploper Klundert kreeg maar geen grip op de bezoe kers. Toch zorgde Poger Mukoko voor een 1-0-ruststand in het voor deel van Klundert. Drie minuten voor tijd gingen Martijn Lindhout en Wesley Withagen samen op het doel van Klundert af. Het duo vergat echter de buitenspelregel in acht te nemen, waardoor Smer- dieks gelijkmaker er niet kwam. Krabbendijke (gestreepte shirts) is in de aanval tegen Noad'67, dat uiteindelijk aan het langste eind trekt in een turbulent verlopen duel. foto Willem Mieras 'Ik wilde vanaf rechts diagonaal in de verre hoek schieten. Maar de bal stuitte weg door een polletje. Balen.' door Tom Vennink middelburg - De verschillen aan de top van de vierde klasse A wor den kleiner en kleiner. Koploper Wemeldinge verspeelde zaterdag punten in 's-Heer Arendskerke (2-2), waardoor de voorsprong op Hoedekenskerke nog maar één punt bedraagt. Hoedekenskerke versloeg ZSC'62 met 0-1. Ook Bevelanders profiteerde van het puntenverlies van Wemeldin ge door MZVC met 0-2 aan de kant te zetten. Onderaan won SVD met 2-0 van Cadzand, dat het verschil met de rest nu wel erg groot ziet worden. 's-Heer Arendskerke-Wemeldin- ge 2-2: Het niveau lag hoog in het duel tussen de nummers één en vier. Fouten waren er nauwelijks en de spanning was om te snijden. Het eerste doelpunt was een mooi schot van Walter de Kort namens de thuisploeg. Een m nuut voor rust maakte Pieter Bolle gelijk. Net als vorige week ontpopte Ricardo Kriekaard zich tot gouden invaller met opnieuw een belangrijk doel punt. 's-Heer Arendskerke dacht de drie punten op zak te hebben, maar verkeek zich in de laatste mi nuten op Arno de Kok, die de ge lijkmaker binnenkopte. ZSC'62-Hoedekenskerke 0-1: ZSC'62 leed zijn eerste thuisneder laag van het seizoen. Net als vorige week verzuimde de ploeg een over wicht om te zetten in een overwin ning. Dankzij een doeltreffende uitbraak in de slotfase ging Hoede kenskerke er zelfs met alle punten vandoor. ZSC'62 stond in de eer ste helft op het punt de basis te leg gen voor een overwinning. Hoede kenskerke, tweede op de ranglijst achter Wemeldinge, kwam nauwe lijks in het stuk voor. De gevaarlijk ste aanvallen kwamen van Jos Era des, Robin Provoost en Arjan Smalheer. Smalheer miste op on verklaarbare wijze een leeg doel vanaf een paar meter afstand. Ook Erades en Provoost kwame op cru ciale momenten niet tot scoren. Na tachtig minuten kreeg Jermo Stoel namens Hoedekenskerke de bal vlak voor het doel van ZSC'62. Hij knalde de beslissende treffer binnen en liet de ontstelde thuis ploeg puntloos achter. MZVC-Bevelanders 0-2: Tot een spannende wedstrijd kwam het niet in Middelburg. Kansen waren er nauwelijks. Duidelijk was wel dat Bevelanders de controle over de wedstrijd had. Een geplaatste kopbal van Mark van de Moere be tekende 0-1 voor de bezoekers. MZVC zag geen kans om op gelij ke hoogte te komen. Een halfuur voor het einde besloot Albert Bud ding de wedstrijd definitief in Be- velands voordeel. SVD-Cadzand 2-1: Cadzand is alle aansluiting met de rest van verlo ren. Op bezoek bij directe concur rent SVD moesten de Zeeuws-Vla mingen het voor de zoveelste keer dit seizoen afleggen tegen de tegen stander. Andreas Meulenberg was de eerste doelpuntenmaker voor de thuisploeg. Bas de Kraker zette SVD op 2-0. Na rust meldden de bezoekers zich vaker op de vijandi ge helft, maar ze konden geen pot ten breken. Toch werd het nog even spannend toen Peter Nies- kens een strafschop benutte. Het bleef echter bij 2-1, waardoor het onderlinge verschil tussen SVD en Cadzand op de ranglijst opliep tot zes punten. Apollo'69-Wolfaartsdijk 2-1: Apollo'69 boekt de vierde overwin ning op een rij. De thuisploeg kwam pas in de extra tijd op voor sprong. Wolfaartsdijk had lang de leiding in handen na een goal van Tom Kloet, maar gaf die in de tweede helft uit handen. Robin Braam zorgde voor de gelijkmaker. In de blessuretijd leidde een onbe suisde tackle in het strafschopge bied van Wolfaartsdijk tot een be slissende penalty voor Apollo'69. Kees Jan Verstrate schoot van elf meter raak. De ploeg uit 's-Graven- polder schoof door deze zege op naar het linkerrijtje. Waarde-Borssele 2-0: Waarde was net iets beter dan Borssele. Een doelpunt hing al snel in de lucht en kwam er via Frank Lobbe- zoo. Na rust leek Borssele zich te herstellen. De ploeg viel aan, maar gaf Waarde daarmee ruimte voor de beslissende counter. Nathan Ka- relse rondde die uitval met een ge plaatst schot af Inmiddels was de trainer van Borssele met een rode kaart weggestuurd nadat hij het veld in was gelopen toen twee spe lers geblesseerd op de grond lagen. Daarna kon ook de grensrechter zijn boeltje pakken, want de scheidsrechter stuurde ook hem weg vanwege onenigheid tussen beiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61