spelers van Hoek sport j 35 NtBHle Jong^^^Tafm^meTmar KatwIJF Gebrek aan inzet leidt nederlaag Vlissingen in RCS maakt er een potje van en lijkt verloren Dauwendaele viert eerste punten uitbundig maandag 21 februari 2011 door Barry van der Hooft katwijk - Met een sigaret in de ene en een blikje Jupiler in de an dere hand blies John Schot zater dagmiddag wat stoom af. Zittend in de bagageruimte van de touring car, staarde de middenvelder voor zich uit en liet hij het duel met Katwijk in zijn hoofd nog even de revue passeren. Wéér verloren, wéér vooral door individuele fou ten, waardoor lijfsbehoud een bij- zonder moeilijk verhaal is gewor den. „Of ik er nog in geloof?" Schot moest even nadenken over het antwoord. „Op dit moment even niet meer." Het is een gevoel dat meer spelers hebben en dat wordt gedeeld door het gros van de supporters. Het avontuur in de topklasse lijkt voor Hoek tot één seizoen beperkt te blijven en daarna moet de Zeeuws-Vlaamse club weer hele maal opnieuw beginnen. Vrijwel zeker zonder Gaby Demanet, die nog een contract tot medio 2012 heeft, maar bij degradatie zal moe- ten vertrekken. Zaterdag werd duidelijk dat Hoek voetballend niet onder hoeft te doen voor het merendeel van de j tegenstanders in de topklasse. On- der aanvoering van Schot was Hoek vanaf de 25e minuut de bo- venliggende partij. Het enige pro- bleem was dat de ploeg toen al weer tegen een 1-0-achterstand aankeek. De manier waarop die te- E gentreffer tot stand kwam verdien- l de het predikaat knullig. Jurgen I Landuyt, de vervanger van de ge blesseerde Michael Koné, liet zich op rechts verrassen en gaf vervol gens ook nog alle ruimte aan Don- ny van Oijen om een voorzet te ge ven. Rydell Tuinfort kon de 1-0 binnenschieten. Hoek toonde echter veerkracht, nam het heft in handen en voerde de druk op. Het resulteerde in de verdiende gelijkmaker, twee minu ten voor rust. Niels de Loof lan ceerde Hoessein Bouzambou met een snel genomen, vrije trap. De aanvaller troefde Dwight Krolis af en werd in het strafschopgebied neergelegd door Atam Koroglu. Scheidsrechter Boringa wees met een naar de stip, maar gaf Koroglu slechts geel. Verrassend was dat niet, omdat Boringa één van de vier scheidsrechters in de topklas se is die dit seizoen nog geen rode kaart uitdeelden. „Het is niet de eerste keer dat ons dat overkomt", keek Demanet te rug op het cruciale moment. „Uit bij Sparta Nijkerk gebeurde hetzelf de, geen rood maar geel. De scheidsrechter had hier gewoon de reglementen moeten toepassen. Dan hadden wij tegen tien man ge- speeld."John Schot verzilverde de strafschop, maar liep nog geen 1 1 KATWIJK HOEK eh Koroglu Van Nieuwenhuijzen Tuinfort Landuyt Van Dam Van Nieuwstadt Jansen Siereveld Kroljs De Loof Sahadewsing Dildick 64. Groen Alfons Van Ommeren Van Brabander - Huisman *#54. Mahieu Van Oijen Bouzambou 70. Dibi *->77. De Jong Ten Heuvel Pattinama Lammers Schot ->90. Blonk Doelpunten 13. Tuinfort 1 -0,43. Schot 1 -1 (strafschop), 45. Huisman 2-1. Kaarten Katwijk: Koroglu, Ten Heuvel Hoek: De Jong Scheidsrechter J. S. Boringa (Leeuwarden) j Aantal toeschouwers i 700 i door Rogier Veenstra drie minuten later scheldend van het veld. Hij richtte zijn woede op Landuyt, die zich wéér had laten verrassen door een lange bal. Elroy Lammers zette voor, Marcel Huis man schoot op slag van rust de 2-1 achter de kansloze Jörg van Nieu- wenhuijzen. „Dat is toch ongelofelijk", keek Schot terug. „Als we met 1-1 de rust ingaan hebben we een goede kans hier te winnen. Want dan moet Katwijk in de tweede helft ook komen. Nu ging die ploeg ge woon voor het eigen doel liggen. Ja, na zo'n fout kan ik me even niet meer inhouden. Het was niet de eerste keer dat het gebeurde en dan mag je Landuyt volgens mij ge woon terechtwijzen. Dat gebeurt veel te weinig bij ons, het is alle maal te braaf" Demanet: „Door twee momenten geven we de wedstrijd uit handen. Dat is een gebrek aan scherpte, sommige jongens verliezen de con centratie." Gelooft de trainer eigen lijk nog in een goede afloop? „Ik weet ook wel dat we nog veel wed strijden moeten winnen om erin te blijven. Maar ik vind dat we er vandaag alles aan hebben gedaan. Een aantal jongens heeft ook goed gespeeld. Het klinkt vreemd, maar dat geeft wel voldoening. Alleen le vert het niets op." Hoek stond weer met lege han den, omdat de ploeg vaak niet ver der kwam dan de rand van het strafschopgebied. In het posi tiespel schieten veel spelers tekort. Het gaat dan net even te snel voor ze. „Veel jongens willen de bal ook helemaal niet hebben", zei Schot. De topklasser is nu drie weken vrij en speelt dan thuis tegen titelkan didaat Rijnsburgse Boys. De kans dat de hoofdklasse die dag een stap dichterbij komt, is groter dan de kans dat op zaterdag 12 maart de eerste serieuze stap richting lijfsbehoud wordt gezet. breda - VC Vlissingen stond giste ren in Breda voor een belangrijke wedstrijd, omdat door een over winning een goede stap zou wor den gezet naar handhaving in de eerste klasse C van het zondagvoet bal. De ploeg van trainer Roy Hen- driksen slaagde hier echter niet in en verloor met 2-1 van Jeka. De nederlaag was vooral te wijten aan de mentaliteit bij veel spelers. Er werden tal van duels verloren en de echte wil om te winnen ont brak. Vlissingen werd in de duels afgetroefd en toonde weinig inzet. Vlissingen kreeg ook amper tijd om in de wedstrijd te komen, om dat de Brabanders al na drie minu ten op voorsprong kwamen. Niet veel later bracht Randy de Dreu de Walcherse ploeg toch nog terug in de wedstrijd met de 1-1, wat ook de ruststand was. In de tweede helft ging het alsnog mis voor de bezoekers. De 2-1 viel zo'n 25 minuten voor tijd en Vlis singen was daarna niet meer in staat het tij te keren. „De ploeg met de meeste inzet heeft vandaag gewonnen", zei Roy Hendriksen, die erg teleurgesteld was in zijn ploeg. Het was een pijnlijke nederlaag voor Vlissingen omdat, ondanks de zesde plaats op de ranglijst, het verschil met de degradatieplekken niet meer dan vier punten be draagt. door Barry van der Hooft oost-souburg - Het leek gister middag bij RCS op een wedstrijdje 'wie kan het snelst douchen'. Lo renzo de Groot werd de glorieuze winnaar. De linksback (17) werd in het duel met Longa na een half uur gewisseld, gooide wat verwen singen richting het hoofd van zijn trainer en zat tijdens de rust al thuis op de bank. Het was één van de vele voorbeelden van het totale gebrek aan discipline, bij een ploeg die degradatie niet meer af lijkt te kunnen wenden. De Souburgse eersteklasser verloor met 0-3, waar het ook 0-6 of 0-7 had kunnen worden. De ploeg van Michel Leonhart hing als los zand aan elkaar, miste in elke linie kwaliteit en maakte duidelijk dat ook de juiste mentaliteit ver te zoe ken was. Voor de technische staf van RCS kwam dat niet als een ver rassing. Afgelopen donderdag duurde de training al een stuk korter dan ge pland. Leonhart ontbrak vanwege een bezoek aan de wedstrijd An- derlecht-Ajax, waardoor zijn assis tent Filip van den Bossche de hon neurs waar mocht nemen. Veel plezier beleefde de Belg daar niet aan, omdat het gros van de spelers er simpelweg geen zin in had. Er was ook niemand die dat ge brek aan discipline gisteren tegen Longa probeerde te verbloemen. De Groot gedroeg zich na zijn wis sel als een miskende puber en Lu ke Eversdijk (17) had ook een op merkelijke actie in huis. Toen Leonhart zijn tweede en derde wis sel inbracht, wist wisselspeler Eversdijk dat hij niet in actie zou komen. Tien minuten voor het ein de meldde hij zich gedoucht op de tribune. Tot het eind van de wed strijd op de bank blijven zitten, bleek teveel gevraagd. En enkele minuten na het duel trokken Kjell van der Haeghen en Benjamin Ver west de kleedkamerdeur achter zich dicht. Fris gedoucht, maar met een hoofd vol frustraties. „Dit is het moeilijkste seizoen uit mijn trainerscarrière", verzuchtte Leonhart. „Die jongens zouden eens in de spiegel moeten kijken." Goes-speler Gert-Jan van Leiden is eerder bij de bal dan een speler van Moerse Boys. Van Leiden had met twee treffers een belangrijk aandeel in de 4-0-zege van de koploper. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Je hoefde zaterdag geen voetbalkenner te zijn om te zien dat er op het veld van FC Dau wendaele iets bijzonders te gebeu ren stond. Al een kwartier voor het einde van de wedstrijd tegen Temeuzense Boys kon niemand meer de rust vinden om in de dug-out te blijven zitten. Toen de scheidsrechter eindelijk af floot, ontstonden grote vreugdetaf- eren binnen en buiten het veld: FC Dauwendaele pakte dankzij een i-o-zege na vijftien nederla gen eindelijk zijn eerste punten in de eerste klasse C. GPC Vlissingen pakte de draad ver der op. Na de 4-1-overwinning van vorige week op FC Dauwen daele werd zaterdag De Zwerver te ruggewezen met 3-1. Zaamslag won voor de vijfde keer op een rij en handhaafde zich op de derde plaats. Stedoco werd met 2-1 verslagen. Bruse Boys liet de mogelijkheid lig gen om met een punt te vertrek ken bij WGZ. Tot twee keer toe kwam de ploeg uit Bruinisse terug van een achterstand, maar de laat ste keer was van korte duur. Een minuut na de 2-2 maakte WGZ de winnende treffer. FC Dauwendaele-Terneuzense Boys 1-0 (1-0). Bram de Jong 1-0. GPC Vlissingen-De Zwerver 3-1 (2-0). Jesper de Vlieger 1-0, Najim Boughmari 2-0, Grigor Sahakjan 3-0, Jort van Meerkerk 3-1 Zaamslag-Stedoco 2-1 (1-1). Tuncay Arslan 0-1, Joris Rademakers 1-1, Jordy Bakker 2-1. WGZ-Bruse Boys 3-2 (0-0). Richard Yeboah 1-0, Mats Willemse 1-1, Mi chael dell'Avo 2-1, Peter Willemse 2-2, Kevin Vermeulen 3-2. Neem ook eens een kijkje op onze sportweblogs www.pzc.nl/blog Nick de Jong kreeg donderdag te horen dat hij een vrij weekend had. Caby Demanet (fo to) was ontevreden over de aanvaller, die zich ook niet bij het tweede elftal hoefde te voe gen. Later kreeg De Jong te horen dat hij alsnog mee moest naar Katwijk. „Het meespe len van Niefs de Loof was onzeker", zei de trainer. „Daarom had ik een extra speler no dig." Vanuit de spelersgroep kwam echter ook een ander geluid. De technische staf gun de De Jong helemaal geen vrij weekend, omdat hij zo onterecht beloond zou worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59