Hopen op bezoek van een auto op Nu €500.- korting 141 zeeland .,1J TH -ai Geen bestellingen frites en frikadellen meer of geroep naar het privébalkon °orondeT^ mmmm Huisarts Deen levert basis voor televisieserie maandag 21 februari 2011 KATSEVEER Rutger en Jessica van der Weel streven bekrachtiging van hun Michelinster na Het nieuwe Katseveer vanaf de Zandkreekdam.. vanaf de Oosterschelde gezien... door Claudia Sondervan Drie muren blijven overeind van het oude Katseveer, zo als het 39 jaar ge staan heeft aan de Oosterscheldedijk naast de Zand kreekdam. Totale herbouw had ook niet gemogen, weten Jessica en Rutger van der Weel. Dat wil len ze ook niet. Maar toen zij in 2008 besloten het oude pand te kopen van Nico van de Wolfj wilden ze zeker zijn dat ze konden verbouwen. Want hoe lief het oude Katseveer hun ook is, praktisch is anders. Met de toilet ten onderaan de dijk - „De trap is zodanig dat we elke gast moeten begeleiden" - en slechts twee ta fels met Oosterscheldezicht („Al tijd ruzie onder gasten"). Straks hebben alle tafels zicht op het Zeeuwse Nationaal Park. Het struikelrandje in de plavuizen vloer bewijst steeds nadrukkelijker dat het gebouw zachtjes, in twee ën, de dijk afzakt. Oliegestookte verwarming, fornuizen op gastanks en de septic tank-toilet- ten passen niet bij de standaard die het paar voorstaat. Bovendien wil Waterschap Scheldestromen graag van de tanks af Er komt een waterzuiveringssysteem. Jessica: „We hebben allebei altijd in sterrenzaken gewerkt. Wat er straks staat, is het restaurant dat we altijd gewild hebben." Archi tect Taco Tuinhof ontwierp een ge bouw dat een strakkere, robuust ere versie is van het huidige. Hen- ny Bosman van het Arendsslot in Heinkenszand verzorgt de aankle ding. Bouwadviseur Tinus Louws uit Oostkapelle en aannemer Min- derhoud uit Aagtekerke pakken de bouw aan. Grontmij houdt het dijklichaam in de gaten. „We we ten niet wat we gaan tegenkomen. Als de oorzaak van de verzakking in de dijk zelf zit... We hebben geen idee", zegt Rutger van der Weel. Het paar heeft zwarte sneeuw ge zien, na de overname van het res- Restaurantweek Tijdens de Restaurantweek, van maandag 14 tot en met zondag 20 maart, serveren restaurants een driegangendiner voor 27,50 euro. Er doen in Zeeland 51 restaurants mee: www.restaurantweek.nl. Sterrenrestaurants hanteren een tientje opslag per ster. Katseveer verlengt de Restaurant- week vanwege het 'logeerseizoen' met een eigen week: tot en met za terdag 26 maart, de laatste serveer dag in het oude pand. Vanaf donderdag 7 april serveert het team van Katseveer in het Veer huis te Wolphaartsdijk. taurant in 2003. De herinneringen aan de bistro en de latere Zeeuwse culinaire avonturen van Nico de Wolf waren weliswaar nog warm, maar de loop was er sinds zijn ver- ■trek uit. Na twee jaar was het pu bliek terug. De troef van de Van der Weels was een sterke: een Mi- chelinster in 2005. „Eigenlijk kwam die te snel", zegt Jessica nu. „Maar het prikkelt je wel om je te blijven ontwikkelen." Ze hopen dat er dit najaar weer zo'n auto met Michelinbanden op het par keerterrein staat. De nieuwe keuken, aan de polder zijde, krijgt inductiekachels en de patissier werkt straks voor een drie meter breed raam, geniet chef Rutger alvast. De omgeving van Katseveer is zijn inspiratiebron. Soms letterlijk: zijn dessert 'Paysage en brouillard': een paal hoofd van chocolade en peer op een strandje van hazelnootcruesli met dragon-zeewier, omgeven door golven van mist - een specta culair hapje uitzicht. Dat uitzicht gaan ze missen, straks in Wolphaartsdijk. Het paar huurt voor vijf maanden het leegstaande Veerhuis om door te kunnen wer ken. Het grotere Veerhuis laat het team van Katseveer meteen wen nen aan de veertig couverts die het nieuwe Katseveer zal bieden. Souschef Edwin Dingemanse zal het team er snel thuismaken: het Veerhuis was de vorige keuken waar hij werkte. en vanaf de dijk ten westen gezien. illustraties Rothuizen Van Doorn 't Hooft Neen, het is niet riant wo nen boven een restaurant. Niet leuk als je op je vrije zondagmiddag op je balkonnetje toegeroepen wordt door wande laars en strandbezoekers 'of er niet gewerkt moet worden'. „De eerste vijf jaar hebben we bo ven de keuken gewoond, op 15 vierkante meter. Nu bewonen we de hele bovenverdieping. Nog niet groot, maar straks hebben we het iets ruimer", vertelt Jessica van der Weel. En een balkon met meer pri vacy. Met de verbouwing verandert de dijkoveropgang naar het strand: niet langer is de trap naast het res taurant openbaar. Het waterschap bouwt een nieuwe trap, even ver derop. Het terras is niet langer vanaf het strand betreedbaar, maar enkel via het restaurant. „We hadden iets te vaak mensen in badtenue binnen die 'twee frites, twee frikadellen' bestelden aan de uitgiftebalie van de keuken of die naar het toilet wilden", lacht Rutger. Het nieuws over de verbouwing is te volgen via Jessica's weblog op www.katse- veer.nl en via twitteraccount @katseveer. Samsung Galaxy Tab en 6 maanden 50% korting op zakelijk mobiel internet Kom 10 februari naar de Samsung Galaxy Tab demomiddag kpn Business Center Goes 0113 23 20 22 kpn.com/zakelijk sluifje aan •Geldig bij een 2-jarig zakelijk Snel Mobiel Internet Onbeperkt-abonnement, 6 maanden betaalt u €25,21 /mnd i.p.v. €50,42 /mnd. Deze actie loopt t/m 28 februari 2011. Vraag naar de voorwaarden. GOES - De Vlielandse memoires van huisarts John Deen, voorheen huisarts te Goes, worden voor om roep Max vertaald in een tv-serie met Monique van de Ven in de hoofdrol. John Deen (69) was 22 jaar lang een geliefd huisarts in Goes, tot hij naar Vlieland verhuisde. In zijn 12,5 jaar als eilanddokter schreef hij columns in de lokale krant de Vliezier. Die gebruikten Van de Ven en haar man Edwin de Vries voor een scenario. Daarin is Deen niet als zichzelf herkenbaar: Van de Ven is de dokter, tevens alleen staand moeder van drie kinderen, met een minnaar en een demente rende moeder in de zijlijn. De televisieserie wordt per februa ri volgend jaar uitgezonden op Ne derland 1. Deen, nu gepensioneerd, woont nog met zijn vrouw op Vlieland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54