Zeeland PZC Komst 'Polenhotel' is kwestie van tijd PZC BEVELANDEN-THOLEN 13 en 14 13 15 en 16 Historische figuren verwelkomen nieuw Haestinge in Sint-Maartensdijk Passant redt gewonde man bij ongeval Postweg Babbeltruc almanak Lente Hopen op bezoek met een auto op Michelinbanden Maandag 21 februari 2011 Kunstbende: Talent borrelt op uit bruisend enthousiasme Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl SSSgSSSggSBjgg HUISVESTING Uitzendbureau Groenflex volop bezig met plan voor opvang arbeidsmigranten op Zuid-Beveland door Luc Oggel GOES - Uitzendbureau Groenflex in Goes is 'volop bezig' met de plannen voor een 'Polenhotel' op de Bevelanden. „Er zit schot in", zegt directeur Pascal van den Broe- ke. Groenflex lanceerde het idee voor grootschalige huisvesting van 350 tot 400 arbeidsmigranten ruim drie jaar geleden. Daarna werd het vrij stil, maar de plannen zijn er nog steeds, zegt Van den Broeke. „We zijn volop met de gemeenten en andere uitzendbureaus in over leg." Groenflex heeft inmiddels een lo catie op het oog, maar Van den Broeke wil die niet prijsgeven. Drie jaar geleden zei hij te zoeken I' I' I 'Hl 111 1inasaaBBgRasaBBwa in de gemeenten Goes en Borsele. Ook nieuwbouw of verbouw is nog geen uitgemaakte zaak „We hebben planologische goedkeu ring nodig. Het probleem is dat de ene gemeente het gevoel heeft het probleem van de andere te moe ten oplossen." Huisvesting van arbeidsmigranten zorgt op De Bevelanden al jaren voor problemen. De provincie stel de zich echter redelijk star op, weet ook Van den Broeke. „Het is makkelijk om te zeggen hoe het niet mag, maar hoe mag het dan wel? In de rest van Nederland gaat opvang van seizoensarbeiders een stuk soepeler." De Bevelandse gemeenten hebben onlangs een gezamenlijke notitie huisvesting arbeidsmigranten be sproken en ook de Reimerswaalse raad heeft afgelopen week van ge dachten gewisseld over de kwestie. Daarbij is het Polenhotel niet ter sprake gekomen, aldus raadslid Ma rien Weststrate van Leefbaar Rei- merswaal. Wel een grootschalige, recreatieparkachtige opvang voor 900 man en een particulier initia tief van een agrariër aan de rand van een dorp, maar de raad ziet beide niet zitten. SINT-MAARTENSDIJK - „Ons durp tussen de dieken in an de Dö-ös man/D'r is gêên mens nee glad gêên mens die t'ons afpakken kan", luid het Lied van Smerdiek, zaterdag uit volle borst verkondigd op de Markt in Sint-Maar tensdijk, bij gelegenheid van de opening van centrum Haestinge. Een processie van histori sche figuren leidde naar het nieuwe .huis van de vele Smerdiekse sport-, ontspannings- en muziekverenigingen. Daar was een middagvul- lend programma met activiteiten van koersbai tot drummen op vuilnisemmers, van gospels tot rap en van de Small Town Dancers tot De Zeeuwse Reie. foto Willem Mieras www.pzc.nl x11 AVti'uf-TjnTC! a r wmmmÉÈËÈm jpBfr r r Extra aandacht voor Wonen en Tuinen Adverteren? Informeer bij verkoopteam Zeeland T (0118) 43 40 70 E teamzeeland@bndestem-pzc.nl yerseke - Een 22-jarige man uit Middelburg is zaterdagnacht ern stig gewond geraakt toen zijn auto tegen middernacht van de weg raakte op de Postweg bij Yerseke. Een passerende man merkte de au to in de sloot naast de Postweg op. Hij heeft 112 gebeld en is de sloot ingegaan. Hij heeft het hoofd van de gewonde bestuurder uit het wa ter gehouden tot de hulpdiensten kwamen. Brandweerduikers heb ben uit voorzorg de sloot afge zocht naar andere inzittenden, maar daar was geen sprake van. De Middelburger is via het zieken huis in Goes vervoerd naar een zie kenhuis in Antwerpen. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! Bestel online: iwww.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515 BRUINISSE - Een 97-jarige vrouw uit Bruinisse is vrijdagavond slacht offer geworden van een babbel truc. Even na 20.30 uur belden twee onbekende vrouwen aan met bloemen. Na een praatje bleek ze bestolen van geld en sieraden. Tip? redactie@pzc.nl En ineens was twitteren populair. Het gaat om een internetdienst waar mee je berichtjes kunt versturen. Een zo'n berichtje noem je een 'tweet'. De meervoudsvorm is 'tweets'. De afgelopen week werd rondgetwit- terd dat president Mubarak mogelijk was overleden. Het bericht was zorg vuldig opgesteld, maar de autoriteit van twitteren is zo groot dat velen ten onrechte dachten dat het bericht waar was. Voor velen is getwitter iets nieuws, maar voor vogelaars niet, omdat zangvogels twiet roepen. Buiten hoor je nu het getwitter van vinken en putters. Dat betekent dat de lente komt. Hun bericht kunt u voor waar aannemen, 't Is maar dat u tweet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53