421 sport Vrouwen hebben regie Zaamslag door de knieën voor KVK scneldesport speelt De vrouwen zijn een klasse apart bij het Zeeuws redelÜk mee in Limbure kampioenschap springen in Heikant. Ze eisen de meeste titels op. Meriet is een maatje te Ruud Martens maakt zijn groot voor De Schelde favorietenrol waar bij ZK maandag 21 februari 2011 Tom de Tovenaar is zijn naam www.zeeuwsevoetbalawards. nl ZEEUWS KAMPIOENSCHAP SPRINGEN door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Zaamslag is er niet in geslaagd ook de derde wedstrijd in zeven dagen in winst om te zet ten. KVK was slagvaardiger en gaf Zaamslag nooit het idee dat er wat te halen viel. Het werd 9-15. Een stuk meer plezier beleefde BKC aan het punt dat de ploeg weg kaapte bij Togo 3:16-16 Zaamslag-KVK 9-15: Omdat het il lustratief voor de wedstrijd was, blikte Zaamslag-coach Richard 01- lefers als eerste terug op de laatste score van tegenstander KVK: „Van af de middellijn werd het geluk be proefd. Met doeltreffend resul taat". Bij KVK lukte allés, terwijl Zaamslag letterlijk tekort schoot, legde Olleférs het te grote verschil uit. TVvee zwoegende ploegen door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport hebben tegen de nummer twee van de hoofdklasse Kimbria redelijk partij kunnen bie den. In Maastricht werd met 86-67 verloren. In de Zeeuwse klasse ging Voorwaarts zwaar onderuit (37-91) tegen Scheldesport 3. Kimbria-Scheldesport 86-67 (46-29): Scheldesport-coach Junior da Conceicao kan er geen verkla ring voor geven waarom zijn team in uitduels veel beter voor de dag komt dan in thuiswedstrijden. De nederlaag in Maastricht was van zelfsprekend tegen de titelkandi daat, maar over het spel kon Da Conceicao redelijk tevreden zijn. „De start was slecht en ook in de derde periode speelden we te slor dig. In de laatste periode zijn we aardig teruggekomen." Het duel m werd in een hoog tempo gespeeld. De Limburgers buitten hun lengte- overwicht goed uit. De Temeuze- naren keken na de eerste periode maakten er geen schouwspel van. „Toch heb ik een paar fraaie tref fers gezien" aldus Ollefers, „helaas waren ze van de tegenstander". Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 4, Marco van Reeuwijk en Linda Hamelink 2, Erwin Verhelst 1 Togo 3-BKC 116-16: Ervaring van Togo versus jeugdig élan van BKC. Een mooie testcase voor de ploeg van coach Mare Kolijn. Op 13-9-achterstand speelde BKC, door rake schoten van Ruben van de Sande en Marty de Vilder, zich terug de partij in. Dat kunstje her haalden de bezoekers in de laatste zeven minuten: vanaf 16-13 werd alsnog een punt veroverd. Scores BKC: Marty de Vilder en My- rthe Faro 4, Lienke Vet en Ruben van de Sande 3, Sandra de Reu en Anne de Koster 1 tegen een 23-8-achterstand aan. In de tweede periode was Schelde sport gelijkwaardiger aan de tegen stander, getuige de 23-21-score. Na rust liep Kimbria verder uit tegen een slordig spelend Scheldesport. De jonge Terneuzense ploeg sloot de laatste periode winnend (22-13) af Mirsad Eminovic was met 21 punten sterk op dreef bij Schelde sport. De rest van de productie werd verdeeld onder Matthijs Kingma (18), Ilya van den Bosch (15) en Alexander van Glansbeek (11). Voorwaarts-Scheldesport 3 37-91 (20-35): De Axelaars begonnen goed aan de wedstrijd en verdedig den een 18-15-voorsprong. Halver wege de tweede periode kwam Scheldesport in het ritme en dat werd uitgedrukt in twintig tref fers. Na de rust liep het verschil nog hoger op, waartegen een uitge blust Voorwaarts geen verhaal had. Bij Voorwaarts was Volkert Lefevre topscorer met veertien punten. foto Peter Nicolai Carolein van de Plasse veroverde met Delta Mossel So Lovely in de klasse ZZ de titel. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - Ook deze week kwa men de waterpoloërs van De Schelde niet tot winst. Zaterdag was er een 9-3-nederlaag bij Mer iet. De Bruinvis blijft het goed doen in de vierde klasse district. De ploeg uit Sas won met 8-1 van OCZ'57 2, waardoor De Bruinvis blijft meedoen om de titel. Merlet-De Schelde 9-3: De bezoe- kers gingen met een kleine selectie naar Cuijk. De eerste periode ver- liep moeizaam aan beide kanten. Veel fouten leidden tot manmeersi- tuaties, waarvan beide ploegen twee keer profiteerden: 2-2. De Schelde ging daarna minder goed met de kansen om en zag Meriet uitlopen naar een 4-2-voor- sprong. Aan het einde van de twee- de periode werd het nog 4-3. In de derde periode profiteerde de thuisploeg optimaal van de gebo den ruimte en het feit dat De Schelde kansen bleef missen. De score liep op naar 8-3. Daarna speelde Meriet het duel gerouti neerd uit: eindstand 9-3. Scores De Schelde: Edwin de Jong, Sven Schieman en Mertijn Loof allen 1 maal. OCS'57-DE Bruinvis 1-8: Tegen middenmoter OZC'57 2 speelde De Bruinvis een goede eerste pe riode, waarin het 0-4 werd. In de tweede periode liepen de bezoe kers uit naar 0-7, waarna de snel heid uit de wedstrijd was. Via 0-8 in de laatste periode redde OCS'57 nog de spreekwoordelijke eer: 1-8. Scores De Bruinvis: Danny Soetens en Jan Willem Ramondt beiden 2, Tim Roeb, Edwin Hoste, Ad Jan Hoste en Jo nas de Maet allen 1 maal. GOES - Bij de Zeeuwse indoorkam pioenschappen tennis in de TSI-hal in Goes en het Racketcen trum in Kapelle is Ruud Martens winnaar geworden in de derde ca tegorie van het enkelspel. De als eerste geplaatste Martens had te gen Dmitri van Hoof drie sets no dig voor de zege: 6-4 2-6 6-2. De uit Koewacht afkomstige Mar tens had eerder in het toernooi al le zijn poulewedstrijden met mini maal zes games verschil gewonnen en was dan ook de uitgesproken fa voriet in de finale. Toch wist Van Hoof uit Vrouwenpolder hem goed tegenstand te bieden. In de dubbelfinale, eerder op de dag, had Van Hoof zijn eerste ne derlaag moeten incasseren. Van Hoof en zijn dubbelpartner Jasper Smit waren niet opgewassen tegen het vaste dubbelkoppel Harold Schipper en Dennis van 't West einde. Het werd 3-6 6-2 6-3. Bij de vrouwen in de derde catego rie was Mandy Wolfert uit Sluiskil oppermachtig. In de eindstrijd stond zij slechts één game af aan Stephanie Vermeulen. In het gemengddubbelspel 3 had Vermeulen samen met Sven Ver meulen al wel een Zeeuwse titel binnengesleept door Eva Hartog en Sven Bakker in een spannende wedstrijd met 7-6 5-7 7-5 te ver slaan. Het was diezelfde Hartog die ook de 3-fmale van het dubbelspel ver loor. Samen met Anneke Hoogeste- ger werd er met 5-7 1-6 verloren van Jeantien van den Dries en Mandy Wolfert. In de 4-categorie van het mannen- enkelspel was Jonas Patist de beste door in drie sets van Paul van Hoe ve te winnen: 6-4 4-6 6-3. Anne Flohil pakte de zege bij de vrou wen door een zege in twee sets op Shura Poppe: 6-4 6-3. Naast het reguliere toernooi werd er ook nog in de zogenaamde 'pi- lot' gespeeld in de i-categorie. Dit onderdeel werd als extraatje be schouwd en telde dan ook niet mee voor de KNLTB-rating. In de i-categorie was Frank Clau sing uit Wemeldinge heer en mees ter. Nadat hij zijn poulewedstrij den tegen Koen van den Berge, Jo hnny Quaak en Sven Bakker zon der al te veel problemen had ge wonnen, was Clausing ook in de eindstrijd tegen nummer twee uit de poule Van den Berge opper machtig: 6-3 6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52