mee te houden pan bij Hontenisse tegen RIA W. sport 137 HW'24 sluipt naar Dosko toe Terneuzen gaat onderuit tegen TSC, knappe zege Aardenburg bij Halsteren Spui onverdiend onderuit op het veld van Veere maandag 21 februari 2011 'Je ziet dat we niet meer in paniek raken. Er is veel vertrouwen' Bart Rijckaert door Jack Begijn axel - Axel heeft het ritme en de smaak te pakken. Na de zeges op BSC (2-0) en Alliance (2-1) werd ook koploper Dosko met 2-1 opzij gezet. Het was, vooral gezien de tweede helft, een terechte overwin ning voor de Axelaars. De vreugde was na afloop begrijpe lijk groot, want promovendus Axel kon de hoge verwachtingen tot dusverre niet inlossen. Een vracht schip aan spelers werd binnenge haald, maar prestaties bleven uit. Nu lijkt de ploeg zijn draai in de derde klasse gevonden te hebben. Met de komst van Jari Vyaene is het zelfs een ploeg om rekening mee te houden. De van Vrasene overgekomen Vyaene drukte giste ren zijn stempel op de wedstrijd, eiste alle vrije trappen voor zich op, was snel en gretig in zijn acties en slim in zijn passes. „Maar toch ben ik nog niet tevreden over mijn spel", was Vyaene na zijn tweede wedstrijd voor Axel kritisch op zichzelf „We moeten nog wennen aan elkaar. Ik krijg de ballen nog niet altijd zoals ik zou willen." In het begin van de eerste helft was Vyaene dicht bij de openings treffer. Nadat hij een paar vrije trappen rakelings naast zag gaan, verdween een hoekschop op de paal van Dosko. Vooral de voor hoede is nu een sterk wapen bij de Axelaars. Met Roy van Ham. Jaimy de Visser en Jari Vyaene heeft de ploeg enorm veel snelheid voorin. Vyaene is daarnaast een voetballer die kansen afdwingt en door zijn inzet een speler die de ploeg op sleeptouw kan nemen. „Toegege ven, ik ben een beetje brutaal. De vrije trappen heb ik vanaf het be gin voor me opgeëist. De trainer ging daarmee akkoord. Voorheen nam Bart Rijckaert die. Maar uit eindelijk maakt het niet uit wie ze neemt", keek Vyaene terug op de wedstrijd. Terwijl zijn medespelers feest vier den en zongen uit volle borst keek aanvoerder Bart Rijckaert terug op het begin van de competitie. „Het kan verkeren. We zijn slimmer ge worden en geven weinig weg. Ik heb het idee dat iedereen nu wel gewend is aan de derde klasse. Van daag waren we in de eerste helft te gezapig en niet attent genoeg op de tweede, afvallende bal." Dosko kwam met enig fortuin op voorsprong, nadat Meivin Rijckae rt een voorzet achter zijn eigen doelman kopte. De Brabanders putten moed uit de treffer en had den een veldoverwicht, maar tot uitgespeelde kansen kwam het nauwelijks. Dat surplus was na de pauze weg. Axel bleek over veer kracht te beschikken en kwam na een eigen doelpunt van Mark van Diest op gelijke hoogte. Jaimy de Visser schoot met nog ruim een kwartier te spelen zijn ploeg in vei lige haven. „We zijn nog niet eerder van een achterstand teruggekomen dit sei zoen", zei Rijckaert. „Je ziet dat we ook niet meer in paniek raken. Er is gewoonweg veel vertrouwen. Met deze snelheid voorin en het voetballende vermogen in de ploeg creëer je altijd kansen. Sco ren is bijna een zekerheid. Boven dien hebben we een heel goede groep. Er lopen geen rotzakjes tus sen. We groeien en tonen met de komst van Vyaene ook meer lef" Axel-Dosko 2-1 (0-1). 37. Meivin Rijckaert (e.d.) 0-1, 48. Mark van Diest (e.d.) 1-1, 71. Jaimy de Visser 2-1. Scheidsrechter: G. Dolman (Goes). Ge le kaarten: Angelo Plasschaert, Roy van Ham en Jari Vyaene (Axei) en Rene de Wolf, Bart van Nispen, Max Geers, Rob Dietvorst en Faysal El Ahrami (Dosko). Aantal toeschouwers: 200. middelburg - Na zes competititie- duels op rij zonder tegendoelpunt moest Terneuzen gisteren vier tref fers slikken tegen TSC. In Ooster hout ging de zondag-tweedeklas ser met 4-3 onderuit. Aardenburg boekte een knappe 2-3-overwin- ning op Halsteren. Dit betekende de derde achtereenvolgende zege voor de West Zeeuws-Vlamingen. Goes was te sterk voor Moerse Boys. De koploper won met 4-0. TSC-Terneuzen 4-3 (2-1). De be zoekers kregen in de beginfase de beste kans, maar toch viel de tref fer na tien minuten aan de andere kant. Hussein Efe schatte een die pe bal op juiste waarde en werkte af: 1-0. Het doorgaans zo betrouw bare centrale verdedigingsduo Bert den Hamer/Roel Alberti zag er bij die treffer niet goed uit. Vijf minu ten later beoordeelden zij een die pe bal wederom verkeerd, waar door Efe voor de tweede keer kon raakschieten. Terneuzen toonde veerkracht en kwam vlak voor de rust via Erik-Jan Naudts op 2-1. Domini que Verlinde bracht Terneuzen meteen na de thee op gelijke hoog te. „Vanaf dat moment waren we door Jos van Belzen middelburg - Het was gisteren een prima dag voor de drie Zeeuw se ploegen die uitkomen in de der de klasse A van het zondagvoet bal. Axel won thuis met 2-r van koplo per Dosko, waardoor HW'24, dat met 4-2 te sterk was voor Alliance, nu met een wedstrijd minder ge speeld evenveel verliespunten heeft als de ploeg uit Bergen op Zoom. Ook Zeelandia Middelburg blijft volop meedoen in de titel strijd dankzij een 1-0-zege in Steenbergen. Alliance-HW'24 2-4 (1-3): Na de snelle openingstreffer van Cri- stoph Praet in de vijfde minuut sterker", vond technisch manager Fons Baart van Terneuzen. „Toch kwamen we weer op achterstand. En dit weer na een verdigings- fout." Het was Efe die voor de der de keer de trekker overhaalde. Wederom Naudts maakte gelijk. Hij kopte raak uit een vrije trap van Tom Janssen. Daarna had Ter neuzen het volgens Baart moeten afmaken. Onder anderen Janssen, Jordy van Bremen en Remco van Leeuwen hadden de vierde Terneu- zentreffer op hun schoen. Die viel echter aan de overkant. Ditmaal schoot Nicky van Ooijen in de tachtigste minuut raak uit een vrije trap in de kruising: 4-3. Ter neuzen was definitief uitgeteld. Halsteren-Aardenburg 2-3 (1-1): Aardenburg begon prima aan de wedstrijd. Abubakar Kourouman lobte de bal uit een diepe pass fraai in het Halsterendoel: o-r. Daarna hadden de bezoekers het lastig. Ricky Willigers maakte ge lijk namens de thuisploeg. „De druk was groot, maar we bleven overeind", zei Aardenburg-trainer Robbie de Muynck. „Na de rust zetten we Halsteren iets eerder vast. En dat bleek de juiste tactiek. (0-1), kwam de thuisploeg langszij via Gijs van der Bom: 1-1. Een sterker HW'24 liep echter nog voor rust uit naar 1-3 door tref fers van de pas zestienjarige Niek Luime en van Evert van den Berg. Kort na het begin van de tweede helft zorgde Christoph Praet met zijn tweede treffer van die middag voor 1-4 en was de wedstrijd defi nitief beslist. Alliance kwam nog wel terug tot 2-4, omdat ook van der Bom zijn tweede doelpunt van de middag aantekende. De overwinning van de Hulstenaren kwam echter geen moment meer in gevaar. Steenbergen-Zeelandia Middel burg 0-1 (0-1): De bezoekers ken den een sterke start die al na vijf We kwamen er daardoor een aan tal keren heel gevaarlijk uit." Na een een-tweetje met Steven de Croock tekende Bart van den He mel in de zeventigste minuut de 1-2 aan. Vijf minuten later stond het weer gelijk dankzij een treffer van John Jansen. Hij mocht aanleg gen vanaf elfmeter nadat Dwight van Hulle de bal ongelukkig op zijn arm kreeg in het strafschopge bied. Het slotakkoord was voor die zelfde Van Hulle. Tien minuten voor tijd kopte hij Aardenburg uit een vrije trap van De Croock van af de zijkant naar de zege: 2-3. Aar denburg-doelman Sander Tazelaar redde in de blessuretijd nog mira culeus. Goes-Moerse Boys 4-0 (2-0): Net als Terneuzen vorige week was koploper Goes met 4-0 te sterk voor Moerse Boys. Zowel voor als na de rust scoorde de Bevelandse ploeg twee keer. Die treffers wer den in beide helften netjes ver deeld door Lunven Vermeer en Gert-Jan van Leiden. Goes-trainer Gérard de Nooijer vond dat Moer se Boys louter de schade wilde be perken. „En dat soort voetbal is heel lastig te bestrijden." minuten leidde tot de openings treffer van Alberto Conde Morga- do: 0-1. Ook hierna bleven de Wal- chenaren sterker, echter zonder dat dit veel doelrijpe kansen meer opleverde. Op slag van rust eindigde een in zet van Klaas van der Spoel na mens de thuisploeg tegen de lat. Na rust was Steenbergen meer in de aanval, maar dit leverde slechts één goede kans op. Doelman Tim Blind voorkwam echter met goed ingrijpen de gelijkmaker van Wou ter Boot. Aan de andere kant kregen ook de Middelburgers een prima kans om verder uit te lopen, maar ook hier kon de Brabantse doelman red ding brengen. veere - In het competitieduel met Veere ging derdeklasser Spui zater dag onverdiend met 1-0 onderuit. De meeste dank bij Veere ging uit naar doelman René Bil. In blessu retijd tikte hij een potentiele gelijk maker stijlvol uit de kruising, maar daarvoor had hij zich ook al onderscheiden met diverse reddin gen. Hij kreeg ook hulp van de lat. Zijn collega aan de andere kant hield Spui in de race toen hij voor rust Ricardo Telussa van scoren af hield. Spui had meer verdiend, maar de doeltreffende kopbal van Edwin van Tatenhove na tien mi nuten uit een vrije trap van broer Theo was er te veel aan. Spui veroverde tot dusverre der tien punten uit vijftien duels. De ploeg van trainer Mare de Kunder bivakkeert daarmee op de tiende plaats, twee plekken boven de de- gradatiestreep. zoekers op voorsprong door Ran dy Houwer, waarna Robin van de Velde een minuut later de gelijk maker verzuimde binnen te kop pen. Zijn inzet van dichtbij ging voorlangs het doel. Nadat eerst nog een treffer van Steen was afge keurd, zorgde Eddy van den Bosch in de 29e minuut alsnog voor 0-2. In de tweede helft waren de beste kansen voor de thuisploeg. Breskens-Jong Ambon 1-3 (0-3): Een zwakke start van Breskens leidde binnen een minuut tot de 0-1 van Levi Waisapy. Pas nadat de Middelburgers in de vijftiende mi nuut waren uitgelopen naar 0-2 door Zico Tomasoa vanaf elfmeter, herstelde Breskens zich wat. Toch maakte Martin Waisapy er nog voor de thee 0-3 van. Na de tegentreffer van Edwin van de Voorde in de 55e minuut (1-3) ging de thuisploeg op zoek naar de aansluitingstreffer. Die bleef uit. In de slotfase waren de beste kansen weer voor de bezoekers. Oostburg-Sluiskil 3-0 (0-0): Na een doelpuntloze eerste helft trok de thuisploeg in de tweede helft het initiatief naar zich toe. Dit leid de tot de openingstreffer van Andrew Wesbeek (r-o), die er in de 67e minuut ook 2-0 van maak te. Tien minuten voor het einde stelde A-junior Thijs Ringoot de vierde competitiezege van Oost burg dit seizoen definitief veilig: 3-0. In de slotfase van het duel be stond de voorhoede van Oostburg volledig uit A-junioren. Biervliet-Clinge 0-0: In een spor tieve wedstrijd waren de beste mo gelijkheden voor de thuisploeg. Het vizier stond echter duidelijk niet goed afgesteld bij Stefan Janse, Tim Bogaart en Timon van der Hooft. Clinge kon hier vrij weinig tegenover stellen. Het gevolg was een doelpuntloos gelijkspel. Patrijzen-Robur 3-0 (3-0). Edwin Ca- pello 1-0, 2-0 en 3-0. Hontenisse-doelman Pim de Bakker stompt de bal weg voor aanvaller van RIA W. gevaarlijk kunnen worden. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47