zeeland 115 van Zandstraat Gezelligheid staat voorop bij darten L H kpn inspirerende, coördinerende en beherende taken Niéuw gebouw in Breskens voor reddingbrigade maandag 21 februari 2011 de en inspirerende werk van Tilly Verstraete ook Hare Majesteit de Koningin te behagen. Dus draaf den burgemeester Jan Lonink en wijkwethouder Jaap Bos zaterdag op. Om de dertigste verjaardag van De Straete mee te vieren, dacht Til ly. Ze had gedeeltelijk gelijk. Want de gemoedelijke burgervader Lo nink, die gezellig proostte op de verjaardag van het wijkgebouw, veranderde plotseling in een met ambtsketting getooide serieuze burgemeester. Die Mathilda Maria Verstraete-d'Hont naar voren riep. Een lintje, een struik bloemen en een daverend applaus later is de se cretaris een beduusd Lid van de Orde van Oranje-Nassau. Ze is blij. Niet alleen met de eer die haar zo- foto's Peter Nicolai Samsung Galaxy Tab en 6 maanden 50* korting op zakelijk mobiel internet Handzaam tablet met supersnel internet kpn.com/zQkelijk 0800 0105 kpn Business Center juist is toegekomen. Maar zeker ook met een belofte van de burge meester. Lonink zegt toe dat de ge meente alles in het werk stelt om een oplossing te vinden voor de dreigende ondergang van het buurthuis. „Als gemeente willen we een hart houden in elke kern. En De Straete is het kloppend hart van Zandstraat." Het bisdom Breda wil van de grond waarop het ge bouw staat af Het gods huis mag van de bisschop abso luut niet als wijkgebouw worden gebruikt. De kerkvoogd laat de kerk liever slopen en wil de grond en aangrenzende percelen verko pen. Tot nu toe zijn de hoge heren nog niet genegen een stukje grond achter de school te verkopen. Maar de gemeente Terneuzen blijft zich inzetten om overeen stemming met het bisdom te berei ken. Tot opluchting van Tilly Ver straete en voorzitter Carlo van Nieulande. Die memoreerde juist voor Tilly's onderscheiding dat De Straete in 'zwaar weer' dreigde te komen. Na de woorden van de burgemeester haalt Van Nieulande opgelucht adem en durft zelfs al weer te dromen. „We zullen eerst wel een noodlokaaltje moeten bou wen achter de school. Maar als de basisschool zelf moet verdwijnen, vanwege daling van het aantal leer lingen dan kunnen we daar mooi in. Zelfs zonder kerk en school zul len we hier de saamhorigheid en de gezelligheid vasthouden." Hoewel Van Nieulande die woor den niet in het openbaar uitsprak, bewijzen de inwoners dat hij gelijk heeft. Het wijkgebouw is 's mid dags van de kinderen en hun (groot)ouders. Zij laten zich schminken, spelen met de creaties van een ballonnenman en wach ten gespannen af wier kleurplaten in de prijzen vallen. Ouder Zandstraat stroomt 's avonds binnen. Om te luisteren naar Ambras, niet om ambras te maken. De Straete is het waard om voor te vechten, maar niet be doeld om in te vechten. Marga Boot deed het als enige vrouwelijke darter uitstekend. Ze bereikte de finalegroep en gooide vier keer 140 punten. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst BRESKENS - One-hund- red-and-eightyü! Die kreet die vaak door de kamer schalt als Bar ney en kornuiten een potje darts spelen, hoor je zaterdag niet in ca fé The Bounty in Breskens. Niet dat de 36 deelnemers aan het vierde Open Breskens Darttoer- nooi nooit de maximale score gooien. Maar de Britse juichkreet laten de nuchtere Nederlandse dar ters aan zich voorbijgaan. De enor me populariteit van het darten van een aantal jaren terug is weer wat afgenomen. Maar nog steeds zijn wekelijks in Zeeland en aan grenzend Vlaanderen heel wat competitiewedstrijden en toer- nooitjes te bezoeken. Ook enkele teams van de Zeeuws-Vlaamse Darts Bond kunnen op hoog ni veau pijltjes gooien, benadrukken organisatoren Martin Cornelius en Martin Rootsaert. Een van die goed presterende re stuitje aan 'Geldig bij een 2-jarig zakelijk Snel Mobiel Internet Onbeperkt-abonnemenl, 6 maanden betaalt u €25,21 /mnd i.p.v. €50,42 /mnd. Deze actie loopt t/m 28 februari 2011. Vraag naar de voorwaarden. gionale darters is Mark de Kesel uit Kloosterzande. Hij speelt in de super league, de op een na hoog ste klasse van de Nederlandse Darts Bond. De Kesel laat zaterdag zien zeer constant te zijn en wordt onbedreigd eerste. In de diverse dartsbonden en ge woon recreatief zijn ook heel wat dames actief. In Breskens neemt zaterdag maar een vrouw de hand schoen op. Marga Boot uit Terneu zen weert zich kranig en bereikt de laatste acht van de finalegroep. Onder meer omdat ze vier keer een score van 140 laat optekenen. „Voor een vrouw is dat toch net zo iets als 180 voor een man", compli menteert Cornelius met enig man nelijk superioriteitsgevoel. De meeste deelnemers beamen - met Marga en de Martins - dat winnen leuk is, maar dat gezellig heid nog belangrijker is. Om Vlaamse prijsvechters de sfeer niet te laten bederven, zijn in Breskens geen geldprijzen te winnen, maar kilo's vis. BRESKENS - Dankzij de reerganisa- tie van gemeentewerken binnen de gemeente Sluis kan de reddings brigade nu over een eigen lokaal in Breskens beschikken. De voormalige werkplaats naast de brandweerkazerne aan de We- ijkmanlaan is geheel volgens de wensen van de bemanningsleden verbouwd tot een prachtige ruim te: met opslagplek voor de boten, een werkplaats, een douche en een kantine. Deze laatst kan ook dienst doen bij het geven en vol gen van cursussen. Oud-wethouder van de gemeente Sluis Carien Bolijn mocht de deur van het gebouw zaterdag symbo lisch openen met een aangepaste reuzensleutel. De brigade hoopt nu een tijdje in haar honk te kun nen blijven zitten. Hij bivakkeerde de afgelopen jaren aan de Oude Haven in Oostburg en in een voor malige school in Schoondijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41