De Straete, sociale spil 14 PvdD: Hokken afsluiten, vossen niet afschieten Clubhuis Kloortje/SAR heet Emmahal EMMAHAL 7PA121 Ouderen Lamswaarde al warm voor carnaval Dief pikt drie briefjes van vijftig uit kassa Twee woninginbraken in Zeeuws-Vlaanderen Wagentjes kijken bij de carnavalsbouwers Axelaar opgepakt voor mishandeling AANJAGER Secretaris wijkvereniging koninklijk onderscheiden voor almanak Lente maandag 21 februari 2011 Sm 1 WM :::.j LAMSWAARDE Zo'n honderd ouderen namen za terdagmiddag in gemeenschapscen trum de Luifel al een voorproefje - op het carnaval. De plaatselijke Lamsoren vierde het leutfeest on der het motto 'knus mee 50+'. De Knotsgekke Showgroep zorgde met ballet, stukje toneel en een heuse striptease voor vermaak. Prins Leut ging vervolgens heel wat keren voor in de polonaise. TERNEUZEN Een onbekende man ontvreemdde zaterdagmiddag omstreeks vier uur honderdvijftig euro uit de kas sa van een winkel op het Stadhuis plein in Terneuzen. De Engels spre kende man liep wat heen en weer in de winkel en pakte plots drie bankbiljetten van 50 euro uit de kassa. Voor personeel en klanten het in de gaten hadden, rende de man de winkel uit. 1Bord burgemeester gestolen. 2. Axelaar (64) slaat autoruit in. 3. Kop Noordstraat snel op de schop. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in hét album www.pzc.nl/???????????????? AARDENBURG Inbrekers sloegen zaterdag op min stens twee plaatsen in de regio hun slag. Van een woning aan de Sint Sebastiaanstraat in Aarden burg werd zaterdagmiddag een ruit ingeslagen, waarna sieraden en een onbekend geldbedrag wer den ontvreemd. Uit een woning aan de Willem de Zwijgerlaan in Terneuzen verdwenen zaterdaga vond een kluis en foto-apparatuur. HULST Regionale carnavalsstichtingen en gemeentebestuurders bekeken dit weekend de wagens, die over twee weken in de carnavalsoptochten in de streek meerijden. Zij kwamen langs in de nieuwe carnavalsloods op het Hulster industrieterrein, op elf locaties in Philippine, Zuiddor- pe en Sas en bij wagenbouwers die in Kloosterzande en Ossenisse acte de presence geven in de optocht. AXEL Een 64-jarige Axelaar is vrijdaga vond omstreeks kwart over tien in zijn woning aangehouden door de politie. Hij wordt er van verdacht enkele uren eerder een ruit van een in de Walstraat in Axel staande auto met een 'hard voorwerp' te hebben ingeslagen. In de auto zat op dat moment een 33-jarige man, eveneens afkomstig uit Axel. Deze man raakte gewond aan zijn elleboog en is door de poli tie naar de huisartsenpost gebracht voor behandeling. De. politie heeft de zaak nog in onderzoek. door René Hoonhorst Ze heet, door haar hu welijk met Rudi, Ver- straete. Maar Tilly d'Hont is nooit ver van De Straete. Het wijkgebouw is de sociale spil van de buurtschap Zandstraat, maar Tilly zorgt er voor dat de twee al decennia afgeschreven aan elkaar geplakte noodlokalen die functie al dertig jaar heeft. Zelf staat de secretaris van wijkver eniging De Straete daar nooit bij stil. Het is niet meer dan vanzelf sprekend dat zij de boel draaiend houdt. Bovendien doet ze het niet alleen, maar vindt ze altijd helpen de handen van anderen. Die ande ren vonden toch dat Tilly als drij vende kracht én gezicht van De Straete ook wel eens mocht mer ken dat haar werk wordt gewaar deerd. Het dagelijks gemeentebe stuur was het met de bevolking van Zandstraat eens. En nadat ze de aanbevelingen en loftuitingen had gezien, bleek het coördineren- door René Hoonhorst WESTDORPE - Vossen moeten in de natuur genoeg voedsel kunnen vinden, zodat ze hun heil niet in kippenhokken in woonkernen hoeven zoeken. Ook moeten hou ders van pluimvee als hobbydie- ren zich realiseren dat ze hokken goed moeten afsluiten. De Partij voor de Dieren pleit al langer voor onderzoek naar alter natieven voor de jacht. Het jagen met lichtbakken op een 'niet voor niets beschermd dier' als de vos is de partij een gruwel. De afdeling Zeeland hield daarom zaterdag een lezing over 'het ethisch dilem ma van de jacht'. Tot een discussie kwam het niet echt, omdat vol gens Zeeuws lijsttrekker Trees Jans- sens alleen een dozijn gelijkgestem den de weg naar bezoekerscen trum De Baeckermat in Westdor- pe had gevonden. De PvdD biedt voor- en tegenstan ders van de jacht 'geen kant-en-klare oplossingen', bena drukte Janssens. „Wij zijn politici, geen wetenschappers. Er moet on derzoek worden gedaan naar het inrichten van voor vossen geschik te habitats. Houders van hobbydie- ren moeten daarnaast hun verant woordelijkheid nemen. Een kip of konijn kost niks, maar een goed af sluitbaar onderkomen voor de die ren is een hele investering." Tip? redactie@pzc.nl En ineens was twitteren populair. Het gaat om een internetdienst waar mee je berichtjes kunt versturen. Een zo'n berichtje noem je een 'tweet'. De meervoudsvorm is 'tweets'. De afgelopen week werd rondgetwit- terd dat president Mubarak mogelijk was overleden. Het bericht was heel zorgvuldig opgesteld, maar de autori teit van twitteren is al zo groot dat duizenden mensen ten onrechte dach ten dat het waar was. Voor veel mensen was twitteren iets nieuws, maar voor vogelaars niet, omdat zangvogels twiet roepen. Buiten hoor je inmiddels het getwit- ter van vinken en putters. Dat bete kent dat de lente komt. Hun bericht kunt u wél voor waar aannemen, 't Is maar dat u tweet. KLOOSTERZANDE - Op aangeven van de Hulster burgemeester Jan Frans Mulder onthulden Jinte (4) en Jim (7), de jongste leden van respectievelijk Kloortje en tafelten nisvereniging Sla Altijd Raak (SAR) uit Kloosterzande de nieu we naam van het gloednieuwe ge zamenlijke clubhuis: de Emmahal. Toepasselijk, omdat het gebouw aan de Emmastraat staat en een beetje koninklijk ook, gezien de oranje accentkleur in het gebouw. Belangstellenden kregen een'rond leiding door het gloednieuwe club huis: een ruimte met hoge nok om twirlsters hun baton hoog op te laten gooien. De tafeltennissers kunnen er bovendien zes tafels kwijt. Er is een gezellige bar, een keuken en twee kleedkamers. Bo ven kan de dweilband repeteren en heeft de yoga onderdak. Het is de bedoeling dat daar ook muziek lessen gegeven gaan worden. Op zaterdag 26 en zondag 27 maart is De jongste leden van SAR (Jim, links in het blauw) en Kloortje (Jinte, rechts naast de burgemeester) mochten de naam onthullen. foto Peter Nicolal de traditionele mega-rommel- dan afgedekt om geen schade te markt van Kloortje. De speciale veroorzaken door de drukte van sportvloer in de Emmahal wordt verkopers en koopjesjagers. Faith (4) en Tessa (7) kijken bewonderend naar de 'ballonnenman'. Inzet: Tilly Verstraete met onderscheiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40