17miljoen wordt kapot bezuinigd zeeland 13 'Bezuiniging gaat in tegen internationale afspraken' Werk aan de wegen deze week Moeite met lopen? Diefstal Mercedes Tankstation Terneuzen overvallen fcujitter maandag 21 februari 2011 Als de kabinetsplannen doorgaan, wordt landelijk 600 miljoen bezuinigd op plattelandsontwikkeling en natuurgebieden; Zeeland moet 17 miljoen inleve- 'In het broedseizoen bewaken wachters van Het Zeeuws Landschap de rust van duizenden vogels op de Hooge Platen. Daar is straks geen geld meer voor' Marten Hemminga, directeur Het Zeeuwse Landschap GroenLinks Zeeland haakte bij de landelij ke actie 'Hart voor Natuur' aan met een eigen actie. Tweede Kamerlid Niels van den Berge en GroenLinks-lijsttrekker Leen Har- pe droegen om 14 uur een hartvor mig fluwelen kussen ('het groene hart voor de natuur') over aan de natuurorganisaties, om aan te ge ven dat natuur en landschap be houden moeten blijven. Van den Berge zei onder meer te vrezen voor het Nationaal Park Oosterschelde, dat straks geen sub- www.pzc.nl sidie meer krijgt. „Daar heb ik de bruinvissen en de zeehonden zien terugkomen, maar als die bezuini gingen doorgaan, ben ik bang dat het allemaal weer achteruit zal gaan." Boswachter René Wink mocht het 'hart' in ontvangst ne men. Wink waakt onder meer over de Zwaakse Weel, een kwets baar natuurgebied in de Zak van Zuid-Beveland dat een belangrijke rol speelt in de Zeeuwse Ecologi sche Hoofdstructuur (EHS). De EHS verbindt natuurgebieden over heel Nederland met elkaar, zo dat planten en dieren van het ene leefgebied naar het andere kunnen gaan. Voor bedreigde planten en dieren is dit van levensbelang. Tweederde van het rijksbudget voor de uitvoering van de EHS wordt nu geschrapt, hoewel Neder land op grond van internationale juridische verplichtingen moet zor gen dat niet nóg meer planten en dieren verdwijnen. Ook verschillende lijsttrekkers gre pen de gelegenheid aan om hun ei gen standpunten ten aanzien van natuur nog eens te benadrukken in gesprekken met passanten. Lijsttrekker Willem Willense van Scootmobielen v.a. 499,- de partij 50PIUS ('Ik was benieuwd wat er hier was') bekijkt het folder tje dat hem in de hand geduwd is. Het is een 'Natuurkieswijzer', waarop met groene hartjes aange geven is hoe de verschillende par tijen scoren. Zijn partij haalt het maximale aantal: soPlus geeft om natuur, zoveel is duidelijk. „Als je een beetje om Zeeland geeft, moet je wel", verklaart Willense. „Maar er zal ook geld verdiend moeten worden. Wij vinden bijvoorbeeld dat de WCT er moet komen, al moet daarvoor zo'n strandje als de Kaloot verdwijnen." middelburg - Deze week worden op enkele plaatsen in midden-Zee land wegwerkzaamheden uitge voerd die tijdelijke afsluitingen van wegen tot gevolg hebben. Zo is de aansluiting van de Sloe- weg N62 op de A58 in de richting Goes vannacht en morgennacht af gesloten tussen 20.00 uur en 6.00 uur. Er is een omleidingsroute aan gegeven via de Nieuwe Rijksweg N664 en de Deltaweg A256. Rijkswaterstaat vervangt van woensdag 19.00 uur tot donderdag 07.00 uur een verkeersportaal over de N57. Hiervoor wordt de weg in beide richtingen afgesloten tussen de aansluiting Veere/Ramsburg en Arnestein/Mortiere. Het verkeer tussen de Roosevelt- laan en A58 wordt in beide richtin gen omgeleid via de Roosevelt- laan, Sandberglaan, Looijerssingel, het Groene Woud en de Schroe- weg. Gele borden geven de omlei ding aan. Donderdag en vrijdag wordt toerit 38 van de A58, (de Rode Leeuw) af gesloten voor verkeer in de rich ting Bergen op Zoom. De verkeers geleiding wordt daar aangepast tus sen 9.00 uur en 15.00 uur. Het verkeer wordt omgeleid via de aansluiting Middelburg (39) en dat wordt met gele borden aangegege- sint annaland - Vanaf de oprit van een woning in de Anna Bourgondiëstraat in Sint Anna- land is zaterdagnacht een grijze Mercedes-Benz met het kenteken LV-TZ-42 gestolen. Twitter Het laatste nieuws snel op uw mobie le telefoon, tablet of computer? Volg de PZC op Twitter @pzcredactie STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw nieuwsfoto in het album www.pzc.nl/foto Benzinestation PicoBello in Terneuzen is zaterdagavond overvallen. foto Manfred Berrevoets terneuzen - Tankstation PicoBello aan de Terneuzense Bellamystraat is zaterdagavond een kwartier voor sluitingstijd overvallen. De da der bedreigde de kassier en kreeg vervolgens de (geringe) inhoud van de kassa mee. Hij verdween in de richting van de voetbalvelden. De kassier van het tankstation is 'natuurlijk vreselijk geschrokken', maar raakte - licha melijk - niet gewond, wist de colle ga die gisteren het tankstation be mande. PicoBello ging zondagmor gen om negen uur weer open, na dat de politie de avond ervoor spo renonderzoek verrichte. Dat onder zoek leidde nog niet tot het achter halen van de dader. Politie Zee land roept getuigen die zaterdag avond iets hebben opgemerkt in de Bellamystraat en omgeving op, contact met haar op te nemen. Begin vorig jaar werd PicoBello ook vlak voor sluitingstijd overval len. De dronken dader ging er van door met een kleine 400 euro, maar werd even later door een 'bi ker' van de politie opgepakt. Hij kreeg twee jaar celstraf |l Ja'01 Ml Zeeuwse natuurorganisaties hadden zaterdag op de Markt in Middelburg een 'Mega-Natuurkegelbaan' opgesteld, waar passanten met de 'bezuinigingsbal' kegels konden omgooien. Op die kegels werd verwezen naar wat er allemaal verdwijnt, als de kabinetsplannen doorgaan. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3