Zeelan PZC Jeugd moet zelf initiatieven nemen PZC Dweilbands i'bloazen wèrm' ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 13 15 EVENEMENTEN 'Niet alleen klagen over gebrek aan activiteiten, maar zelf iets leuks op poten zetten' Bijlage Voorjaa 30 maart 2<$U Burgemeester is bord 'Mulderplein' kwijt Quiz brengt 1100 euro op voor Kenia Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! Wijkvereniging De Straete is sociale spil van Zandstraat Maandag 21 februari 2011 Gezelligheid staat voorop bij dartsport Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst oostburg - De gemeente Sluis wil initiatieven van jongeren om een evenement op poten te zetten on dersteunen met geld en materieel. Maar dan moeten jongeren wel zelf met plannen komen. Dat zei wethouder Jan Schaalje vrijdagavond tijdens een bijeen komst over wensen en verlangens van jongeren. CDA Zeeland had de avond belegd in café De Zeeuw se Meisjes in Oostburg om uit de eerste hand te vernemen wat jon geren missen in de streek. Het aan gekondigde vertrek van disco Joy uit Cadzand-Bad was aanleiding bij de wethouder te pleiten voor het snel vestigen van een nieuwe discotheek aan de kust of 'op het terrein van de Euregiotuinen'. Rik Heijt, uitbater van discotheek The Limit in buurtschap het Mollekot bij de grens onder Ijzendijke, zou graag die nieuwe disco exploite ren. Omdat hij te maken heeft met over overlast klagende buren en omdat jongeren de ligging van zijn disco niet ideaal vinden. De jonge ren zijn ook niet aljemaal even ge lukkig met de muziek die in The Limit wordt gedraaid, lieten ze we ten. Overlast wordt overigens niet alleen ervaren in de polder, wist de eigenaar van Zeeuwse Meisjes. Hij kan zijn bovenzaal niet meer gebruiken voor themafeestjes, om dat een buurvrouw last van lawaai heeft. Wethouder Schaalje, op uitnodi ging van het CDA aanwezig, liet de aanwezige 25 jongeren weten dat ze met concrete plannen altijd aan kunnen kloppen. Hij heeft geen grote smak geld beschikbaar, maar de gemeente kan helpen bij het verlenen van vergunningen voor eendaagse evenementen, het inrichten en afzetten van openba re ruimten en het verstrekken van bescheiden financiële bijdragen. Vertegenwoordigers van Moio Ad ventures en Time Out kwamen naar de kroeg om de jeugd te atten deren op mogelijkheden voor bui- ten(strand)sporten en bezoek aan de soos van Stichting Welzijn. Ideeën voor een grootschalige lan-party en/of een muzikale hap pening op de Markt passeerden ook de revue. Het samen eens wor den over wat er moet en kan ge beuren, zelf initiatieven nemen en stemmen op een partij die oor heeft voor wensen van de jeugd moet jongeren verder helpen, con cludeerde Patricia de Milliano, CDA-lijsttrekker voor de Staten. door René Hoonhorst sas van gent - In de carnavalsbol werken van de Betekoppen en de Vossen bliezen een reeks dweil bands de kandidaat-leutvierders af gelopen weekeind 'wèrm'. In café De Ster in Hulst verwarm den gisteren zeven dweilbands on der anderen Prins Carolus en zijn gevolg. In Sas van Gent had Stich ting de Ratjetoeters een tent aan brasserie D'Ouwe Brug vastge maakt om bands en bezoekers nog beter uit hun dak te kunnen laten gaan. In Sas lieten bands van ver weg en dichtbij de temperatuur in de tent oplopen. Buiten miezerde de re gen, binnen droop de damp, het zweet en het bier van het tentzeil. De Jong Bareleen uit Hulst en Vals Alarm uit Goes lieten de bezoe kers al snel in polonaise door de tent hobbelen. De Blaasbalgen lie ten vervolgens horen dat ze ook in Holland (Leidschendam) lol kun nen maken. Het avondje 'wèrm bloazen' lever de de Stichting (oliande vierhon derd euro op. Joliande hoopt het geld te gebruiken voor het inrich ten van een huis voor meervoudig complex gehandicapte kinderen. De stemming zat er al goed in, maar Vals Alarm uit Goes zorgde er voor dat de bezoekers de tent echt 'aandweilden'. foto Peter Nicolai - ma® aaaasgggg se mm s Extra aandacht voor Wonen en Tuinen Adverteren? Informeer bij verkoopteam Zeeland T (0118) 43 40 70 E teamzeeland@bndestem-pzc.nl SINT JANSTEEN Het bord 'Sooike Mulderpleip.' is in de nacht van vrijdag op zaterdag ontvreemd uit de tuin van de Huls ter burgemeester Jan-Frans Mulder aan de Hemelstraat in Sint Jan steen. De burgervader kreeg het straatnaambord enkele jaren gele den van de Steense carnavalsvereni ging De Ratten. 'Sooike' is Vlaams voor Francois: Frans dus. Dat het bord door carnavalsgangers is ge kaapt, lijkt Mulder vergezocht Hij doet vandaag aangifte als het bord - ondanks getwitterde hulpoproe pen - niet terug is. SINT JANSTEEN Een quizavond in het gemeen schapscentrum de Warande bracht zaterdagavond 1100 euro in het laa tje van de Stichting Burn Nyakwe- re Nederland (SBNN). Het geld is bestemd voor hulpacties in het Ke- niaanse dorp Nyakwere. De 136 deelnemers moesten niet al leen vragen over actuele nieuwsfei ten en sport beantwoorden, maar werden ook op de proef gesteld met vragen 'uit de polder' en over 'mannen en vrouwen'. Zaterdag 19 maart houdt SBNN een boeken markt aan de Tabakstraat in Hulst. Bestel online: lwww.derodepilaren.nl llnfo:0113-250515

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39