in Oosterland DFS schudt VCK af in kampioensstrijd Renesse herstelt zich, koude douche DZC'09 19 maart Karakteristiek maandag 21 februari 2011 s ~r-1 'Natuurlijk was die keeper heel goed, maar er zaten ook ballen tussen die hij nooit meer had mógen hebben.' 1 Henk Schouten, trainer van Duiveland door Rudy Boogert door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Jarenlang was de de fensie hét zorgenkindje van Duive- land, maar meer en meer breekt het gebrek aan scherpte in de af ronding de Oosterlanders dit sei zoen op. Thuis tegen De Noorman nen kreeg Duiveland zaterdag weer handenvol kansen, maar de ploeg bleef op 1-1 steken. Het was alweer Duivelands zesde gelijke spel in de tweede klasse E, waardoor Duiveland nog altijd ge vaarlijk dicht in de buurt van de degradatiezone staat. Iedereen was het er na afloop over eens: De Noormannen stal een punt in Oos terland. „Wij hadden hier gewoon met 5-1 moeten winnen", baalde Barry Steenpoorte voor de kleed kamerdeur. Dennie le Comte zat verslagen op een paaltje. „Die laat ste kopbal", mijmerde de ex-tops- corer, „die had ik er gewoon in moeten koppen. Als je ze zelf niet maakt, dan kun je er op wachten. We hadden bij rust al met 3-0 voor kunnen staan." Al miste Wesley Goud de meeste kansen, Le Comte is misschien wel de personificatie van de impro ductiviteit aan Oosterlandse zijde. - Dit seizoen scoorde hij slechts drie keer, terwijl hij vorig seizoen in veertien duels al elf keer doel trof Duiveland-trainer Henk Schouten was hard in zijn oordeel: „Wij heb ben heel aanvallend gespeeld en ik heb zeker acht a negen hon derd-procentkansen geteld. Het zat allemaal tegen. Natuurlijk was die keeper heel goed, maar er za ten ook ballen tussen die hij nooit meer had mógen hebben. We heb ben gefaald in de afwerking." De Noormannen-doelman Niels van Alphen werd dé man van de wedstrijd. Zijn ene redding was nog fraaier dan de andere. „Het ging niet verkeerd", vond hij zelf ook. „De eerste helft hebben ze constant pressie op onze goal ge had. Maar wij hebben zeer goed verdedigd. Arnemuiden verloor hier met 5-0. Voor ons is dit een gepakt punt", redeneerde Van Al phen. Trainer Marco Schroevers sloot zich daarbij aan. „Voetbal lend was het van onze kant matig, maar de inzet en mentaliteit maak ten alles goed. En mijn keeper pak te de mooiste ballen." Dat laatste werd al heel vroeg in de wedstrijd duidelijk. Duiveland startte overtuigend en binnen acht minuten volleerde Goud naast, redde Van Alphen fabuleus op een harde inzet van Ronald Zwager, weerhield de doelman met één hand Le Comte van een kopbaltref fer en schoot Zwager een vrije trap net voorlangs. De Noorman nen kwam er nauwelijks uit, maar was net na het halfuur toch dicht bij de 0-1. Uit een vrije trap kopte Niek Minderhoud op de lat en uit Duiveland-De Noormannen 1-1 (1-0). 32. Barry Steenpoorte 1-0, 73. Niels Dominicus 1-1. Scheids rechter: A.L. van Honk (Zuilichem). Geie kaart: Niek Minderhoud en Milan Wondergem (De Noorman nen). Aantal toeschouwers: 125. Duiveland: Léon Weeda, Marcel Zwager, Albert Verhoek, Leen IJze- lenberg, Rudi Koster (65. Roy Quik), Marcel de Bruine, Wilmar van der Sande, Ronald Zwager, Den nie le Comte, Barry Steenpoorte en Wesley Goud. de daaropvolgende counter bleek Duiveland, zoals later bleek de eni ge keer van de hele middag, dode lijk effectief Goud ging er op links vandoor en bezorgde de bal feil loos bij Steenpoorte, die met een fraaie voetbeweging voor 1-0 zorg de. Daarna volgde een spervuur aan Oosterlandse aanvallen. Eén mi nuut na de 1-0 was Goud niet zorg vuldig in zijn passing, waarna een grote kans voor Le Comte verloren ging. In de 40e minuut schoot Ro nald Zwager een vrije trap op de vuisten van Van Alphen en in de rebound redde Sebastiaan van der Welle op de doellijn. Direct daar na bood Zwager Goud-een niet te missen kans, maar Goud faalde op zichtig. Hij rondde af met de bin nenkant van de voet en twee ver dedigers op de doellijn voorkwa men de 2-0. Een minuut later tikte Van Alphen een corner van Ro nald Zwager over de lat en uit de volgende corner kopte Goud de bal naast. Op slag van rust excel leerde de Noormannen-doelman opnieuw op een schot van Goud. „In de rust heb ik ze er op gewe zen dat Noormannen de ruimte achter onze verdediging zou blij ven zoeken", gaf Schouten aan. Duivelands kansen waren minder qua omvang, maar niet minder in aantal. Goud was een paar keer ge vaarlijk en ook Marcel de Bruine en Le Comte roken aan een treffer. De enige keer dat De Noorman nen van zich liet spreken, was het ook meteen raak. Invaller Niels Do minicus scoorde in de 73e minuut de gelijkmaker. Schroevers: „Ook een niet-fitte Niels is voor ons van waarde." Dominicus bleek scher per dan heel Duiveland bij elkaar. Want aan scherpte, daar schortte het zaterdag bij Duiveland aan. MIDDELBURG - DFS heeft VCK ge lost in de titelstrijd van de derde klasse A in het zaterdagvoetbal. Ge holpen door een vlotte start won de ploeg uit Burgh-Haamstede de topper met 3-0. Koploper Yerseke had weinig moeite met Colijns- plaatse Boys (4-0) en consolideer de zo de twee punten voorsprong op DFS. VCK staat nu op negen punten achterstand derde. Komen de zaterdag moet Yerseke op be zoek in Koudekerke. DFS-VCK 3-0: Na acht minuten speelde DFS (zonder Pieter de Munnik, Jeroen Grefkens en Pa trick Verboom) al een gewonnen wedstrijd. Na vijf minuten bedien de Donadoni Warrenaar zijn ploegmaat Anco van de Linde die met een 'bananenschot' doel trof voor DFS. Drie minuten later schoot de VCK-doelman de bal in de voeten van Huib Nortier en die verzilverde dat buitenkansje: 2-0. Vrijwel direct na de aftrap kwam Nortier één op één met de doel man te staan, maar nu redde deze. De vroege voorsprong werd om armd door DFS, maar was de doodsteek voor de wedstrijd. De spanning was alleen teruggeko men als Jesse van der Meulen de aansluitingstreffer had gemaakt, maar hij miste tweemaal in kansrij ke positie. Met name kort na rust kreeg hij, een droomkans, maar schoot voor open doel over. in blessuretijd counterde DFS een overtalsituatie uit. Nortier gaf Bas Hogenstein de eer. Diens lob mis lukte, maar de doelman van VCK gleed uit en de bal rolde alsnog in het doel. SKNWK-Heinkenszand 1-2: Maar ten Griep fundeerde de zege van Heinkenszand met zijn dertiende Nummer twee DFS en koploper Yerseke treffen elkaar op zaterdag 19 maart voor hun regelrechte top per in Burgh-Haamstede. De enige nederlaag die Yerseke dit seizoen heeft geleden, was te gen DFS. In oktober werd het 2-4 voor de Schouwse ploeg. Halverwege dat duel was er nog niet gescoord, maar vervolgens zorgden Kevin Veerhoek, Mariko Rouw en Pieter de Munnik (2x) voor de DFS-zege. en veertiende doelpunt van het sei zoen. Voor rust profiteerde hij tweemaal van balverlies in de Nieuwerkerkse defensie. Robert Padmos gaf SKNWK vlak voor rust hoop met de aansluitingstref fer, waarna hij ook nog dicht bij de gelijkmaker kwam. De rust werd echter bereikt met t-2. Na rust werd er niet meer ge scoord. Wilco de Valk was er uit een corner het dichtst bij, maar zijn inzet werd van de lijn gehaald. Griep kreeg dé kans op zijn en Heinkenszands derde treffer, maar in de slotfase miste hij een straf schop. Die werd gegeven omdat Ruben Osse onderuit werd ge haald door Martijn Backx die dat met een rode kaart moest beko pen. Domburg-Nieuwland 0-0. De Meeuwen-Kapelle 0-0. Veere-Spui 1-0 (1-0). Edwin van Taten- hove 1-0. Yerseke-Colijnsplaatse Boys 4-0 (2-0). Michel de Rooij 1-0, Arjen de Koeijer 2-0, Arjen de Koeijer 3-0, Koen Sinke 4-0. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Voor DZC'09 volgde op de 4-1-overwinning op Renesse van vorige week nu een koude douche bij koploper Zeeland Sport; de wedstrijd eindigde maar liefst in 8-0 voor de Vlissingers. Renesse herstelde zich via een 1-1-gelijkspel tegen het hooggeklas- seerde Nieuw Borgvliet. Doordat Vosmeer in Lepelstraat verraste met een 1-1-gelijkspel gaat Zeeland Sport nu alleen' aan de leiding. Renesse-Nieuw Borgvliet ï-r. De thuisploeg liet direct vanaf de af trap zien dat de ploeg zich wilde revancheren voor de nederlaag van een week eerder. Met veel in zet werd tegenstander Nieuw Borg vliet bestreden en na een kwartier leverde dit de verdiende openings treffer op. Met een fraaie steekbal zette Mischa van de Hoek zijn me despeler Evert de Jonge alleen voor de Brabantse doelman, die vervolgens kansloos werd gelaten: 1-0. Hierna volgde een fase waarin de bezoekers het initiatief wat meer in handen namen en ook in de 30e minuut langszij kwamen: 1-1, tevens de ruststand. In de tweede helft had Nieuw Borgvliet een licht overwicht, maar een hard werkend Renesse bood goed partij. Bijna werd dit laatste in de slotminuut beloond met de win nende treffer, maar Vincent Goede- gebure schoot in kansrijke positie naast: 1-1 de eindstand. Zeeland Sport-DZC'09 8-0: Be gin oktober eindigde de wedstrijd tussen deze twee ploegen in een 7-0-overwinning voor de Vlissin gers. Ook ditmaal kwam DZC'09 er niet aan te pas tegen de goed combinerende Vlissingers die hun trainer Mick Vujovic met een 8-o-zege een enkele dagen verlaat verjaardagscadeau gaven. Topschut ter bij de thuisploeg was Khaled Boufrahi met vier treffers; Arnoud Stok en Junior Baghola troffen bei den tweemaal doel. Doordat Lepel- straatse Boys twee punten verloor namen de Vlissingers de leidende positie alleen in handen. Kaaise Boys-Lewedorpse Boys 1-4 (0-3). Jasper Verdonk 0-1, Jeffrey Jan sen 0-2, Simon Smits 0-3, Mike Boot 0-4, Ron Nagtzaam 1-4. Kwadendamme-Hansweertse Boys 2-2 (0-0). Mariusz Mosiej 1-0, Mariusz Mosiej 2-0, Barend Schik 2-1, Barend Schik 2-2. Lepelstraatse Boys-Vosmeer 1-1 (1-0). Freek van Loon 1-0, Jeffrey Kruf 1-1. De inzet van Zierikzee-spits Thomas Vos wordt net gekeerd. Vos nam uiteindelijk het tweede doelpunt van Zierik- zee voor zijn rekening in de 2-0-zege op WIK'57. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37