sport 135 spelers van Hoek Concentratieverlies kost Bruse Boys punt Dauwendaele viert feest na eerste zege Nick de Jong alsnog mee GPC Vlissingen pakt de draad weer op Karakteristiek Vijfde zege op rij voor Zaamslag maandag 21 februari 2011 MKSH9BBBHHSM Nick de Jong kreeg donderdag te horen dat hij een vrij weekend had. Caby Demanet (foto) was ontevreden over de aanvaller. Later kreeg De Jong te horen dat hij alsnog mee moest naar Katwijk. „Het meespelen van Niels de Loof was onzeker", zei de trainer. „Daarom had ik een extra speler nodig." door Barry van der Hooft KATWIJK - Met een sigaret in de ene en een blikje Jupiler in de an dere hand blies John Schot zater dagmiddag wat stoom af. Zittend in de bagageruimte van de touring car, staarde de middenvelder voor zich uit en liet hij het duel met Katwijk in zijn hoofd nog even de revue passeren. Wéér verloren, wéér vooral door individuele fou ten, waardoor lijfsbehoud een bij zonder moeilijk verhaal is gewor den. „Of ik er nog in geloof?" Schot moest even nadenken over het antwoord. „Op dit moment even niet meer." Het is éen gevoel dat meer spelers hebben en dat wordt gedeeld door het gros van de supporters. Het avontuur in de topklasse lijkt voor Hoek tot één seizoen beperkt te blijven en daarna moet de Zeeuws-Vlaamse club weer hele maal opnieuw beginnen. Vrijwel zeker zonder Gaby Demanet, die nog een contract tot medio 2012 heeft, maar bij degradatie zal moe ten vertrekken. Zaterdag werd duidelijk dat Hoek voetballend niet onder hoeft te doen voor het merendeel van de tegenstanders in de topklasse. On der aanvoering van Schot was Hoek vanaf de 25e minuut de bo venliggende partij. Het enige pro bleem was dat de ploeg toen al weer tegen een 1-0-achterstand aankeek. De manier waarop die te gentreffer totstandkwam verdien de het predikaat knullig. lurgen Landuyt, de vervanger van de ge blesseerde Michael Koné, liet zich op rechts verrassen en gaf vervol gens ook nog alle ruimte aan Don- ny van Oijen om een voorzet te ge ven. Rydell Tuinfort kon de 1-0 binnenschieten. Hoek toonde echter 'veerkracht, nam het heft in handen en voerde de druk op. Het resulteerde in de verdiende gelijkmaker, twee minu ten voor rust. Niels de Loof lan ceerde Hoessein Bouzambou met een snel genomen vrije trap. De aanvaller troefde Dwight Krolis af en werd in het strafschopgebied neergelegd door Atam Koroglu. Scheidsrechter Boringa wees met een naar de stip, maar gaf Koroglu slechts geel. Verrassend was dat niet, omdat Boringa één van de vier scheidsrechters in de topklas se is die dit seizoen nog geen rode kaart uitdeelden. „Het is niet de eerste keer dat ons dat overkomt", keek Demanet terug op het crucia le moment. „Uit bij Sparta Nijkerk gebeurde hetzelfde, geen rood maar geel. De scheidsrechter had hier gewoon de reglementen moe ten toepassen. Dan hadden wij te gen tien man gespeeld." John Schot verzilverde de straf schop, maar liep nog geen drie mi- 1 I KATWIJK! HOEK EO Koroglu Van Nieuwenhuijzen Tuinfort Landuyt Van Dam Van Nieuwstadt Jansen Siereveld Krolis De Loof Sahadewsing Dildick 64. Groen Alfons Van Ommeren Van Brabander Huisman «#54. Mahieu Van Oijen - Bouzambou =-• ■4 70. Dibi '#77. De Jong Ten Heuvel Pattinama Lammers Schot -#•90. Blonk Doelpunten 13. Tuinfort 1 -0,43. Schot 1 -1 (strafschop), 45. Huisman 2-1. Kaarten Katwijk: Koroglu, Ten Heuvel Hoek: De Jong Scheidsrechter J. S. Boringa (Leeuwarden) Aantal toeschouwers 700 door Klaas Verspoor nuten later scheldend van het veld. Hij richtte zijn woede op Lan duyt, die zich wéér had laten ver rassen door een lange bal. Elroy Lammers zette voor, Marcel Huis man schoot op slag van rust de 2-1 achter de kansloze Jörg van Nieu- wenhuijzen. „Dat is toch ongelofelijk", keek Schot terug. „Als we met 1-1 de rust ingaan hebben we een goede kans hier te winnen. Want dan moet Katwijk in de tweede helft ook komen. Nu ging die ploeg ge woon voor het eigen doel liggen. Ja, na zo'n fout kan ik me even niet meer inhouden. Het was niet de eerste keer dat het gebeurde en dan mag je Landuyt volgens mij ge woon terechtwijzen. Dat gebeurt veel te weinig bij ons, het is alle maal te braaf." Demanet: „Door twee momenten geven we de wedstrijd uit handen. Dat is een gebrek aan scherpte, sommige jongens verliezen de con centratie." Gelooft de trainer eigen lijk nog in een goede afloop? „Ik weet ook wel dat we nog veel wed strijden moeten winnen om erin te blijven. Maar ik vind dat we er vandaag alles aan hebben gedaan. Een aantal jongens heeft ook goed gespeeld. Het klinkt vreemd, maar dat geeft wel voldoening. Alleen le vert het niets op." Hoek stond weer met lege han den, omdat de ploeg vaak niet ver der kwam dan de rand van het strafschopgebied. In het posi tiespel schieten veel spelers tekort. Het gaat dan net even te snel voor ze. „Veel jongens willen de bal ook helemaal niet hebben", zei Schot. De topklasser is nu drie weken vrij en speelt dan thuis tegen titelkan didaat Rijnsburgse Boys. De kans dat de hoofdklasse die dag een stap dichterbij komt, is groter dan de kans dat op zaterdag 12 maart de eerste serieuze stap richting lijfsbehoud wordt gezet. ZWIJNDRECHT - Bruse Boys liet in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal de mogelijkheid liggen om met een punt te vertrekken bij WGZ. Tot twee keer toe kwam Bruse Boys terug van een achter stand, maar de laatste keer was van korte duur. Een minuut na de 2-2 maakte WGZ de winnende treffer. „We hadden minimaal een punt moeten pakken", baalde trai ner Ronald van Oeveren dan ook na afloop. „We hebben een goede wedstrijd op de mat gelegd, maar we hadden gewoon geen geluk." In een levendige eerste helft kre gen beide ploegen een aantal kan sen. Doelman Rick Postema toon de een aantal keer zijn kwaliteiten en namens Bruse Boys raakte Tom Blomaard de buitenkant van de paal. Marco Ketting kreeg een op gelegde kans op de 0-1, maar hij stuitte op de WGZ-doelman. Drie minuten na rust kreeg Bruse Boys de bal achterin niet weg en kon Richard Yeboah voor 1-0 zor gen. Van Oeveren: „Een foutje. Dat was een domper." Bruse Boys ging niet bij de pakken neerzitten. Een actie van Mats Willemse leid de tot de 1-1. Willemse schoot op goal en via een tegenstander ver dween de bal achter de lijn. Mi chael dell'Avo zette WGZ daarna opnieuw op voorsprong. Van Oeve ren voerde vervolgens een dubbele VLISSINGEN Na een knappe start van de compe titie (vijf zeges in de eerste zes duels), een mager vervolg (zeven duels zonder winst) heeft eerste klasser GPC Vlissingen de stijgen de lijn weer te pakken. Na de 4-1-ze- ge vorige week op Dauwendaele volgde zaterdag een 3-1-overwin- ning op De Zwerver. Voor rust scoorden Jesper de Vlieger en Najim Boughmari. Na de pauze scoorde Grigor Sahak- jan, voordat Jort van Meerkerk 3-1 maakte. wissel door, Peter Willemse en Ge rard Vogel kwamen in de ploeg voor Rudo van den Berge en Ro bin Meertens, en dat pakte goed uit. Willemse stond na een voor zet op de juiste plaats om voor 2-2 te zorgen. Het Bruse feestje was van korte duur, want vanaf de af trap combineerde WGZ zich, met Kevin Vermeulen als eindstation, naar de 3-2. „Dat was gewoon concentratiege brek. Doodzonde. We speelden goed, maar .daar koop je niets voor", besloot Van Oeveren. WGZ-Bruse Boys 3-2 (0-0). 48. Richard Yeboah 1-0, 53. Mats Wil lemse 1-1, 60. Michael dell'Avo 2-1, 75. Peter Willemse 2-2, 76. Ke vin Vermeulen 3-2. Scheidsrechter: A.M. Ebink (Oud-Beijerland). Gele kaart: Mike Roodhuis (WGZ), Olaf Willemse en Jasper Maaskant (Bru se Boys). Aantal toeschouwers: 275. Bruse Boys: Rick Postema, Johan Vroegindeweij, Olaf Willemse, Ru- do van de Berge (70. Gerard Vo gel), Jasper Maaskant, Robin Meer tens (70. Peter Willemse), Marco Ketting, Tom Blomaard, Thomas Groeneveld, Mats Willemse en Ge orge Geluk. ZAAMSLAG Zaamslag won zaterdag voor de vijfde keer op rij in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Stedoco werd op eigen veld met 2-1 versla gen. De bezoekers uit Hoornaar kwamen wel op voorsprong door Tuncay Arslan. Uit een hoekschop van Ivo Verstra- eten kopte op slag van rust Joris Ra demakers de 1-1 binnen. In de tweede helft was de thuisclub de betere ploeg en dat werd uitbetaald in de winnende treffer van Jordy Bakker. in de eerste klasse. Jasper Leuvelink stond al in de achtste minuut aan de basis van de overwinning. Hij zette bij de achterlijn Boys-verdediger Robert Rijnberg voor schut, waarna uit de voorzet en enkele klutsen Bram de Jong de bal tegen de touwen kon schieten. Daarna moesten de Middelburgers ver terug en moesten ze blij zijn met het doortastende optreden van hun doelman Koen Meyers. Hij bleek - soms met enig gegrab- bel - onpasseerbaar voor de bezoe kers. Eén keer werd hij gered door de lat, bij een indraaiende corner van Didier Haeck. Na de pauze moest Dauwendaele nog verder te rug. Slechts één keer kwam het goed weg, toen Ruud Hoogestee- ger de bal vlak voor het doel toch nog voorlangs kopte. door Koen de Vries Kloetinge-verdediger Timo Janssen (rechts) zet RWH-rechtsbuiten Germain Akkermans de voet dwars. foto Martin Hulsman/Orange Pictures MIDDELBURG - Je hoefde zaterdag geen voetbalkenner te zijn om te zien dat er op het veld van FC Dau wendaele iets bijzonders te gebeu ren stond. Al een kwartier voor het einde van de wedstrijd van de Middelburgse club tegen Terneu- zense Boys kon niemand meer de rust vinden om in de dug-out te blijven zitten. Niet veel later stroomde de tribu ne vol met spelers van andere elf tallen, waaronder een groot deel van de vrouwenploeg, en begon het publiek steeds luidruchtiger af te tellen. Toen scheidsrechter Van Herk eindelijk affloot, ontstonden grote vreugdetaferen binnen en buiten het veld: FC Dauwendaele pakte dankzij een i-o-zege na vijf tien nederlagen zijn eerste punten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35