het strand even losgaat' Psoriasis? zeeland 115 Problemen met seks bespreekbaar maken Wereldvrouwen doen mee aan kostuumshow www.psoriasistherapie.nl Seizoen geopend Reddingstrekker Volle bak bij Lenny ONLINE PUBLIEKE VERKOPING TROOSTWIJK Alles over kunst en cultuur op Schouwen www.pzc.nl/blog maandag 21 februari 2011 „We leggen onze status af. Je geeft een ritueel vorm met wat zelfspot en relativering. Met een knipoog kun je er weer een jaartje tegen", blikt Goodijk bij de 'afterparty' in ,het Wapen van Zeeland op de och tendwassing terug. Hij typeert de strao als 'één grote reünie op het strand'. „Heel gezellig. De Renes- ser ondernemers op hun best." Dat is ook de ervaring van jurylid Lemsom. Met nog twee andere Cruciaal moment: Met het blazen van de hoorn op het terrein van Manege Grol vangt de strao aan. Bijzonder omdat Renesse ook aftrapt voor het straoseizoen op heel Schouwen-Duiveland. Topmoment: Jong en oud konden ringsteken, nog zo'n traditionele paarden- activiteit. Voor kinderen stonden er leenpony's klaar. Ook wie niet raak stak of mooi was verkleed, kreeg een presentje. met klappers gewapende juryle den houdt ze in de ochtend de bij Manege Grol verzamelende deelne mers scherp in de gaten. Het zwaar met roze bloemenslingers behangen paard met ruiter springt weliswaar in het oog maar komt niet door de strenge authentici- teitseisen van de jury. Groenslin- gers wil Lemsom zien, bij voor keur met rood-wit-blauwe versier selen. „De strao is een traditie. Daar kijken wij naar." Desalniette min geniet ze met volle teugen van de Renesser strao. Niet alleen van het wassen van de paardenbe- nen maar zeker ook van het feest op het dorp. „Als je ziet wat er ge organiseerd wordt", verwijst ze naar de kinderactiviteiten, het ringsteken en de muziek die de za terdag kleuren. Elders op het manegeterrein be groeten de leden van het straocomité de ruim 70 deelne mers met een presentje en een consumptiebon. En natuurlijk met instructies, maar die zijn uiterst kort. Medewerker Martine Kalden- berg: „Het gaat er om dat iedereen op het strand even losgaat. Daar kom je uiteindelijk voor." Met de strao worden traditiege trouw de benen van de paarden na een lange winter op stal gereinigd. Dat zou, is één van de theorieën, kwade geesten verdrijven. Wie de smaak van de strao te pak ken heeft gekregen, kan zaterdag 26 februari terecht in Noordwelle. Op zaterdag 5 maart wordt het straofeest dit jaar gevierd in Burgh-Haamstede en Ellemeet. Op zaterdag 12 maart kunnen paar den, ruiters en kijkers terecht in Scharendijke. Zaterdag 19 maart tenslotte wordt de strao gevierd in Serooskerke. i Een fragmentje van de strao is te zÉ!Ê£i zien via www.pzc.nl/schouwen-duive- land. mmmm mmmst SEROOSKERKE - Bij de trailerhelling van Serooskerke is zaterdag een trailer met boot in de modder bij ven steken. Eerst is geprobeerd die er met twee auto's uit te trekken. Toen dat niet lukte, is er een trac tor ingezet. Eerst is de trailer losge trokken en daarna de boot. door Esme Soesman y^\AutoTeam www.autoteam.nl Gemiddeld brandstofverbruik en CO - uitstoot: liter/tOO km: 11,0 - 3,5; kms/liter. 9,1 - 28,6; CO, gr/km: 259 - 94. De 50/50 deal loopt von 1 Jan. t/m 31 mrt. 2011 Let opl Geld lenen kost geld »j{" ZIERIKZEE - Problemen met seks ko men veelvuldig voor. Omdat dat ei gen aan de mens is, denkt counsel- lor/-coach Aafke van Dijk uit Zie- rikzee. Maar ook geloof speelt in die problematiek in deze con treien een belangrijke rol. Voor Van Dijk („Ik heb zelf ook een christelijke levensvisie, maar ik zie het als iets positiefs") is dat de reden geweest om zich met haar praktijk voor psychosociale begeleiding A Mare in seksuologi- sche hulpverlening te specialise ren. Van de 20 studiecliënten waar zij mee 'werkte' bleken er 15 met problemen te worstelen waarin ook seksualiteit een rol speelde. Die problemen kunnen met de re latie te maken hebben, met ouder dom, zelfbeeld of bijvoorbeeld met homoseksualiteit. Feit is dat het veel verborgen problematiek oplevert. „Daarom vind ik het be langrijk om hier aandacht aan te besteden. Ik wil er actief de boer mee op." De bedoeling van Van Dijk is lezingen over het onder werp te geven, voor bijvoorbeeld ouderenbonden, in de bibliotheek en bij vrouwenclubs. „Om infor matie te geven en het onderwerp bespreekbaar te maken." Van Dijk is ervaringsdeskundige. Zij bleek een paar jaar geleden een chronische zenuwaandoening te hebben, waardoor ze volledig uit geschakeld werd. Ze knokte hard om daar weer bovenop te komen en sloeg een nieuwe weg in. Coun seling en coaching omschrijft Van Dijk ais een laagdrempelige vorm van hulpverlening, waarbij je op lossingsgericht te werk gaat. www.amarecounselling.nl ZIERIKZEE - De Zeeuwse Wereld vrouwen lopen mee in een multi culturele kostuumshow tijdens de open dag van de Provincie Zee land zaterdag 26 februari. Woens dag de 23ste wordt de modeshow door de Wereldvrouwen in Zierik- zee voorbereid, met hulp van Teu- nie Wessels van de Zeeuwse streek- dracht vereniging De Arke. Er doen acht wereldvrouwen mee. De modeshow wordt georgani seerd door de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland in samenwerking met de Stichting Zeeuwse Wereld vrouwen, Stichting Het Walcherse Costuum en de streekdrachtvereni- gingen Mooi Zeeland en De Arke. In de show 'Zeeuwse Vrouwen vie ren Feest!' komen levensloopritue len en feesten samen. Er worden nieuwe verbindingen gelegd tus sen Zeeuwse streekdrachten en feestelijke kostuums van vrouwen uit allerlei windstreken én tussen tradities en hedendaagse mode. Te zien zijn kostuums uit Zeeuwse streken, Marokko, Somalië, Mexi co, India, Indonesië en de Filippij nen en hedendaagse varianten. Er zijn optredens om 11.30 en 13.30 uur bij de hoofdingang van het provinciehuis. De Wereldvrouwen komen elke woensdagmiddag sa men tussen 14.00 - 16.00 uur in het Ondememersatelier aan de Ca- landweg 1 in Zierikzee. Belangstel lenden zijn welkom. RENESSE - Het was volle bak bij Club Four in Renesse tijdens het optreden van Lenny Keylard. De zanger die landelijk bekend werd met zijn optreden in The Voice of Holland trad daar zaterdagnacht op. Met enige regelmaat haalt Club Four buiten het zomerseizoen bekende namen naar Renesse. foto Conchita Lindhout van een groot en gevarieerd aanbod agrarische, tuin-/park- en grondverzet- machines ten gevolge van het optimaliseren van de bedrijfsvoering van GROENVOORZIENING GEMEENTE SCHOUWEN-DUIVELAND LMB LOUIS VERBURG De Weel 5 - 4306 NV Nieuwerkerk 16 TRACTOREN o.a. "New Holland", "Deutz Fahr" en "John Deere"; 13 AARDAPPEL-/UIENLOOFKLAPPERS o.a. "Amac", "Baselier" en "Rumpt- stad"; 7 aardappelrooiers o.a. "Grimme" en "Amac"; pootmachines; 4 (bieten) zaaimachines "Hassia", "Vicon" en "Stegsted"; 2 frontmaaiers; 3 maaibalken; 3 rotorkopeggen; 5 (wentel)ploegen; cultivatoren; 6 frezen; woeler; spitmachine; 2 COMBINES "New Holland"; 2 grootpakpersen "Fiatagri/Heston" en "New Holland"; pers; balenverzamelwagen "Meyer"; 9 veldspuiten o.a. "Vicon" en "Sieger"; 4 kunstmeststrooiers; 2 mestverspreiders "Strautmann"; sleep- slangsysteem; voermengwagen; 6 KIPWAGENS "Dorst", "Nimos" (2005), "Mie- dema" en "Vlastuin"; 4 kipbakken/-bunkers; mini-kipper "Voogt" (2003); dumper "Cebeco"; vrachtwagen "Daf" (2001); 3 heftrucks; elektr. truck; TUIN-/PARKMACHINES w.o 6 arnWcirkelmaaiers o.a."John Deere" (2005/2004), zoutstrooiers en -laders, 2 sneeuwschuiven, 3 houtversnipperaars, veegmachine, 2 hogedrukspuiten, rolbezem, vuilwaterpomp, compressor, etc.; BIEDEN UITSLUITEND VIA INTERNET SLUITING maandag 7 MAART vanaf 14.00 uur Bezichtiging: zaterdag 5 maart van 10.00 tot 16.00 uur FOTO'S Catalogus op onze website www.TroostwijkAuctions.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31