'Het gaat er om dat iedereen op Protest sluiting bieb 't Spui Levende bruinvis strandt op kust bij Ritthem Passant redt gewonde man 'Getdigbij een 2-jarig zakelijk Snel Mobiel Internet Onbeperkt-abonnement, 6 maanden betaalt u €25,21 /mndi.p.v. €50,42 /mnd. Deze actie loopt t/m 28 februari 2011. Vraag naaT de voorwaarden. RITTHEM - Op het strand bij Rit them is zaterdagochtend een nog levende bruinvis gestrand. De vin der alarmeerde omstreeks li uur de Eerste Hulp bij Zeezoogdieren. Ondertussen werd het dier nat ge houden. Het bleek te gaan om een jong vrouwtje van zo'n 1.20 meter leng te, met wat kleine verwondingen, vermoedelijk ontstaan door de stranding op de kust. In een speciale dolfijnen-transport- kist met hangmat is het dier met de tetreinauto van de strandbewa- king Vlissingeri naar Soesterberg gereden. Daar namen medewerkers van de Stichting SOS Dolfijn te Harder wijk het dier over. Ze brachten het met een speciale dolfijnenambu lance naar Harderwijk, waar gepro beerd wordt de bruinvis weer op krachten te brengen. maandag 21 februari 2011 VLISSINGEN - Door op z'n 'ouwe dag' in de binnenstad te gaan wo nen, dacht hij overal dichtbij te zijn. Maar kijk nu: postkantoor weg, steeds meer winkels leeg, 't ziekenhuis uitgekleed, en dan straks ook nog de bibliotheek op geheven. ,,'t' Is een schande", krab belde M. Moeliker uit de Schelde- straat binnenin het boek dat hij uit zijn tasje haalde. „Op die ma nier wordt Vlissingen tot dorp ge bombardeerd." Hij was zaterdag één van de pak weg 100 Vlissingers die met een oud boek naar de binnenstad kwam om het in te leveren bij de verkiezingskraam van de SP. Op de binnenkaft schreven ze, vaak ongezouten, hun kritiek op de voorgenomen sluiting van biblio theekgebouw 't Spui. De SP over handigt de boeken donderdag aan wethouder Rob van Doom (LPV). Die krijgt dan ook een petitie waaronder vele tientallen passan ten spontaan hun handtekening plaatsten. Het is één van de acties die duidelijk maken dat in Vlissin gen onbegrip leeft over de aange kondigde overheveling van de bieb scholen en buurthuizen. STRAO Voorjaarsseizoen geopend met rituele wassing paardenvoeten in Renesse YERSEKE - Een 22-jarige man uit Middelburg is zaterdagnacht ern stig gewond geraakt toen zijn auto tegen middernacht van de weg raakte op de Postweg bij Yerseke. Een passerende man merkte de au to in de sloot naast de Postweg op. Hij heeft 112 gebeld en is de sloot ingegaan. Hij heeft het hoofd van de gewonde bestuurder uit het wa ter gehouden tot de hulpdiensten kwamen. Brandweerduikers heb ben uit voorzorg de sloot afge zocht naar andere inzittenden, maar daar was geen sprake van. De Middelburger is naar een zie kenhuis in Antwerpen gebracht. Ultiem moment: De paarden gaan te water. Evenals dominee Piter Goodijk met een clubje volgelingen en zijn stokpaardje. De voeten worden gewas sen en daarmee winterse ellende afgeschud. Spannend moment 2: Voor kinderen is het straofeest Walhalla. Met een gra tis kindermenuutje en van alles en nog wat te doen. De jury oordeelde niet alleen over de uitdossingen van paarden maar ook over kinderkostuums. Op de aanwezigheid van zadels let Annie Lemsom niet. Hoewel een beetje straorijder het eigenlijk zonder zou moeten doen, weegt de veiligheid voor het jurylid van de Renesser strao zwaar. Maar voor het overige kan het voor Lemsom niet traditioneel genoeg zijn. „Een zwarte jas, bol hoed en een witte broek", somt ze de kledingvoorschriften op. Velen Moment vooraf: In bar de Stulp in Renesse maken Madeleen Buth, Kim- berly Parren en Fleur Stoutjesdijk de avond voor het festijn de versieringen voor hun rijdier. foto's Dirk-Jan Gjeltema lapten die regels zaterdag in Renes se aan hun laars. Toch leverde de eerste strao van Schouwen-Duive- land een prachtig schouwspel op. En héél véél mensen langs de vloedlijn. Tot groot genoegen van dominee Piter Goodijk die jaarlijks blootsvoets.op een stokpaard te water gaat. Met onder anderen wethouder Ad Verseput en (dit jaar voor het eerst) burgemeester Gerard Rabelink aan zijn zijde. Spannend moment: Jurylid Annie Lemsom kijkt kritisch naar tekenen van authenticiteit. Witte broeken, zwarte jasjes, bij voorkeur bolhoeden en groenslingers doen het goed bij de jury. Samsung Galaxy Tab en 6 maanden 50% korting op zakelijk mobiel internet kpn.com/zakeiyk 0800 0105 kpn Business Center Handzaam tabiet met supersnel internet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30