Zeeland PZC Gemeente laat waterlooptracé los PZC SCHOUWEN-DUIVELAND 13 en 14 13 15 en 16 RECREATIEVERDEELWEC Schouwen-Duiveland hakt knoop door Ollies en olliebollies in Zierikzee Vrouw (97) uit Bruinisse dupe van babbeltruc Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW gemak! Leerlingen maken pleinstofzuiger almanak Lente 'Het gaat erom dat iedereen op het strand even losgaat' Maandag 21 februari 2011 Kunstbende: Talent borrelt op uit bruisend enthousiasme Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman SCHARENDIJKE - De gemeente Schouwen-Duiveland laat het wa terlooptracé als mogelijke variant voor de Recreatieverdeelweg bij Scharendijke (fase 3) los. Er wordt ingezet op het veel dichter bij de kern liggende tracé 1. De provincie Zeeland heeft aangegeven in 2015 geld beschikbaar te hebben om de ze weg aan te leggen. Kiest Schouwen-Duiveland voor mmmm wsmmmwwmsgg&sssMBsm het waterlooptracé (een route van af de N57 die via de waterloop recht naar beneden richting Weel- weg loopt) dan draait de gemeen te op voor de meerkosten. In 2006 is berekend dat de aanleg van tracé 1 ruim 2,6 miljoen euro gaat kos ten, is te lezen in het voorstel aan de gemeenteraad. Met het Water looptracé is een aanlegbedrag (eveneens gebaseerd op het prijs peil 2006) van ruim 3,4 miljoen eu ro gemoeid. De gemeente draait (in beide geval len) op voor de maatregelen die in de kern Scharendijke genomen moeten worden om het verkeer daar te weren. De kosten van die verkeersontmoe- digende maatregelen vallen vol gens de gemeente bij het water looptracé hoger uit, omdat die rou te onlogisch is voor bestemmings verkeer en verkeer komende vanaf de N57. Ook het waterschap wordt met hogere aanleg- en beheerkos- ten geconfronteerd, omdat er een langer deel van de Weelweg moet worden aangepakt. „Het water schap heeft aangegeven een langer door hen te beheren traject niet zonder (financiële) consequenties te zullen accepteren", aldus het raadsvoorstel. Over de recreatieverdeelweg en het voorkeurstracé wordt al jaren gesteggeld. De voorkeur van onder meer de dorpsraad gaat uit naar het waterlooptracé. De dorpsraad drong een aantal maanden gele den al aan op voortvarendheid en duidelijkheid. Mits voorzien van een duidelijke argumentatie. De ge meente wil de knoop nu doorhak ken, zodat de provincie aan de slag kan. Het plan is in 2014 te onder zoeken welke maatregelen geno men moeten worden in de kern Scharendijke. In de begroting van 2015 kan daar geld voor opzij wor den gezet. Tot die tijd blijft op de Elkerzeese- weg, die straks 30 kilometerzone wordt, het 50 kilometerregime van kracht. Om (nog grotere) opstop pingen te voorkomen. BRUINISSE - Een 97-jarige vrouw uit Bruinisse is slachtoffer gewor den van een babbeltruc. Vrijdagavond werd tussen 20.30 uur en 21.00 uur bij haar aange beld. Ze trof twee onbekende vrou wen op de stoep aan die haar een boeketje bloemen aanboden. De vrouw uit Bruinisse liet de onbe kende vrouwen binnen en maakte een praatje. De volgende dag ontdekte de be jaarde vrouw dat ze was bestolen van haar geld en van haar siera den. Het gaat om dure sieraden. De waarde van de buit is niet be kend. Bestel online: i www.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515 ZIERIKZEE - Snowboarders konden zaterdag in Zierikzee een poging wagen de hoogste ollie te maken in het K2 toernooi Pop this!. De rest kon zich tegoed doen aan de doos met 'ollie-bollen' die initiatiefnemer Fred Deurloo van boardshop UndeS naast de minischans had gezet. Onder Extra aandacht voor Wonen en Tuinen Adverteren? Informeer bij verkoopteam Zeeland t (0118) 43 40 70 e teamzeeland@bndestem-pzc.nl door Esme Soesman ZIERIKZEE - Metalektroleerlingen vmbo van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee hebben een pleinstof zuiger ontworpen en gemaakt in het kader van de )unior Vakkanjer Wedstrijden 2011. Het apparaat wordt donderdag 24 februari aan medeleerlingen en de jury van de Vakkanjer Wedstrijden gepresen teerd. Pontes Pieter Zeeman doet, onder leiding van docent Martin Stoutjes- dijk, al jaren aan deze wedstrijden Onder meer om de leerlingen te la'- ten ervaren hoe het is om iets. van de grond af aan op te bouwen tot een kant-en-klaar eindproduct. Maar ook om hun te leren in team verband te werken. Dit jaar luidt de opdracht een su perstraatstofzuiger te maken; van ontwerp tot prototype. In maart gaan de regiofinales van start. In totaal strijden 64 teams, afkomstig van 27 scholen om een plek in de finale in de regio. De winnaars daarvan gaan op VIP-reis naar het Technik Mu seum in het Duitse Speyer. meer Jessy Spitters (13) uit Sint Willebrord was van de partij. Hij is lid van het Rookie Team van Snowboard Holland. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl En ineens was twitteren populair. Dat is een internetdienst waarmee je berichtjes kunt versturen. Een zo'n berichtje noem je een 'tweet'. De meervoudsvorm is 'tweets'. De afgelopen week werd rondgetwit- terd dat president Mubarak mogelijk was overleden. Het bericht was zorg vuldig opgesteld, maar de autoriteit van twitteren is al zo groot dat velen dachten dat het waar was. Voor veel mensen was twitteren iets nieuws, maar voor vogelaars niet, omdat zangvogels twiet roepen. Buiten hoor je inmiddels het getwit- ter van vinken en putters. Dat bete kent dat de lente komt. Hun bericht kunt u wél voor waar aannemen, 't Is maar dat u tweet. -OUtn# 1 ■li/JOVto*.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29