zeeland19 Prominenten van PW en PvdA in Zeeland Cliëntenraad Ter Schorre stapt unaniem op IERKIEZINGEN Natuur om de hoek ^Provinciale Staten maandag 21 februari 2011 'Een tolvrije Westerscheldetunnel kan alleen als het Rijk daarmee helpt door de kosten alsnog in de wegenbelasting op te nemen. Laat iedereen maar meebetalen' 2 maart www.pzc.nl/statenverkiczingen gezien het vermogen. Een koekoek vindt ook altijd dat er voor zijn ei nog genoeg plaats is; de vogel van wie het nest is zou moeten zeg gen: 'niet hier', maar die heeft het benul niet. Wij wel. De enige re den dat die energiemaatschappij en hier kerncentrales willen bou wen, is het gebrek aan koelwater in Frankrijk en Duitsland. Deze centrale zorgt voor nog meer over capaciteit van elektriciteit. Boven dien: een kerncentrale bouw je voor de komende zeventig jaar, ter wijl we hem over dertig jaar al niet meer nodig hebben. Het geld kan beter in duurzame energie worden gestoken." Op een paar kilometer van zijn huis in Bruinisse ligt het natuurgebied Dijkwater. Of dat zijn favoriete plaats in Zeeland is? „Ik had er meer kun nen noemen, maar deze is nu eenmaal dichtbij, dus kom ik er vaak. Ik geloof niet zo in tweehonderd kilometer rijden om van de natuur te ge nieten en zeker niet met een fiets achterop de auto. Ik stap hier thuis op de fiets en ik ben er." „Het is een mooi gebied, het bevat elementen die verwijzen naar de his torie van het eiland: de doorbraak van de dijken, die ouderwetse muur tjes bovenop de dijk. Het is in wezen een ingedrongen kreek die wel inge polderd, maar niet helemaal drooggelegd is. Het is vooral een heel leuk gebied, met veel vogels; ik mag graag fotograferen en vogels zijn daar onderdeel van. Dijkwater is natuurlijk maar klein. Het is niet iets om van heinde en verre naartoe te komen. Ik rijd er doorheen; als ik naar Zonne- maire ga bijvoorbeeld. Dat de natuur zo dichtbij is wat het leuk maakt om op Schouwen-Duiveland te wonen." foto Mechteld Jansen TERNEUZEN - PvdA-leider Job Co- hen en Marleen Barth, lijsttrekker voor de PvdA in de Eerste Kamer, komen woensdag 23 februari op werkbezoek in Terneuzen. Diezelf de dag bezoekt PW-partijleider Geert Wilders Zeeland, samen met de PW-lijsttrekker voor de Eerste Kamer, Machiel de Graaf. Cohen en Barth zijn uitgenodigd door de PvdA-kandidaten voor Provinciale Staten. Het thema van het werkbezoek is onderwijs, ar beidsmarkt en regionale economi sche ontwikkeling. Om ti.30 uur worden Job Cohen en Marleen Barth door lijsttrekker Annebeth Evertz welkom geheten in stadsca- fé 't Gerecht, aan de Havenstraat 12. Na een bezoek aan de Terneuzen- se weekmarkt keert het gezelschap terug naar het stadscafé, waar geïn teresseerden vragen kunnen stel len aan Cohen, Bart en de Zeeuw se Statenkandidaten. Na afloop bezoeken zij het Werk- plein in het stadhuis, waar hen het visiedocument van het ROC Westerschelde wordt overhandigd. Later krijgt het gezelschap in het Voorlichting- en Opleidingcen trum Glastuinbouw in Westdorpe een uiteenzetting over het belang van de Grenzeloze Kanaalzone en de regionale economische ontwik keling van Zeeuws-Vlaanderen, met extra aandacht voor biobased economy en de werkgelegen heidsprojecten van onder andere Dethon. Geert Wilders en Machiel de Graaf Zeeland arriveren woensdag om 13.45 uur bij het Bevrijdings museum in Nieuwdorp. De PVV- prominenten zullen daar, na een ontmoeting met het Zeeuwse PW-team (onder meer de Zeeuw se lijsttrekker Peter van Dijk), een rondleiding door het museum krij gen. Ook PW-Europarlementariër Lu cas Hartong is van de partij. Rond het bezoek zullen strenge veiligheidsmaatregelen gelden. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De cliëntenraad van het Terneuzense verpleeghuis Ter Schorre is unaniem afgetreden. De raadsleden vinden dat de directie van de Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ), de stich ting waaronder het verpleeghuis valt, geen oor heeft voor de in breng van de belangenbehartigers van bewoners van Ter Schorre. De cliëntenraden van individuele instellingen zijn op afstand ge plaatst door bevoegdheden naar de centrale cliëntenraad over te he velen, stelt de raad van Ter Schor re in een 'nieuwsbrief waarin hij zijn aftreden bekendmaakt aan personen en instellingen waarmee hij samenwerkte. De centrale be langenbehartiger loopt aan de lei band van de directie en laat zich niet horen als cliëntenraden wor den gepasseerd, aldus de kritiek in de brief Volgens de Terneuzense raad veegt de directie voorstellen en argumenten van cliëntenraden van tafel en verdraait zij zelfs 'vast staande feiten'. Als voorbeeld noemt de raad het exploitatiete kort op het - onlangs voor buiten staanders gesloten - restaurant, dat 'veel lager is dan door de directie is gesuggereerd'. Over de afbouw van de restaurantfimctie en een proef met het inkrimpen van nachtdiensten zijn zij bovendien veel te laat ingelicht, schrijven de afgetreden raadsleden. De voormalig voorzitter en secreta ris van de cliëntenraad willen de brief niet verduidelijken en hou den het bij 'geen commentaar'. Di recteur Mirjam Drost vindt de aan tijgingen 'heel vervelend' en 'bele digend voor andere cliëntenraden'. Ze herkent zich niet in de kritiek en beschouwt de brief als 'het ver haal van de cliëntenraad'. Drost hoopt dat Ter Schorre snel een nieuwe raad heeft, omdat - geeft ze aan - de inbreng van cliëntenra den onontbeerlijk is. eens vooruit: waar moet de provin cie over 25 jaar staan. Willen we echt alleen maar vogeltjes en senio ren of met een sterke industrie, ver keer en onderwijs beleid de jeugd hier houden en mensen van bui- ten de provincie aantrekken. Dit is I de keuze die gemaakt moet wor den. We hebben mensen nodig van stavast om zo'n beleid op te zetten en uit te voeren. Wij Zeeuw en hebben in de jaren vijftig en zes tig laten zien dat we dat kunnen. Dat gekissebis over allerlei details moet afgelopen zijn. Kijk eens naar de WCT als een typisch voorbeeld hoe het niet moet, al meer dan een decennium hapert het beleid. Le den van de GS en PS, een vogeltjes- beleid is de dood in de pot. J. Kooien Berkelstraat 3, Terneuzen Kerncentrale Het meest onnozele wat ik de laat ste tijd in de krant (15 februari) ge lezen heb. De kerncentrale omtove ren tot knuffelbeest! Welke kunste naar leent zich daarvoor. Hij zal er waarschijnlijk veel geld voor krij gen en niet minder belangrijk, pu bliciteit. Ik zie me in gedachten daar lopen met een klein kind aan de hand: 'Kijk oma, een groot Nijn- tje'. 'Nee, lieve schat, dat is een wolfin schaapskleren'. Kom we gaan kijken of we nog echte konijn tjes vinden. De toeristen, waar Borssele zo dol op is, zullen zeker toestromen, waar zie je anders zo iets belachelijks. De risica's van kernenergie bedekken met een warm dekentje, wat worden we on derschat! Of je nu voor of tegen kernenergie bent, ik geloof in ie ders goede bedoelingen, maar ga het niet verdoezelen. Cisca Dek Dishoekseweg 8, Koudekerke Kerncentrale 2 Een kerncentrale om te aaien, (zie krant, 15 februari). Delta vindt dit volgens mevrouw van Zuilen 'een ontzettend origineel idee', maar moet het nog wel even afstemmen met de toekomstige partners. Hoe diep moet je zinken om kernener gie te promoten? In het licht van de nu nog steeds vele gehandicapt geboren kinderen die slachtoffer zijn van Tsjernobyl is dit wel bui tengewoon smakeloos. Petroeska Sterk Adelaarstraat 44, Middelburg Kunstwerk 2 Het kunstwerk van Ed de Graaf, de Ontknoping is terug in Wijk Nieuw Middelburg in groen en zacht getinte knoppen. Naar mijn gevoel ontbreekt er iets: vogels. Zou het niet een leuk idee zijn om enkel eenvoudige vogels a la Cor- neille op deze boom te tekenen of de kinderen van de buurt hun para dijsvogel te laten zetten op een trot toirtegel (glazuur en bakken) en de ze tegels rondom de boom te stra ten? Daarna zou je deze buurt Para dijs Buurt kunnen noemen want deze buurt is in renovatie. Het is een leuke knusse buurt. Ook elk jaar de buurt/kinderen bloemen zaaien kan een leuk initiatief zijn. Nelleke Lips Breestraat 63, Middelburg Schaapjes De twee Zeeuwse schaapskuddes riskeren opheffing door de aanko mende bezuinigingen (krant, 17 feb). Inderdaad triest. Een klein schalig initiatief waarmee de Zeeuw en toerist blij is. Tsja, lo gisch om 50.000 euro te bezuini gen op levende schaapjes. Logi scher dan te snoeien in subsidie op afstervende Zeeuwse tong op het land. Het zou CvdK Peijs (200.000 euro per jaar) en haar echtgenoot (rentenierend grootverdiener) sie ren hun Tong-stichting van het subsidie-infiius te halen en aan te leggen bij zaken waar wij als Zeeuwen echt op zitten te wach ten. Of de schaapjes uit eigen zak onderhouden. L. Hubregtse de Jongestraat 2, 's-Heerenhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19