op met goede coaching de biograaf zeeland 117 Avond met Voorpremière 127 Hours Griep over hoogtepunt Pater Moeskroen viert jubileum in het Ledeltheater Opera is thema lezing Diekstra maandag 21 februari 2011 middelburg - Schrijfster Maaike Meijer is morgen te gast bij Stich ting Literaire Activiteiten Zeeland (SLAZ). In de aula van de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg spreekt zij over haar biografie van de Nijmeegse dichter M. Vasalis (1909^998). De lezing begint om 20.00 uur. In haar monumentale biografie presenteert Meijer (1949) een rijk dom aan ongepubliceerd materi aal, dat de grote onbekendheid rondom Vasalis' leven volledig wegneemt. De altijd moedwillig op de achtergrond gebleven dich ter bloeit in de biografie voor het eerst uit tot een veelzijdige vrouw met een bewogen leven. De biogra fie legt verband tussen de bijzon dere levensverhalen en de beteke nis van Vasalis' oeuvre. M. Vasalis debuteerde in t940 met de novelle Onweer. In haar gedich ten besprak ze thema's zoals men selijke problematiek, de dood van haar zoon Dicky, liefde en innerlij ke verscheurdheid. Sinds 1954 pu bliceerde Vasalis zelden nog een ge dicht. oostburg - De band Pater Moes kroen, bekend van de hits 'Rood kapje', 'Hela Hola' en 'Laat maar waaien', bestaat 25 jaar. In die pe riode bracht ze zeventien albums en vier dvd's uit. Om het 25-jarig bestaan te vieren reist de groep momenteel met haar nieuwe, tiende theaterpro gramma door het land: Pater Moes kroen en de Kelten. Het jubileumprogramma is vrijdag 25 februari te zien in het Ledelthea ter in Oostburg en begint om 20.15 vlissingen - Oscar-kandidaat 127 Hours is deze week als voorpremiè re te zien bij 'Film by the Sea door het jaar'. Morgen is de voorstelling om 19.30 uur in CineCity Vlissin- gen en woensdag om 20.00 uur in CineCity Terneuzen. 127 Hours is genomineerd voor zes Oscars, waaronder die voor Beste Film en Beste Acteur. De film ver telt het waargebeurde verhaal van bergbeklimmer Aron Ralston (la- mes Franco), die nadat een groot rotsblok op zijn arm is gevallen niet meer uit een geïsoleerde ca nyon in Utah kan komen. In de vijf dagen -127 uur - die daar op volgen vecht Ralston met de elementen en ook met zijn eigen demonen, om er uiteindelijk ach ter te komen dat hij over de moed en de middelen beschikt om zich zelf alsnog te bevrijden en te red den. De film is geregisseerd door Dan ny Boyle, die in 2008 werd be kroond met een Oscar voor de film Slumdog Millionaire. middelburg - De griepepidemie lijkt op zijn retour, rapporteert het Nationaal Influenza Centrum (NIC). Volgens de laatste cijfers meldden zich gemiddeld 7,1 zieken per 10.000 inwoners met influen- za-achtige verschijnselen bij de peilhuisartsen van het Nederlands Instituut voor onderzoek van de gezondheidszorg (Nivel). In Zeeland, Brabant en Limburg was dit aantal lager: 6 op de 10.000. In Gelderland, Flevoland en Overijssel meldden zich nog al middelburg - De serie lezingen over muziek, georganiseerd door het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, wordt morgen afgesloten door René Diekstra. Hij zal spreken over 'de psychologie van de Opera: van Monteverdi tot Verdi'. De lezing wordt gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg en begint om 16.00 uur. tijd 10 op 10.000 patiënten met in- fluenza-achtige verschijnselen. In Europees verband nam het aan tal landen dat een stijging meldde af en meldden steeds méér landen een daling van het aantal griepge vallen. Inmiddels is de vaccins- amenstelling voor 2011/2012 be kend. Daarin worden alle drie de vaccinstammen van het vorige vac cin gehandhaafd. Griepvirussen muteren snel. Daarom wordt elk jaar gekeken of het 'oude' vaccin nog wel werkt. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Wijnand Huis in 't Veld trad als eerste op in de categorie Muziek. Kunstwerk van Sterre Remijn: Gevangen in het onbekende. Dreamreality. lijkheid gebruik twee kanten van zichzelf te laten zien: de onzekere, eenzame twijfelaar en de sterkere jongen met de wetenschap dat zijn vrienden achter hem staan. In de- Willem3 trokken onder meer de grafiettekeningen van Charlotte Besuysen specifieke aandacht. De prijswinnaars: categorie Ex po: 1. Hannah Joosse 2. Charlotte Besuyen, 3. Joera Pankow. Catego rie FUm8cAnimatie: 1. Menno Dek ker (Focus), 2. Team Komma clip Illusie) 3. Iris Jongejan, Demi Bran derhorst, Marijn de Zeeuw The white shadow). Categorie Taal: 1. Lot Woittiez (De man die alles had), 2. Matthijs Meulblok (Vergeet de illusie), 3. Michaja Metsers (But- foto's Lex de Meester terfly). Theater8cPerformance: 1. Marieke de Zwaan (Simon), 2. Trio Emile, Aron en Luc (cabaretact), 3. Luc Sarneel (monoloog). Categorie Fashion: 1. Amaroo (Optical Illu sion), 2. Fadelin (The century of the new woman), 3. Lara Zwaan (ont werpen gebaseerd op sterrenbeel den). Categorie Dans: 1. Kyra Steijns en Tim Koeman (Just an Il lusion), 2. Bella Bouwman en Eva Flipse, 3. The Future (Illusion). Ca- tergorie Muziek: 1. The Black Key (Blind), 2. [oris Smit (Rhythm), 3. Geert van Oorschot (Beautiful Dream). De Kunstbende Zeeland DJ Con test wordt zaterdag 4 maart gehou den in De Spot in Middelburg. Danique de Bruijn in categorie Taal met het verhaal De Fluit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17