141 zeeland CSW voert Pinokkio kpn Levende bruinvis strandt op kust bij Ritthem Woningbrandje langs jazzroute Mortiere Passant redt gewonde autorijder Middelburg GL eist opheldering over stadsomroep CSW Van de Perre pakt op 3 en 4 maart uit met een grote, zelf geproduceerde schoolmusical. Al tijdens de repetities geven docenten en leerlingen blijk van professionaliteit. maandag 21 februari 2011 •Geldig bij een 2-jarig zakelijk Snel Mobiel Internet Onbeperkt-abonnement, 6 maanden betaalt u €25,21 /mnd Lp.v. €50,42 /mnd. Deze actie loopt t/m 28 februari 2011, Vraag naar de voorwaarden. RITTHEM - Op het strand bij Rit them is zaterdagochtend een nog levende bruinvis gestrand. De vin der alarmeerde omstreeks 11 uur de Eerste Hulp bij Zeezoogdieren. Ondertussen werd het dier nat ge houden. Het bleek te gaan om een jong vrouwtje van zo'n 1.20 meter leng te, met wat kleine verwondingen, vermoedelijk ontstaan door de stranding op de kust. In een speciale dolfijnen-transport- kist met hangmat is het dier met de terreinauto van de strandbewa- king Vlissingen naar Soesterberg gereden. Daar namen medewerkers van de Stichting SOS Dolfijn te Harder wijk het dier over. Ze brachten het met een speciale dolfijnenambu lance naar Harderwijk, waar gepro beerd wordt de bruinvis weer op krachten te brengen. MIDDELBURG Bij een brandje in een woning aan de Jazzroute in de Mortiere is zon dagavond een bewoner licht ge wond geraakt. Het vuur ontstond omstreeks* half zeven in de woon kamer door een defect aan een gas kacheltje. De brandweer wist de ge volgen te beperken tot wat vuur- en rookschade. De bewoner adem de rook in en had wat brandwon den aan de handen. Diep in de nacht van vrijdag op za terdag moesten in de Edelstenen- buurt binnen anderhalf uur drie containerbrandjes worden geblust bij het NS-station, Agaat en Agaat plaats. YERSEKE YERSEKE - Een 22-jarige man uit Middelburg is zaterdag ernstig ge wond geraakt toen zijn auto tegen middernacht van de weg raakte op de Postweg bij Yerseke. Een passant zag de auto naast de weg in een sloot liggen. Hij belde 112 en ging de sloot in. Daar hield hij het hoofd van de gewonde be stuurder boven water tot de hulp diensten kwamen. Er waren geen andere inzittenden, concludeerden brandweerduikers na een zoekactie in de sloot. De Middelburger is via het ziekenhuis van Goes naar een ziekenhuis in Antwerpen gebracht VLISSINGEN Groenlinks eist opheldering over de weigering van Vlissingen om de stadsomroep te subsidiëren. „Heeft dit te maken met voornemens om Omroep Zeeland extra tegemoet te komen voor verhuizing naar de Timmerfabriek?" wil de GL-ge- meenteraadsfractie weten. De fractie benadrukt dat subsidië ring wettelijk verplicht is. De stads omroep van Middelburg en Vlissin gen maakte donderdag bekend de uitzendingen van radio Cool FM te staken wegens tekorten. Eerder werd al gestopt met TV Walcheren. Middelburg subsidieerde wel. MUSICAL gaat." Ivo Kalverboer (17) uit Vrou wenpolder behoort wat dat betreft tot de uitzonderingen. De vwo-5 scholier uit Vrouwenpolder deed al aan toneel toen hij nog op de ba sisschool zat. Muziekdocent Rieks Veenker, die alle composities voor de musical schreef, ontdekte dat Ivo niet alleen heel aardig kan acte ren, maar ook een goede zangstem heeft. Dat leverde hem in het stuk de belangrijke rol op van geweten loze vos. Emma Roberts speelt als Pin- occhia een eigenwijze, on dernemende, maar vooral ook naïeve schoonheid. Als hou ten pop loopt ze weg van huis. Hunkerend naar het echte leven komt ze aan boze verleidingen bloot te staan. Onder invloed van ongure types, die er op uit zijn zo veel mogelijk geld aan haar te ver dienen, raakt ze verzeild in duiste re praktijken, met 'vos' Ivo Kalver boer als grootste boef en 'kater' Nora Smits (17) uit Oost-Souburg als diens slome handlanger. Voor Nora (havo-5) is het al de tweede schoolvoorstelling. Zij doet al van af haar achtste aan toneel. Meedoen aan de musical is louter voor'het plezier. Er zijn geen cij fers of studiepunten mee te verdie nen, en alles moet in de vrije tijd. Alleen de inbreng van Mayo de Landmeter, die alle kleding heeft ontworpen, geldt als profielwerk stuk. Voor Emma Roberts is het mis schien toch nog een opstapje naar een glanzende carrière in het thea ter. Ze doet er ook als ballerina er varing mee op. 't Zingen is een fluitje van een cent. Als front vrouw in jazz- punk- en soulband- jes is ze dat al wel gewend. Schouwburg Middelburg, 3 en 4 maart. Kaarten 7,50 euro. Reserve ren via de CSW, telef. 0118-652100. Als Pinocchia moet hoofdrolspeelster door Henk Postma Ze brak haar theateroplei ding af om eerst eens wat meer vastigheid on der de voet te krijgen. Want theater mag haar passie zijn, in die sector ligt het werk niet voor het oprapen. Toch schittert Emma Roberts (18) uit Middel burg binnenkort op de planken. Als Pinocchia speelt de havo-4 scholiere de hoofdrol in een gelijk namige musical. Het stuk wordt op 3 en 4 maart in de Middelburg se schouwburg opgevoerd door leerlingen van de CSW van de Per- re. Geen klus waar lichtvaardig over moet worden gedacht, bleek zater dag tijdens de repetities. Pinocchia is een grote, volledig eigen produc tie, en de aanpak oogt uiterst pro fessioneel. De schooluitvoering staat in een meer dan veertig jaar oude traditie. Maar slorpt tegen woordig van alle betrokkenen zo veel aandacht op dat de school er nog maar eens in de twee jaar mee kan uitpakken. Behalve veel docenten werken er maar liefst negentig leerlingen aan mee, afkomstig uit alle geledingen van de school. Van hen komen er 28 op het toneel. De rest zit in de orkestbak, bouwt aan decors, ont werpt kostuums, doet de grime of is actiefin de organisatie. „Ik heb Pinocchia geschreven met een knipoog naar het verhaal van Pinokkio", zegt Antoinette van Duijn, die als docente klassieke ta len zowel het verhaal als alle tek sten bedacht. Ze creëerde een vrouwelijke Pinok kio omdat jongens doorgaans niet staan te trappelen om als acteur of danser op de voorgrond te treden. „Dat vinden ze eng. We hebben al tijd veel meer meiden. Die zijn er veel vrijer in hun talenten op het toneel bloot te geven. Jongens zijn weer wel enthousiast als het om muziek, decors of organisatie Pinocchia met haar twee tegenspelers, Ivo Kalverboer (17) uit Vrouwenpol der als snode vos en Nora Smits (17) uit Oost-Souburg als slome kater. en 6 maanden 50" korting op zakelijk mobiel internet Handzaam tablet met supersnet internet kpn.com/zaketijk 0800 0105 kpn Business Center sluifje aan Samsung Galaxy Tab

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14