Zeeland PZC Ongezouten kritiek op sluiting 't Spui PZC WALCHEREN 13 en 14 13 15 en 16 BIBLIOTHEEK Schrijver José Hennekam: 'Ze zouden Vlissingen de stadsrechten moeten ontnemen' Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! almanak Boodschap Maandag 21 februari 2011 CSW voert Pinokkio ten tonele als meid van deze tijd Kunstbende: Talent borrelt op uit bruisend enthousiasme Tip? walcheren@pzc.nl door Henk Postma VLISSINGEN - Door op z'n 'ouwe dag' in de binnenstad te gaan wo nen, dacht hij overal dichtbij te zijn. Maar kijk nu: postkantoor weg, steeds meer winkels leeg, 't ziekenhuis uitgekleed, en dan straks ook nog de bibliotheek op geheven. ,,'t Is een schande", krabbelde M. Moeliker uit de Scheldestraat bin nenin het boek dat hij uit zijn tas je haalde. „Op die manier wordt Vlissingen tot dorp gebombar deerd." Hij was zaterdag één van de pakweg honderd Vlissingers die met een oud boek naar de bin nenstad kwam om het in te leve ren bij de verkiezingskraam van de SP. Op de binnenkaft schreven ze, vaak ongezouten, hun kritiek op de voorgenomen sluiting van bibliotheekgebouw 't Spui. De SP overhandigt de stapel boe ken donderdag aan de verantwoor delijke wethouder Rob van Doorn (LPV). Die krijgt dan ook nog een petitie waaronder vele tientallen passanten zaterdag spontaan hun handtekening plaatsten. Het is één van de acties die duidelijk maken dat in Vlissingen onbegrip leeft over de aangekondigde overheve ling van de bibliotheek naar scho len en buurthuizen. „Bieb dicht?! Nooit!!", kladden on bekenden dit weekend op muren in de stad. En in de bibliotheek zelf kondigde schrijver José Henne kam aan dat hij de sluiting van 't Spui gaat afkraken 'tot op het bot'. Op Facebook heeft hij daar alvast een pagina voor aangemaakt: 'bibli otheek 't Spui in Vlissingen moet blijven'. Ook hij vindt dat Vlissin gen de naam 'stad' niet langer waardig is. „Als je stadsrechten hebt, dan hoor je faciliteiten te le veren. Ze zouden Vlissingen de stadsrechten moeten ontnemen", zei hij tijdens een lezing over zijn nieuwste boek Pjotr borsjt. Het aantal boeken dat in 't Spui wordt uitgeleend daalt dramatisch. „Als we stil blijven zitten, dan heb ben we over tien jaar helemaal geen bibliotheek meer", probeerde een bibliotheekmedewerkster de spreiding te rechtvaardigen. „Klopt", reageert Hennekam, maar dan moet je de bibliotheek niet sluiten, maar aantrekkelijker ma ken. Doen ze elders ook, en met succes. Maar Vlissingen maakt het nu zo onaantrekkelijk dat 't ten do de is opgeschreven." Bibliotheekdirecteur Kees -Ha- mann probeert zijn klanten deze week van het tegendeel te overtui gen. Dinsdag en donderdag geeft hij uitleg in 't Spui (19.30 uur) en op donderdag 3 maart (11.00 uur) in de vestiging te Oost-Souburg, die ook zou moeten verdwijnen. Het leesvoer stapelt zicht op. Uit protest tegen de voorgenomen sluiting van Bibliotheek 't Spui leverden Vlissingers zaterdag oude boeken in bij de SP-kraam. foto Lex de Meester Extra aandacht voor Wonen en Tuinen Adverteren? Informeer bij verkoopteam Zeeland T (0118) 43 40 70 E teamzeeland@bndestem-pzc.nl Bestel online: k www.derodepilaren.nl ïlnfo: 0113-250515 Tip? redactie@pzc.nl En ineens werd twitteren razend po pulair. Het gaat om een internet dienst waarmee je korte berichten kunt verzenden. Eén zo'n berichtje noem je een 'tweet' en de meer voudsvorm is 'tweets'. De afgelopen week werd rondgetwit- terd dat president Mubarak mogelijk was overleden. Het bericht was heel zorgvuldig opgesteld, maar de autori teit van twitteren is inmiddels al zo groot geworden dat duizenden men sen dachten dat de onlangs verdre ven president van Egypte inderdaad niet meer leefde. Hetgeen onjuist bleek te zijn. Voor veel mensen was al dat getwit- ter iets nieuws, maar voor vogelaars niet. Zij weten dat diverse zangvo gels twiet roepen. Buiten kun je inmiddels het getwit- ter horen van de vinken en de put ters. Dat betekent iets: de lente komt er aan. Die boodschap kunt u wél voor waar aannemen. 't Is maar dat u tweet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13