een enorme deuk 3 spectrum 'Het is nu tijd om in te grijpen' Zaterdag 19 februari 2011 schietincident vond buiten zijn etablisse ment plaats. Maar de verantwoordelijk heid van een uitbater houdt niet op aan de voordeur. Er zijn de laatste tijd teveel inci denten geweest in De 2 Heeren; In decem ber is er ook al wat gebeurd. Toen is er bij de uitbaatster een huiszoeking geweest." Lonink wil uit juridische overwegingen niet zeggen op wat voor overtreding De 2 Heeren toen is aangesproken. „Het is zo jammer. We proberen met zijn allen Ter- neuzen op te krikken, de stad te ontdoen van het predikaat 'drugsstad'. Ik zeg niet dat dit incident met drugs te maken had, maar het is in het hele proces wel een flin ke terugval." Binnenstadbewoner Ronald Meijer stelt dat het misging met De 2 Hee ren, toen de nabijgelegen club Tilt zijn deuren sloot. „Toen verkaste die be wuste groep. Begrijp me goed, ook men sen die van R&B-muziek houden, hebben recht op een plek. Je zou misschien ook kunnen stellen dat er uit concurrentieover- wegingen een andere koers is ingezet. Juist omdat zoveel kroegen in de Nieuwstraat het steeds beter doen." Rijke bevestigde eerder deze week de koerswijziging van Een schietpartij was wei het laatste dat de horeca-ondernemers konden gebruiken in hun strijd om het imago van Terneuzen als uitgaansstad op te vijzelen. foto Tim Koster De 2 Heeren. „We draaiden lange tijd feest muziek, maar van lieverlee zakte het bezoekersaantal op zaterdag van 250 naar 30 man. Toen Tilt dichtging, kreeg een be zoeker het idee om meer R8tB te draaien. Mijn dochter, die bedrijfsleider is van De 2 Heeren, vond dat ook prima. Je wilt niet failliet gaan, dus je probeert wat. Als het publiek niet meer komt voor Een bossie ro de rozen van Alex, moet je het over een an dere boeg gooien. Dat trekt een bepaald publiek, maar de meeste bezoekers van De 2 Heeren zijn gewoon heel normale men sen. We draaien trouwens ook nog altijd heel andere muziekstijlen. Van André Ha- zes tot hiphopmuziek." Rijke staat op het punt De 2 Heeren te verkopen. „Ik doe niet mee aan de ondernemersclub in de Nieuwstraat, omdat eerdere initiatieven op niets uitliepen. Ik trek mijn eigen plan. Ik ben in onderhandeling om de zaak te verkopen. Ik heb een bouwbedrijf in Zuid-Beijerland en heb daardoor geen tijd meer voor een horecazaak in Terneuzen." foto Tim Koster Burgemeester Jan Lonink van de.gemeente Terneu zen denkt dat de tijd van praten wel zo'n beetje voorbij is. „Ik ben daarin de laatste tijd har der geworden. Je kunt wel blij ven praten, maar het is nu tijd om in te grijpen." Hij heeft daarom De 2 Heeren een sluiting van drie maanden opgelegd, op grond van ernstige verstoring van de openbare orde en aantasting van het woon- en leefklimaat. De sluitingsperiode ging gistermiddag in. „De verant woordelijkheid van een café-uit bater houdt niet op aan de voor deur. Hij of zij was kennelijk niet in staat om grip op de zaak te houden." Lonink was op vakantie in Tan zania, toen hij op de hoogte werd gebracht van de schietpar tij, waarbij een 21-jarige en twee 22-jarige inwoners van de haven stad gewond raakten. Hij stelt dat de schietpartij een escalatie van een ruzie is binnen een en dezelfde groep stappers. Hij wil serieus nadenken over het voorstel van de horeca-on dernemers in de Nieuwstraat om de groep een gebiedsverbod voor de binnenstad op te leggen. Als een groep op meerdere plek ken voor overlast heeft gezorgd, kun je bezien of zo'n maatregel effect heeft. Maar dat kan alleen als alle horeca-ondernemers meewerken. En dan bedoel ik in de hele gemeente Terneuzen. Overleg is vaak lastig, omdat de horecasector heel veel vertegen woordigers heeft. Als ik deze groep een gebiedsverbod opleg voor het centrum, is er een risi co dat het probleem zich naar el ders verplaatst." „Wij zien De 2 Heeren al een poosje als probleemcafé", ver klaart politiewoordvoerder Al- win Don. „Uit een inventarisatie die we laatst hebben gedaan, bleek dat het aantal incidenten in Terneuzen een stuk minder is dan een aantal jaren geleden. Maar we hebben daarbij ook meteen geconcludeerd dat De 2 Heeren een negatieve uitzonde ring vormt." Eén van de grootste veroorza kers van de overlast in en bij het café is volgens Don de 'Antilli aanse overlastgroep' die ook ver antwoordelijk is voor de schiet partij. Don: „We hebben die groep al een tijdje in het oog. Die zorgt regelmatig voor proble men, wat tot spanningen in en rond de Nieuwstraat leidt." Juist daarom is de politie op uit- gaanstijden altijd aanwezig in de binnenstad. „Vandaar ook dat we na die schietpartij binnen een paar seconden ter plekke wa ren en de verdachten konden op pakken." Ook de exploitant van De 2 Heeren houdt zich niet al tijd aan de regels, concludeert Don. „Die hebben we al een paar keer bekeurd, onder meer omdat de zaak zich niet aan de regels betreffende openingstij den hield." Meerdere pogingen om Sinan Coban, slachtoffer van de schiet partij, te spreken bleven zonder resultaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 93