i5 reizen Fiets en Wandelbeurs reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 19 februari 2011 tientallen jaren niet veranderd. De general store, het hotel, het post kantoor en de drie minikerkjes zouden zo als decor kunnen die nen voor een serie uit de jaren der tig van de vorige eeuw. De aardige dame in het bezoekerscentrum drukt ons op het hart te zorgen voor voldoende eten en drinken. Ze weet ons precies te vertellen waar we "tijdens het vervolg van onze fietsroute de dunbezaaide winkels en koffietentjes kunnen vinden. En ze heeft een uitstekend idee tegen de warmte. „Neem 10 kilometer verderop een heerlijke duik in de Barrabup Pool." De weg naar Pemberton voert ons wederom door de eenzaamheid. Het weelderige groen beschermt tegen de felle zon. Soms worden de bossen afgewisseld door een af gelegen veehouderij of wijngaard en we passeren zelfs een tulpen kwekerij. Er zijn langs de route veel fraaie campings, maar de ecocamping Roundtu-it bij NorthclifFe springt er duidelijk uit. Prachtige perceel tjes in het bos, op zijn Australisch alles goed geregeld met een kamp keuken inclusief koelkast, gasstel, magnetron en de onvermijdelijke barbecue. Tijdens het kokkerellen ontstaan al snel contacten met andere kam peerders. Het campingdiner aan de picknicktafel, naast onze tent wordt opgeluisterd door een show van wel vijftien kangoeroes pal voor ons. Bonte papegaaien strij ken op de tafel neer om te bede len. Van het stadje Shannon is sinds de sluiting van de grootste houtzage rij van Australië in 1968 niets meer over. De natuur heeft het terugge nomen. Op de plek van het vroege re gemeenschapshuis is een een voudig kampeerterrein. Gelukkig is er drinkwater, want dat is lang niet altijd zeker op een bushcamp- site. Opnieuw een prachtige plek in de natuur, met 's avonds en 's nachts intrigerende bosgeluiden. Om half vijf dringt het opkomen de daglicht door ons tentdoek. Dat betekent dat de vogels al vroeg met hun ochtendgezang de andere geluiden der natuur overstemmen. Er volgen een paar pittige hellin gen achter elkaar, maar dan komt de Indische Oceaan weer in beeld. De baai van Walpole is een kleine baai in een grotere baai en biedt dus dubbele bescherming tegen de woeste golven en de straffe wind. Onze jacks moeten weer aan. De bomen lijken steeds verder naar de hemel te groeien met als hoog tepunt de toppen in de Valley of the Giants. De Tree Top Walk voert hoog tussen de boomtop pen. Het uitzicht aan weerszijden is adembenemend. Toch hoeven we geen gevaarlijke toeren uit te halen. Het parcours is zelfs toegan kelijk voor rolstoelen. De door gaande weg voert even van de zuidkust af maar regelmatig zijn er zijweggetjes naar verborgen pa reltjes tussen de kliffen. Peaceful Bay doet zijn naam eer aan. De baai ligt beschermt tegen de wind en is een oase van rust. Op een ta fel aan het strand maken sportvis sers hun vangst schoon. Een groep je pelikanen komt met wijd geo pende snavel dichterbij om het vis afval in ontvangst te nemen. Zo blijft de natuur schoon. Ons einddoel is het stadje Albany. Via een wandelpad op het Flin ders Peninsula kijken we vanaf de rotsen voor de laatste keer uit over de oceaan. Tussen de brouwketels van de Tanglehead Brewery aan het nostalgische Stirling Terrace boven de haven laten we onder het genot van een lokaal biertje de tocht nog een keer aan ons voorbij gaan. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Zuidwest-Australië heeft een me diterraan klimaat. Het is er zo mer tijdens onze winter. Goede, droge fietsmaanden zijn novem ber en december. Half decem ber begint de zomervakantie en rond kerst zijn veel accommoda ties volgeboekt. In Australië rijd je aan de linker kant van de weg. Een fietshelm is er verplicht. Emirates Airlines vliegt naar Perth met overstap in Dubai. Pas sagiers in de Ecomomy Class mo gen 30 kilo bagage meenemen. De fiets mag gratis mee als hij binnen dat gewicht past. De fiets kelijk (www.transwa.wa.gov.au). Een fiets huren is mogelijk bij www.aboutbikehire.com.au aan de fietsroute langs de Swan. Ook transport van en naar de luchtha ven kan daar worden geregeld. www. tra ns po rt. wa .gov.au/cycl i ng www.australia.com www.westernaustralia.com Zaterdag 26 en zondag 27 februari is in de Amsterdamse RAI de Fiets en Wandelbeurs met informatie van reisorganisaties, verkeers bureaus, hotels, fietsfabrikanten, kleding- en schoenleveranciers en veel andere aanbieders. Verder zijn er lezingen, workshops en veel praktische informatie. De beurs telt dit jaar 466 stands. De toegang bedraagt 14 euro. www.fietsenwandelbeurs.nl Overnachten aan een baai en een visje vangen voor het campingdiner. moet wel vooraf aangemeld worden op www.emirates.com. Voor de fiets moet in de lijnbussen van Transwa worden bijbetaald. Reserveren is noodza Indische Oceaan Voorbij Dunsborough begint het fraaiste deel van de fietsroute door Zuidwest-Australië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77