'Wij kennen echt elk hoekje van ons huis' Cultuurplein Goes krijgt nu vorm 241 zeeland 'Wraakactie' Poppelaars kostte 6 ton Wat is de helft van 23.14 Vrouw uit Sint Annaland vergeefs in beroep tegen veroordeling TV-MAKELAAR Middelburgs appartement voor het voetlicht zaterdag 19 februari 2011 NATUURSTEEN Plannen voor herinrichting door Frank van Cooten GOES - Het cultuurplein voor de in gang van theater De Mythe in Goes krijgt vorm. Het gemeentebe stuur heeft het voorlopig ontwerp van de plannen voor de herinrich ting van het Bleekveld gereed. Na de herinrichting is het Bleek veld omgetoverd in een theater plein waar het goed toeven is, zei wethouder Loes Meeuwise giste ren bij de presentatie van de plan nen. De herinrichting van het Bleekveld en het Kolveniershof is onderdeel van het Masterplan Bin nenstad. Op het Bleekveld en het Kolve niershof worden derhalve dezelfde materialen voor de bestrating toe gepast als elders in de binnenstad. Dat betekent een combinatie van natuursteen en rood/paarse klin kers. De gemeente begint met de voor bereidende werkzaamheden zodra het werk aan de Westwal klaar is. door Jan jaap Broekhuijsen DEN HAAG - Een 47-jarige vrouw uit Sint-Annaland heeft in hoger beroep vergeefs geprobeerd onder haar veroordeling door de Middel burgse rechter uit te komen. De Middelburgse politierechter had haar veroordeeld tot een werk straf van zestig uur waarvan de helft voorwaardelijk wegens brand stichting. De vrouw zou op 31 juli 2009 in haar woonplaats een vuil container hebben aangestoken bij de woning van haar ex-vriend, maar zij ontkent. Daarom was zij in beroep gegaan. Weliswaar heeft niemand de brand daadwerkelijk zien aanste- Dat zal rond Pasen zijn. Begonnen wordt met het Kolveniershof De twee grote bomen bij C8cA blijven staan. Bij de parkeergarage West- wal komen fietsklemmen voor cir ca 150 tweewielers die 'ingepakt' zijn in het groen. Omdat er geen niveauverschillen meer zijn in de bestrating wordt deze entree tot de binnenstad zeer vriendelijk voor mindervaliden en hooggehak te dames. Als het Kolveniershof klaar is gaat het Bleekveld op de schop. De sa nering van dit plein, waar ooit een wasserij zat, is nagenoeg afgerond. Aan de rand van het cultuurplein komen terrassen en een wandel- strook. Midden op het plein ko men twee stroken gras met daar om heen hagen van zo'n zestig centimeter hoog. Ook komt er een aantal bomen en een waterele ment dat te zien is vanaf het Kolve niershof Tevens komt er een klein podium. In het midden komt een grote lantaarn met een knipoog naar de Grote Markt. ken door de verdachte, maar kort tevoren mailde zij aan een vrien din: 'Ik heb twee flessen spiritus in huis en ga vannacht zijn wo ning in brand steken'. In de nacht van de brand volgde daarna nog een mailtje met de in houd: 'Ik heb het gedaan'. De vriendin was zo geschrokken van het eerste mailtje dat zij de politie waarschuwde. Het hof legde de vrouw ondanks haar hardnekkige ontkenning de zelfde straf op als die van de Mid delburgse rechter. De hofaanklager had die straf ook voorgesteld tijdens de behandeling van het beroep twee weken gele den. door Annemarie Zevenbergen De Britse korthaar Soes bekijkt het gedoe in haar woonstee aan de Middelburgse Segeers- straat eens rustig. De fraai gekleur de kat zit op een nieuw kleed in de woonkamer en lijkt weinig aan gedaan door cameraploeg, styliste en presentatrice van het program ma TV-Makelaar. Haar blik volgt de groep mensen en ze laat zich gewillig aaien door styliste Lot Monhemius, die hele maal weg is van Soes. Baasjes Fleur van der Starren en Ariën Mulder bezitten hetzelfde geduld als hun huisdier. „Ze hebben ons huis eigenlijk een dag overgeno men, maar het is wel heel leuk en spannend", vat het stel de activitei ten van het team van de TV-Make laar samen. Het tweetal bewoont nu nog een sfeervol appartement, letterlijk in het hart van de stad. Vanaf het dakterras is het uitzicht magnifiek. De Lange Jan is de eerste blikvan ger. Fleur en Ariën hebben hun huis vorig jaar met 'pijn in het hart' te koop gezet. Fleur: „Ik heb er lang voor nodig gehad om die stap te zetten. Ariën was al eerder zo ver." Haar vriend - het stel is inmiddels ruim 15 jaar samen - vult aan: „We hebben al onze familie en vrienden buiten Zeeland wonen. Het heen en weer rijden met de auto wordt ons te veel. Maar het doet wel pijn om weg te gaan. Zeker omdat dit huis echt onze plek is. Maar we komen beiden niet uit Zeeland, dat maakt het vertrek uit de provincie wel makkelijker." Fleur lachend: „Toen we na onze studie aan de Pabo in Enschede voor Zeeland kozen, was dat omdat ik naar het strand wilde. Nu is het Ariëns beurt. Hij wil naar de bossen." Maar de verkoop van hun paradijsje verloopt niet zo snel. Fleur besloot eind vorig jaar een videobood schap te maken en die naar de TV Makelaar te sturen. „We kregen een gesprekje, een soort screening had ik het gevoel. Daarna kwam styliste Lot langs om het huis te be kijken. Kort daarop kregen we de mededeling dat we in het program ma zaten. Ik sprong een gat in de lucht, want zo bereik je opeens een heleboel mensen uit het hele land. We hebben nu wel belang stellenden voor ons huis. Iedereen vindt het een prachtig pand, maar op de een of andere manier ver koopt het tot nu toe nog niet." Het gaat het stel echt aan het hart dit 400-jaar oude huis achter te la ten. Of zoals presentatrice Froukje de Both het omschreef: „Als jullie dit konden meenemen en op een andere plek neerzetten, waren jul lie helemaal happy." Ariën: „We hebben alles hier aan gepakt en geschilderd. We kennen ieder hoekje en gaatje van het huis. Het is een fantastisch appar tement op een heerlijke plek. Je zit midden in de stad, maar als je ach ter op het dakterras zit, is het zo rustig. Dan lijkt het net of je er gens buiten woont." Beiden zijn leerkracht aan een basisschool. Ariën werkt in het Vlissingse Mid dengebied aan de Ravesteynschool en Fleur staat voor groep 8 in de Middelburgse Stromenwijk aan ar chipelschool De Beverburch. Ariën: „De leerlingen vinden het hartstikke leuk dat we in het pro gramma zitten, maar als ze daarna bedenken dat ik echt wegga van school, worden ze verdrietig. Ik geef les aan de jongere kinderen, die hangen nog sterk aan je." De TV-makelaar over de vloer was een aparte ervaring. Fleur: „We hadden de dag dat Froukje voor de filmopnames kwam, echt het ge voel dat ons huis was overgeno men. We moesten ook een tijdje weg toen ze de laatste hand legden aan de metamorfose." „Toen we eenmaal het huis weer in konden, waren we toch wel ver rast. Onze stijl lag een beetje in de lijn van die van de styliste Lot. Vrij strak en modern, niet te veel rom mel. Maar ze had toch wat dingen veranderd waardoor het veel rui mer en lichter oogde. Leuk hoor. Nu maar hopen dat andere men sen het net zo leuk vinden als wij en het kopen." Ariën hoopt dat 'er straks iemand komt wonen die het huis net zo fijn vindt als wij'. „Iemand die er ook echt verliefd op wordt en het in z'n waarde laat. Het is een oud, sfeervol pand. Met een heel eigen karakter. Het zou zonde zijn als dat verdwijnt." Het Middelburgse appartement komt aan bod in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen van TV-Makelaar, op 8 maart RTL 4, 20.30 uur door Sheila van Doorsselaer HULST - In de gemeenteraad van Hulst is ophef ontstaan over een 'wraakactie' van oud-gedeputeer de Toine Poppelaars (CDA). Die zou in 2008 een akkoord met het Hulster college over de zuidelijke ontsluiting van Hulst hebben ver broken na een klaagzang van het Hulster CDA over hoe die toenma lige oppositiepartij zich in de raad van Hulst behandeld voelde. Vol gens oppositiepartij Progressief Hulst kost die wraakactie de ge meente zeshonderdduizend euro. Frans de Vries van Progressief Hulst (in de vorige raadsperiode wethouder) klapte tijdens de raads vergadering uit de school. Hij uitte zijn onvrede over de financiële af wikkeling van de noordelijke ro tonde op de N290 bij Hulst. Ten tijde van zijn wethouderschap werd een akkoord gesloten over twee rotondes, een ontsluitings- weg en de reconstructie van de Absdaalseweg. De Vries kon 'zijn oren niet geloven' toen het college kort daarna uit het Provinciehuis te horen kreeg dat Poppelaars niet meer mee wilde werken aan on derdelen in het akkoord. Volgens De Vries lagen hieraan geen zakelij ke motieven ten grondslag. De Vries: „Een pure wraakoefe ning." Gesprekken met Poppelaars mochten niet baten. „De man bleef weigeren een serieuze finan ciële bijdrage te leveren voor de aanleg van de rotondes. De provin ciale bijdrage had volgens de stan daard rekenformule op zijn minst 1,3 miljoen euro moeten bedragen in plaats van de zeven ton die nu wordt voorgesteld. En dan wil de provincie ook nog een afkoopsom voor eeuwigdurend onderhoud voor de rotondes." De Vries ver wijt het huidige college dat ze sindsdien niks meer heeft gedaan om bij de provincie een beter voor stel te bedingen. Progressief Hulst, gesteund door de SP, Lijst Van Eek en Algemeen Belang Groot Hulst dienden dan ook een amende ment in om het college terug naar de onderhandelingstafel met de provincie te sturen. Het amende ment haalde het niet. De meerder heid van de raad is tevreden over het onderhandelingsresultaat, ook al is dat zes ton minder. Stap in een nieuwe Opel Zafira en betaal nu 11.572,50! De andere helft betaalt u over 2 jaar. Rentevrij! WWW.AUTOTEAM.N Gemiddeld brandstofverbruik en C03-uitstoot: liter/100 km: 11,0-3,5; kms/liter: 9.1 -28,6; CO, gr/km: 259 - 94. De 50/50 deal loopt van 1 jan. t/m 31 mrt. 2011 Let op! Geld lenen kost geld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70