zeeland 123 Elektronisch Rinnooy Kan slag met elektronische klas Gemeente weerlegt bezwaren tegen snackbar aan 't Luitje in Zierikzee Mediteren in het bos en aan de zee Zestigduizend euro voor tijdelijke lokalen Onduidelijkheid extra kosten brede school Ledenvergadering van ondernemersclub 'Onkruid bestrijden met hete lucht' zaterdag 19 februari 2011 S BBBtpsansMpa Een E-klas is een elektronische, leeromgeving, ingericht met studiewijzers, di gitaal lesmateriaal, software, video-instructies, animaties en chatfuncties voor leerlingen en docenten. Geestelijke vader van het innovatieve onderwijsproject is Alexander Rinnooy Kan. Twee jaar geleden vroeg een commissie onder zijn leiding scholen inno vatieve ideëen te bedenken en in te sturen. Leerlingen - onder het toeziend oog van Jan Brokke aan het werk; v.l.n.r. Thijs Hillebrand, Mare Boogert en Marjolein van der Made. foto Dirk-Jan Gjeltema De gemeente snoeit en kapt veel te rigoureus reageer op www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Na meer dan tien jaar tegenstribbelen gaat het gemeente bestuur er nu voor: de snackbar van Ger Lagerweij aan 't Luitje in Zierikzee zal er komen. De bezwa ren tegen het bestemmingsplan worden weerlegd. Lagerweij mag aan 't Luitje naast de drie al bestaande huisjes voor havenmeester, douches en toilet ten een vierde kotje bouwen. Daar in begint hij zijn snackbar 'Het Luitje'. Lagerweij pacht er ook nog een terrasje van 80 vierkante me ter, ofwel vier parkeerplaatsen, bij. De bewoner van de Stapelshofweg 4 in Zierikzee maakte bezwaar te gen het plan voor de snackbar. Hij vindt dat er voor aantasting van het aanzicht van Zierikzee belang rijker redenen moeten zijn dan de belangen van één ondernemer. De bezwaarmaker vindt verder dat een 'friettent' weinig meerwaarde heeft voor Zierikzee. Aan de Nieu we Haven staat een pand leeg. Als de snackbar daar komt, hoeft er niet gebouwd te worden. Tenslotte merkt de bezwaarmaker op dat het plan vier parkeerplaatsen kost. Het gemeentebestuur antwoordt dat de bezwaarmaker om te begin nen geen belanghebbende is. Hij woont daarvoor te ver van 't Luitje vandaan. B en W zeggen verder dat de snackbar wel degelijk wat toevoegt aan Luitje en Nieuwe Ha ven als wandelboulevard. Qua geur en geluid is het volgens B en W ook niet raadzaam de snackbar tussen woningen te vestigen. Een vierde kotje in het bestaande rijtje van drie past daarentegen uitste kend in de omgeving en tast het stadsgezicht niet aan, vindt het ge meentebestuur. De Monumenten commissie heeft daarom een posi tief advies uitgebracht. Het verlies van vier parkeerplaatsen tenslotte, is volgens B en w geen probleem omdat aan de Hoofdpoortstraat een grote, gratis parkeerplaats ligt. WESTENSCHOUWEN Staatsbosbeheer houdt in samen werking met yogaspecialist Karin Roelofs op 23 februari een mediatie en ontspanningsoefening in de bos- wachterij en op het strand. Een gids vertelt over bijzonderheden in de natuur. In deze tijd van het jaar lopen de bomen voorzichtig uit en ontluikt de winterpostelein. De start is bij de excursieschuur van Staatsbosbeheer, Kraaijensteinweg 140 in Westenschouwen. De tocht kost 8,50 en start om 10.00 uur. Op geven bij de VW. BURGH-HAAMSTEDE Het college van B en W wil ruim 60.000 euro uittrekken voor de rea lisatie van drie tijdelijke schoollo kalen bij openbare basisschool De Kirreweie in Burgh-Haamstede. De lokalen dienen ter vervanging van de dependance aan de Bernhard- straat. Die moet volgend jaar plaats maken voor de bouw van starters- woningen. Obase, de koepel waar De Kirreweie onderdeel van uit maakt, moet nog met een plan ko men voor de permanente uitbrei ding van de school. ZIERIKZEE Het is nog onduidelijk wat de extra kosten zijn die gemeente moet ma ken nu de gymzaal is geschrapt bij de plannen voor de brede school in Zierikzee. Dat schrijft B en W in antwoord op vragen van de PvdA. De fractie heeft bij de besluitvor ming al gewezen op de extra kos ten die de verandering van de plan nen met zich mee zouden brengen. De ontwikkelaars van de school schatten dit op 200.000 euro. Over een maand of drie is er volgens B en W wel meer duidelijkheid. RENESSE De ondernemersvereniging Renes- se houdt aanstaande dinsdag een al gemene ledenvergadering. Op de agenda staan naast de jaarstukken ook de inrichting van het dorp en een presentatie van de activiteiten Renesse Bruist. Tijdens de vergadering wordt ook afscheid genomen van bestuurslid Sandy Troost-van Oeveren van cam ping Julianahoeve. In haar plaats wordt Peter van Oost, eigenaar van camping De Wij de Bliek voorgedragen. TERNEUZEN Onkruid bestrijden met hete lucht is mogelijk een alternatief voor het gebruik van chemische middelen, denkt raadslid Jerry Pladdet (SGP). Hij vraagt B wen W een proef te doen met deze zogenoemde föhn methode. Die berust, net als de heetwater- techniek, op het principe de plant te verbranden. Het voordeel, zo schetst Pladdet, is dat er niet steeds water getankt moet worden en dat de machine een stuk lichter is. Die nadelen waren eerder voor B en W reden om af te zien van de heetwa- termethode.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69