PZC Theorie en praktijk sluiten niet op elkaar aan aXzondag] Vrijspraak plaatsen schuilhut SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 'We hebben er weer een pareltje bij' Man mishandeld op het Bellamypark Rijbewijs kwijt voor rijden onder invloed almanak Menu Pieter Zeeman aan de slag met elektronische klas Zaterdag 19 februari 2011 21 Middelburgs huis te koop in programma de TV-Makelaar Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl De gemeente geeft geen geld meer aan gezellige ouderensozen. Wel is er sub sidie voor eenzaamheidsbe- strijding. Theorie en prak tijk staan haaks op elkaar. Voor sommige ouderen is de soosmiddag het enige uitje in veertien dagen. Een potje kaarten, biljar ten, spelletjes doen en vooral el kaar ontmoeten. Het is voor de be zoekers iets om naar uit te kijken. door Ali Pankow Tijden veranderen en 'gezelligheid alleen' blijkt niet genoeg. Zaken dienen serieus te worden aange pakt en dus heeft de gemeente be leid voor 'eenzaamheidsbestrij- ding' ontwikkeld. Dat houdt on der meer in dat er tegenwoordig se- niorenvoorlichters desgewenst op huisbezoek komen om te advise ren in probleemsituaties. Ook gaan diverse dorpshuizen één dag deel per week open voor ouderen in het dorp die daar dan kunnen binnen lopen om bijvoorbeeld een krantje te lezen of een kaartje te leggen. Als ze daar tenminste toevallig een gelijkgestemde dorps genoot treffen. Op de soosmidda- gen kun je daar zeker van zijn, maar tijdens zo'n open ochtend moet je dat natuurlijk maar af wachten. En dan is er ook nog het Welzijns huis, dat ouderen bijvoorbeeld graag wil helpen bij het invullen van allerlei formulieren. Ongetwij feld allemaal goed bedoelde maat regelen, maar met het gevaar dat het kind met het badwater wordt weggegooid. Immers zonder subsi die zullen de bejaardensozen het straks niet meer kunnen rooien. Dat zou jammer zijn, want dat ene middagje gezelligheid per week of eens in de veertien dagen biedt in de praktijk precies die eenzaam- heidsbestrijding waar ouderen be hoefte aan hebben. Daar immers wordt tijdens het krijten aan de bil jarttafel ook een klap op een schouder gegeven als bemoediging voor een zwaar medisch onder zoek dat iemand te wachten staat. SEROOSKERKE - Een schip vol goud geel zand meerde gisterochtend in alle vroegte af bij de Schelphoek. Aan boord 100.000 kuub zand voor het natuurstrand van de Schelp- X V A '"/'yr' hoek. Het strand daar was van slech te kwaliteit en lag na de dijkverster king bezaaid met stenen. „Het was zelfs zo dat ons Straofeest op de tocht stond", zegt Janny Bom van de dorpsraad. De paarden konden het strand niet meer op. Rijk en Mar- greet Bosland begonnen een handte keningenactie en kregen steun van de dorpsraad. Projectbureau Zeewe- OPEN!' MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl c«-, STEiNHAUS Alleen verkrijgbaar bij: Keuken Kampioen 'uit je winst'. VLISSINGEN Een 22-jarige man uit Den Helder is in de nacht van woensdag op donderdag rond 3.05 uur op het Bel lamypark in Vlissingen mishan deld door een groepje mannen. Het slachtoffer werd geschopt en geslagen. Hij moest met een zieken wagen naar het ziekenhuis worden gebracht. De man bleek een hersenschud ding en enkele kleine verwondin gen en blauwe plekken in zijn ge zicht te hebben. De politie is op zoek naar getuigen. RENESSE Een 55-jarige man uit Burgh-Haam- stede heeft in de nacht van donder dag op vrijdag zijn rijbewijs moe ten inleveren, omdat hij met te veel drank op achter het stuur zat De man werd kort na middernacht aan de Stoofweg in Renesse gecon troleerd op het rijden onder in vloed. Uit de ademanalyse bleek dat de man ruim 2,4 maal te veel had ge dronken. De politie maakte tegen hem een proces-verbaal op en vor derde zijn rijbewijs in. Daar wordt tijdens het lepelen van een advocaatje met slagroom ook wel eens een traantje weggepinkt en bekend dat het leven niet mee valt nadat 'de man' is overleden. Misschien moeten soosbesturen le ren hun doelstellingen beter te ver kopen. Misschien ook moeten ge meentebestuurders beter leren luis teren naar de werkelijke behoeften onder ouderen. Alternatieven voor zaken die je laat verdwijnen, zijn altijd wel te vinden. Koelversmaaltijden in plaats van elke dag tafeltje-dek-je bijvoorbeeld, maar de meerwaarde van dagelijks sociaal contact is er wel door afgebrokkeld. RENESSE - Een 62-jarige Renesse- naar is door het gerechtshof in Den Haag vrijgesproken van het il legaal plaatsen van een schuilhut voor schapen in het natuurgebied nabij het Watergat in Renesse. De man kon daarom ook niet ver plicht worden om de hut te verwij deren, zoals de provincie Zeeland in 2009 sommeerde. Het Hof acht niet bewezen dat de man eigenaar was van de schuil hut, dat hij hem heeft geplaatst of dat hij toestemming heeft gegeven voor plaatsing. De Renessenaar was samen met zijn moeder (eigenaar van de grond) door de provincie Zeeland gesommeerd de container die als schuilhut voor de schapen diende, te verwijderen. Er was geen ver gunning voor het plaatsen van de container. Toen de Renessenaar geen gevolg gaf aan de opdracht om de hut te verwijderen, besloot de provincie de container zelf weg te halen. ringen besloot daarop het strand op te knappen. „En nu hebben we er weer een pareltje bij", zegt Bom. foto Dirk-Jan Cjeltema I video: www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl De maaltijdverstrekking via fenome nen als tafeltje-dek-je en andere orga nisaties is voor veel hulpbehoeven den en mensen op leeftijd een zegen. De meesten kijken reikhalzend uit naar de komst van de vrijwilligers met de dagelijkse hap. De menukeuze is ruim, het gebodene goed te eten, dus tevredenheid alom. Die menu's worden, in West-Zeeuws- Vlaanderen, vooraf rondgedeeld. Da's handig voor 'de keuken', in dit geval Zorg Cuisine. Voor wie het raadpleegt, gaat een wereld open, vooral taalkundig. Wat te denken van 'persikken' na, of een lekker bak je 'choladevla'. En trouwens, het vleesgerecht is ook niet te versmaden: een lekker stukje 'varkenssausijsje'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67