wereldkampioenschap Demanet hoopt dat Pattinama 'vertrokken' is 33 Kloetinge mist drie spelers tegen RWH Eerste optreden Van Gelder in Roermond zaterdag 19 februari 2011 Lees meer pre-olympisch £pg§g nieuws op het PZC-weblog Wm 'fit/ L Op weg naar Londen zie www.pzc.nl/blogs door Roeland van Vliet den bosch - Werken aan solide turnoefeningen kost tijd, veel tijd. Om te kunnen pieken op het WK in oktober slaat Goesenaar Carlo van Minde het EK in april over. Aan de tweede kwalificatiemomen ten voor dat toernooi, morgen in Heerenveen en een week later in Roermond, doet hij dan ook niet mee. „Op het EK heb ik toch niets te zoeken", zegt hij. „Dan kan ik me beter richten op het WK en daar op mijn eigen snelheid naar toe werken. Dan hoefik niks te for- In het mannenturnen draait alles om kwalificatie voor de Olympi sche Spelen van Londen. In 2012 wil de turnbond KNGU met een compleet team - een zestal - aanwe zig zijn. In de aanloop naar dat eve nement speelt het EK in Berlijn to taal geen rol. Het is een individueel toernooi, waarop de vordering van het Oranje-team dus niet te meten is. Het WK, over acht maanden in To kio, is juist wel heel belangrijk op weg naar de Spelen. Tijdens dat teamtoernooi plaatsen de num mers één tot en met acht zich recht streeks voor Londen. De landen die tussen de negende en de zes tiende plek uitkomen, gaan naar een zogenoemd test event in Groot-Brittannië. Daar liggen in ja nuari 2012 nóg vier startbewijzen klaar. „Tijdens het WK moet ik, als ik me plaats, een goede meerkamp kun nen draaien", vertelt Van Minde in de turnhal van Flik-Flak in Den Bosch, kort voor een training met onder anderen Yuri van Gelder en Kaz van Weelden. „En dan wil ik in staat zijn zes goede oefeningen te turnen. Als ik nu eerst aan het EK zou meedoen, zou ik me alleen op mijn specialiteiten - vloer, sprong en rekstok - moeten focus sen, omdat ik alleen op die toestel len kansen zou maken in Berlijn. Maar dan zou ik brug, ringen en voltige een paar weken moeten ver waarlozen en dat wil ik niet." Van Minde (23) nam het besluit om daarom het EK maar over te slaan zelf Vervolgens besprak hij het met Bram van Bokhoven, zijn persoonlijke trainer en één van de bondscoaches. „Sinds we de knoop hebben doorgehakt in december, vind ik het heel fijn. Nu kan ik lek ker doortrainen, zonder druk van het EK." Turner Yuri van Gelder wil op 27 februari in Roermond zijn rentree maken op de wedstrijdvloer. De wedstrijd is het tweede en laatste kwalificatiemoment voor het Euro pese kampioenschap, dat begin april in Berlijn is. Van Gelder werd in oktober, kort voor het WK in Rotterdam, uit de selectie gezet omdat hij had be kend cocaïne te hebben gebruikt. De Brabander was net terug na een schorsing vanwege hetzelfde vergrijp. Later liet Van Gelder we ten dat die bekentenis alleen was gedaan om onder WK-deelname uit te komen. De turner zou de druk niet aankunnen. Turnbond KNGU en Van Gelder praatten hun conflict met bemid deling van NOCNSF uit waarna besloten werd dat de ringenspe- cialist, mits de man uit Waalwijk aan bepaalde voorwaarden vol doet, weer in de nationale selectie wordt opgenomen. 1 - msm& - sv-' m s door Barry van der Hooft De Goesenaar heeft een persoon lijk puntenrecord van ruim 84 op de meerkamp. In oktober moet hij in staat zijn er twee punten bij de turnen, vindt hij zelf Dat kan door de uitgangswaardes van de oefenin gen te verhogen en door ze nóg netter uit te voeren. „Als je op elk onderdeel wat tienden minder af trek krijgt van de jury, win je heel veel." Op het laatste WK, in oktober 2010 in Rotterdam, eindigde Nederland als zeventiende. De Oranje-man nen scoorden 343,777 punten. „Het gat met de nummer twaalf Puerto Rico, was minder dan zes punten", weet Van Minde. „En her en der hebben wij wat fouten gemaakt. We zien nog allemaal ruimte voor groei." Nederland mikt in Tokio op een plaats dicht bij de eerste twaalf „Dan kunnen we het tijdens het test event afmaken", aldus Van Min de, die de Spelen een reëel doel vindt. „In de tussenliggende drie maanden kunnen we dan nog een stukje beter worden." Met Londen in zijn achterhoofd zit de derdejaars student architectuur dag in dag uit in de turnhal. Hij turnt nog geen hele oefeningen, maar slechts onderdelen. „Eerst moeten de elementen goed zijn en pas daarna kun je ze achter elkaar gaan zetten", doceert hij. „Doordat ik het EK nu niet hoef te doen, kan ik dat in alle rust doen. Ik hoef die oefeningen er niet doorheen te douwen, ik kan m'n eigen tempo aanhouden." Vloeroefeningen gaan bij Van Min de redelijk snel, brugoefeningen vergen veel tijd. „Maar weet je hoe snel het al oktober is? Ik kan alle maanden heel hard gebruiken." Tussendoor zal hij zich nog wel een paar keer testen. Onder meer op het NK van komende zomer. Hij heeft daar zijn toesteltitels op vloer en rek te verdedigen. hoek - Ondanks alle kritiek en te genslagen van de afgelopen we ken, blijft Gaby Demanet strijd vaardig. De trainer van Hoek gaat vandaag met zijn ploeg op bezoek bij Katwijk, dat aan het begin van dit seizoen een titelkandidaat leek maar ver is teruggevallen. De for matie staat weliswaar op een voor Hoek jaloersmakende zevende plek, maar daar kijkt Demanet niet naar. In de thuiswedstrijd, die Hoek enigszins ongelukkig met 2-3 ver loor, liet zijn ploeg namelijk zien niet veel onder te doen voor Katwijk. „We gaan daar vandaag ook met de intentie naartoe om drie punten te pakken", zegt de Belgische trainer. „We zitten ook in een situatie waarin we niets an ders kunnen. We moeten druk naar voren zetten en proberen zo aanvallend mogelijk te spelen." Demanet heeft zijn hoop daarbij een beetje op Josimar Pattinama gevestigd. De spits schoot dinsdag in het bekerduel met TVC/Breda (0-5) vier keer raak en liet zien in vorm te zijn. „Ik hoop dat hij nu 'vertrokken' is", aldus Demanet. „Dat hopen we allemaal. Josimar heeft de kwaliteiten om het te la ten zien in de topklasse. Ik hoop dat dat vandaag gebeurt in Katwijk." Pattinama speelt als diepste aanval ler en vervangt op die positie Cé- dric Roussel. De Belg kon in zijn eerste weken bij Hoek weinig in druk maken en liep dinsdag in Bre da een zware enkelblessure op. De manet: „Ik denk dat hij een scheur in zijn enkelband heeft. Van de dokter mocht hij er vijf dagen niet op lopen. Dat zegt genoeg." Naast Roussel ontbreekt vandaag ook Sven van Rijckeghem in de se lectie. De reservedoelman is getui ge op de bruiloft van zijn broer en wordt op de bank vervangen door Robin Francke, de keeper van het Gaby Demanet tweede elftal. Nick de Jong kreeg donderdagavond te horen dat hij een vrij weekend heeft. De aanval ler kreeg tegen TVC een nieuwe kans, werd tijdens de rust al weer gewisseld en kreeg vervolgens woorden met Demanet. Hij hoeft daarom vandaag ook niet met het tweede elftal mee te doen. Achter het meespelen van de flank verdedigers Michael Koné en Niels de Loof staat nog een groot vraag teken. Koné heeft een blessure aan het bovenbeen, De Loof heeft last van zijn hamstring. Demanet: „Als ze niet kunnen spelen, zal er voor het eerst dit seizoen iemand an ders als linksback moeten spelen. Toch kunnen we. dat wel oplos sen." De trainer kiest vrijwel zeker voor dezelfde speelwijze als vorige week in het duel met IJsselmeervo- gels (0-3). „Ook na die wedstrijd hoorde ik nog dat we verdedigend zouden spelen. Dan snap je er dus niks van. We hadden vijf offensief ingestelde spelers, plus vleugelver dedigers die mee opkwamen. We durfden mee te voetballen met een goede ploeg. Dat moeten we tegen Katwijk opnieuw doen." door Jan Dagevos Marion Meerkerk wordt tijdens de drukbezochte presentatie geïnterviewd door ploegleider Fonny Kint. foto Izaak Verkeste kloetinge - Bij Kloetinge is de spoeling voor de uitwedstrijd te gen RWH dun. De Bevelandse topklasser moet vandaag in Ridder kerk drie spelers missen. Maarten van Rosevelt en Corné Schilperoort zitten een schorsing uit, terwijl Sofyan Azzagari gebles seerd is. De aanvallende midden velder moet aan zijn lies worden geopereerd en komt dit seizoen niet meer in actie. „We hebben ons goed voorbereid op het duel met RWH", zegt trai ner Cees Houtepen niettemin. „Het is allemaal wat krapjes, maar we gaan proberen goed te spelen en gewoon pogen drie punten in Ridderkerk te halen." Het zal geen eenvoudige opgave zijn. De Zuid-Hollandse opponent is aan een goede serie bezig en won de laatste weken niet van de minste tegenstanders. Zowel Ko zakken Boys (1-0) als ASWH (2-1) werd verslagen. RWH staat op de vierde plaats, terwijl Kloetinge de tiende plek inneemt. Fabian Maaskamp, speler van DTS Ede, heeft naar aanleiding van zijn rode kaart een schorsing van ze ven wedstrijden opgelegd gekre gen. De tuchtcommissie van de KNVB acht het bewezen dat de spits vorige week in de uitwed strijd tegen Kloetinge naar een te genstander zou hebben gespuugd. Maaskamp, die zelf in alle toonaar den ontkent, kreeg al in de 25e mi nuut van de wedstrijd de rode kaart van scheidsrechter Bax uit Zwijndrecht. Hoewel Kloetinge lange tijd een man meer had, kwam de ploeg niet verder dan 1-1. lbo ba)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65