Een houtje en touwtje 241 zeeland Doek valt voor omroep Dansers van Usher geven workshops Big Chief Sugar treedt op in Loze Vissertje Big Band treedt op in revalidatiecentrum Piet Brakman brengt nieuw programma Calamiteitenweg toch open bij ongevallen KENNISPROJECT Leerlingen van het Calvijn College in Goes wisselen 'We hebben er weer een pareltje bij' Terrassen op Markt Terneuzen langer open zaterdag 19 februari 2011 GOES MOVES! Dancewarehouse Goes haalt de choreograaf en dansers van de zanger Usher naar Zeeland. Zij zullen een dansles verzorgen. Eddie Morales op maandag 28 fe bruari om 19.30 uur, Ed Moore op zondag 6 maart om 11.00 uur en De- vin Jamieson op zondag 6 maart om 13.00 uur. Er zijn een beperkt aantal plaatsen. Voor meer informa tie: www.moves.nl of 0113-226481. WILHELMINADORP De Vlissingse band Big Chief Sugar treedt vrijdag 25 februari op in het Loze Vissertje in Wilhelminadorp. Het driemanschap speelt blues, country, cajun en rock 8c roll. Ze la ten zich inspireren door de muziek van onder andere Jimi Hendrix, The Rolling Stones en Gary Moore. Repetoire is een mix van covers en eigen nummers. Het optreden be gint om 21.00 uur. BEST CELEZEN THOLEN 1 .Schapen zwaar verwaarloosd 2.Aangehouden voor illegaal dumpen 3.Detailhandel krijgt facelift STUUR UW TIPS NAAR tholen@pzc.nl Bekijk honderden video's via www.pzc.nl/video GOES De Big Band van de Zeeuwse Mu ziekschool geeft op woensdaga vond 23 februari een concert in de hal van revalidatiecentrum Linden- hof. De muzikale bezetting vari eert van saxofonisten tot percussio nisten. De musici worden begeleid door Anja Sinke. Het optreden vindt plaats aan de 's-Gravenpol- derseweg 114a in Goes en begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. KRUININGEN Piet Brakman is op vrijdag 25 fe bruari te zien in Ons Dorpshuis in Kruiningen. 'Het leven van giste ren, de krant van vandaag' bevat liedjes en conferences over het Zeeuwse leefklimaat Aanvang van het optreden is 20.00 uur. De kos ten zijn 13,00 euro p.p. en 10,00 eu ro voor senioren inclusief con sumptie. Meer informatie www.po- diumreimerswaal.nl of 0113-395326. TERNEUZEN De westelijke ontsluitingsroute van en naar Dow kan ook openge steld worden bij ernstige verkeers ongevallen op de N61. Wethouder Co van Schaik zei dat in de com missie Bestuur en Middelen. „Het kan voorkomen dat bij grote cala miteiten de N61 moet worden afge sloten en het verkeer moet worden omgeleid. Dan kan dat via de cala miteitenweg, maar het kan ook via een andere route door de polder." De calamiteitenweg is aangelegd om bij een ramp bij Dow een wes telijke ontsluitingsroute te hebben. MIDDELBURG - Na ruim twintig jaar komt er definitief een einde aan het bestaan van de stadsom- roep Middelburg-Vlissingen. Op 1 maart wordt voor de laatste keer uitgezonden. Zowel Cool FM als TV-Walcheren verdwijnt. De slech te financiële situatie van de om roep is de reden van de beëindi ging. De lokale omroep wordt al ja ren gesteund door de gemeente Middelburg met 30.000 euro. Vlis- door Esther Minnaard Het was een opvallen de verschijning tus sen de leerlingen van het Calvijn College in Goes. Gisteren ont ving de school Fred Mweetwa van Macha Works uit Zambia. Het Cal vijn College heeft connecties met het Afrikaanse land. Al drie jaar lang wisselt de school kennis en er varing op het gebied van techniek en natuurkunde uit met de Macha Highschool in Zambia. Locatiedirecteur Kamerik van het Calvijn College in Goes legde de basis voor het contact met Macha Works, een organisatie die zich be zighoudt met de ontwikkeling van plattelandsgebieden in Afrika. „Via internet kunnen onze leerlin gen filmpjes plaatsen van natuur- kunde-experimenten. De leerlin gen in Zambia kunnen die bekij ken. Andersom posten zij filmpjes die over de hele wereld bekeken kunnen worden. Wij proberen zo het niveau van de natuurkundelessen in Zambia naar een hoger niveau te tillen." De Zambiaanse kinderen hebben over het algemeen wel genoeg ken nis in huis, maar het ontbreekt hun aan lesmateriaal. Docent aan singen doet dat al een aantal jaren niet meer. Voorzitter Jan-Willem Jansen van de Stichting Stadsom- roep Middelburg-Vlissingen is 'zeer teleurgesteld dat het straks af gelopen is'. „Het is echt zonde. Ik ben er ruim twintig jaar bij betrok ken. We hebben echt wat bereikt. We hadden een sociale functie. Nu blijft er alleen een commer ciële toko, Omroep Zeeland en de PZC over." Leerlingen van het Calvijn College in Goes laten hun zelfgemaakte 'knijpersauto' zien aan Fred Mweetwa uit Zambia. SEROOSKERKE (S) - Een schip vol zand meerde gisterochtend in alle vroegte af bij het natuurstrand van de Schelphoek. Het strand daar was van slechte kwaliteit en lag na de dijkversterking bezaaid met stenen. „Het was zelfs zo dat ons Straofeest op de tocht stond", zegt Janny Bom van de dorpsraad. De paarden konden het strand niet meer op. Na een handtekeningenactie besloot Projectbureau Zeeweringen het strand op te knappen. „En nu heb ben we er weer een pareltje bij", zegt Bom. foto Dirk-Jan Gjeltema TERNEUZEN - De terrassen in de ge meente Terneuzen mogen komen de zomer langer open blijven. In de commissie Bestuur en Midde len kondigde burgemeester Jan Lo- nink aan dat er een proef komt. De verschillende fracties juichten het initiatief van de gezamenlijke horecaondernemers toe om de ter rassen op de Markt uit te breiden. De commissie vindt dat de ge meente echter niet moet bijdragen in de kosten. „De horeca krijgt door die terrassen zoveel extra om zet dat ze dat best zelf kunnen fi nancieren", vertolkte Chantal Ver- linde (PvdA) de algemene gevoe lens. Een werkgroep gaat binnen kort aan de slag met een plan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60