Dag schittert tijdens Kloetingse Stallandse vergeefs in beroep surten met' Onderzoek Raad van State naar Nordic walking financiële haalbaarheid Perkpolder Kinderen gaan op zoek naar vogels Info over vliegbinden in dorpshuis Versvliet Ierse muziek in 't Kerkje van Ellesdiek zaterdag 19 februari 2011 door Jan Jaap Broekhuijsen DEN HAAG - Een 47-jarige vrouw uit Sint-Annaland heeft in hoger beroep vergeefs geprobeerd onder haar veroordeling door de Middel burgse politierechter uit te komen. De Middelburgse rechter had haar veroordeeld tot een werkstraf van zestig uur waarvan de helft voor waardelijk wegens brandstichting. De vrouw zou op 31 juli 2009 in haar woonplaats een vuilcontainer hebben aangestoken bij de woning van haar ex-vriend, maar zij ont kent. Daarom was zij in beroep ge gaan. Weliswaar heeft niemand de brand daadwerkelijk zien aanste ken door de verdachte, maar kort tevoren mailde zij aan een vrien din: „Ik heb twee flessen spiritus in huis en ga vannacht zijn wo ning in brand steken." In de nacht van de brand volgde daarna nog een mailtje met de in houd: „Ik heb het gedaan." De vriendin was zo geschrokken van het eerste mailtje dat zij de po litie had gewaarschuwd. Het hof legde de vrouw ondanks haar hardnekkige ontkenning de zelfde straf op als die van de Mid delburgse rechter. De hofaanklager had die straf ook voorgesteld tijdens de behandeling van het beroep twee weken gele den. ELLEWOUTSDIJK De Zeeuwse Delta houdt maandag 7 maart een vogelspotexcursie voor kinderen tussen 10 en 15 jaar bij de inlaag 1887 en inlaag 2005 bij Elle- woutsdijk. Onder leiding van na- tuurgidsen gaan de kinderen op zoek naar vogels. De excursie start om 14.30 uur. Aanmelden via ivn@zeelandnet.nl. 'S-HEER ABTSKERKE Tijdens een clubavond van de Zeeuwse vliegvisvereniging 'Lure and Emerger' staat het vliegbinden op het programma. Enkele vliegen worden gebonden, waarbij reke ning wordt gehouden met zowel beginnende als gevorderde vlieg- binders. De clubavond is 22 februa ri in het dorpshuis Versvliet in 's-Heer Abtskerke en begint om 19.30 uur. ELLEWOUTSDIJK In 't Kerkje van Ellesdiek is zondag 27 februari een middag met Ierse muziek. Twee groepen treden op. De uit Zuid-Beveland afkomstige band Triskell en The Six Beggars uit Schouwen-Duiveland. The Six Beggars brengt voornamelijk tradi tionele Ierse liederen. Triskell heeft zich ontwikkeld tot een groep met een breed repertoire van Keltische muziek. De middag begint om 14.30 uur. De entreeprijs bedraagt acht euro. KRABBENDIJKE - Zorggroep Ter Weel, locatie Krabbendijke, wil medio maart starten met een cur sus nordic walking. Mensen die door leeftijd en/of bewegingsbe perkingen geen aansluiting vinden bij het tempo van reguliere groe pen zijn van harte uitgenodigd zich bij de groep nordic walkers van Zorggroep Ter Weel aan te sluiten. Bij voldoende animo wordt gestart met een cursus van zes weken. De cursus kost zestig euro en bestaat uit zes lessen. De stokken worden door Ter Weel ter beschikking ge steld. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via het e-mail adres leremini@zeelandnet.nl. DEN HAAG - De Raad van State on derzoekt de komende zes weken de tot dusver geheim gebleven stukken over de financiële haal baarheid van het omvangrijke be stemmingsplan Perkpolder. „We kijken ook of sprake is van verboden staatssteun bij de grond- verkoop door de gemeente", zei staatsraad J. Wiebenga vrijdag in Den Haag in een zaal die vol zat met verontruste agrariërs en bewo ners van Walsoorden en andere kernen. Het bestemmingsplan Perkpolder regelt de gedaanteverwisseling van het voormalige veerhaventerrein in twee woonwijken met 450 wo ningen, een jachthaven aan de Westerschelde, een golfcomplex bij de Noordstraat en natuuront wikkeling. Alleen als al deze onder delen overeind blijven kan het be stemmingsplan worden uitge voerd. Zo hangt het succes van de bouw van 200 en 250 nieuwe woningen sterk af van de realisatie van recrea tievoorzieningen zoals de golfbaan die kleiner wordt dan aanvankelijk gepland. Voor de verkoop van de woningen zullen de ontwikkelaars vooral buiten Hulst moeten kijken zoals in België, zei een woordvoer der van de gemeente. Hulst gaf aan dat er voldoende belangstel ling zal zijn voor de jachthaven ook al kunnen daar vanwege de sterke stromingen alleen maar du re zeewaardige jachten komen. Aan de 'overkant', in Kruiningen, is inmiddels al bijna niets meer te herkennen van de voormalige veer haven. Het voormalige veerplein is het eerste van de vier in Zeeland dat een metamorfose ondergaat. Woonwijk Kruseveer is al een be hoorlijk eind in ontwikkeling. Een flink aantal huizen is al bewoond en ook de blikvangers van het pro ject, twee appartementencom plexen met uitzicht op de Wester schelde, worden dit voorjaar opge leverd. foto Willem Mieras Deze week is op het Wesselopark begonnen met de aanleg van een voetbalkooi. Die zal tijdens de Kloe tingse Dag gereed zijn voor gebruik. Cor Brouwer (links) en Marinus Vuijk op het Marktveld in Kloetinge, het centrale punt tijdens de Kloetingse Dag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59