Iguana breidt uit met huurpand 'Parel van Zuid-Beveland' H: 221 zeeland Nog heel veel vrijwilligers nodig Gemeente Borsele versoepelt kapbeleid BELLAMYPARK Drie panden één geheel Atelier Pluym gaat verhuizen KLOETINGE OP DE KAART Kloetinge bruist op zaterdag 18 juni van de activiteiten. Op die dag wordt voor de eerste keer de Kloetingse Dag gehouden, inclusief een heus popfestival: Kluspop. zaterdag 19 februari 2011 door Miriam van den Broek vlissingen - Reptielenzoo Iguana in Vlissingen heeft het huurpand op de hoek van het Bellamypark gekocht. Dat heeft beheerder Ad Bom van Iguana gisteren bekend gemaakt. Iguana gaat van het pand, waarin eerst muziekwinkel De Bard zat, al leen de begane grond gebruiken. Er verhuizen geen dieren naar het nieuwe gedeelte. Wel komen er toi letten en een koffiehoek. Op ter mijn is het de bedoeling dat de en tree van het museum verschuift naar het hoekpand. Voor de huur ders van de bovenliggende apparte menten verandert er niets. Die kunnen er gewoon blijven wonen. „De stichting Iguana heeft het pand vooral gekocht vanwege de voorgevel", zegt Bom. „Zo kunnen de drie panden aan het Bel lamypark straks één geheel uitstra len. Nu zien mensen aan de bui tenkant niet goed hoe groot we ei genlijk zijn. Met het huurpand et- bij kunnen we meer uitstralen." Daarnaast wilde de stichting altijd al heel graag toiletten aan de voor kant van de reptielenzoo. „Vaak willen mensen bij aankomst eerst even naar het toilet. Maar dan moeten we ze altijd helemaal door de gebouwen heen leiden en daar na weer terug naar het begin brengen voor het museumbezoek. Dat is niet handig." De nieuwe aanwinst is nog geen oplossing voor de toegankelijk heidsproblemen waar de reptielen- zoo al jaren mee kampt. „Ruimte hebben we voldoende", verduide lijkt Bom. „Wat wij misten, was functionele ruimte. Die hebben we nu gevonden in het nieuwe pand. Maar wat daarmee nog niet verholpen is, is het probleem van onze achterste panden. Die zijn slecht bereikbaar. Door twee loop bruggen te bouwen, dachten we dat probleem te verhelpen, maar dat plan is een aantal jaar geleden door de gemeente afgekeurd. De aankoop van het nieuwe pand neemt dat probleem niet weg."de gemeente heeft met de aankoop van het hoekpand niets te maken gehad, benadrukt Bom. Ad Bom van Iguana inspecteert het slangenverblijf. Er verhuizen geen die ren naar het nieuwe pand. foto Ruben Oreel heinkenszand - Het atelier van kunstenares Marlou Pluymaekers verhuist van Heinkenszand naar de Biezelingsestraat in Kapelle. Op donderdag 24 februari houdt ze door Luc Oggel Het idee was er al lang, maar het gaat er nu ook echt van komen: de eerste echte Kloetingse Dag. Voorzitter Marinus Vuijk van de Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge (VDK) en Cor Brouwer van de gelijknamige rijtuigstoffeer- derij in 's-Heer Hendrikskinderen zijn enthousiast over het program ma voor zaterdag 18 juni, dat in middels rond is. De betrokkenheid van Brouwer is eigenlijk toeval. Tien jaar geleden liet hij oude tijden herleven in het koetshuis aan het Marktveld, ter ere van het 150-jarig bestaan van het gebouw. Het monumentale pand werd net als vroeger weer even volgezet met rijtuigen en paarden. Brouwer wilde dat dit jaar weer doen tijdens de open tui- nendagen op 18 en 19 juni. De fa milie Lenshoek, eigenaar van het koetshuis, stelt dan traditiege trouw de tuin open voor publiek. Toen Brouwer en Vuijk elkaar te genkwamen op een vergadering en van eikaars plannen hoorden, was de combinatie snel gemaakt. „Het idee was namelijk al om de eerste Kloetingse Dag te laten sa menvallen met de tuinendagen, omdat die altijd veel publiek trek ken", zegt Vuijk. De VDK heeft vooral een sturende rol in het geheel. „Ik ben blij dat zo'n beetje alle Kloetingse vereni gingen meedoen", zegt de voorzit ter. „In september vorig jaar had den we de eerste vergadering. Toen was het allemaal nog wat ma gertjes, maar gaandeweg werd ie dereen steeds enthousiaster." De enige ontbrekende partij is de school. „Die heeft aangegeven een te druk programma te hebben." et Marktveld/koetshuis zal het centrale punt zijn tij dens de Kloetingse Dag. Van daaruit wordt met borden een route aangegeven naar de andere locaties waar wat gebeurt. Ook worden ritjes gemaakt met koet sen, onder meer naar de molen. Het dorpscentrum zal tijdens de Dag autovrij zijn. „We willen ook proberen een oversteek te maken tussen de tuin van de familie Lens hoek en die van de ambachtsvrou- we. Dat is een kwestie van een slootje oversteken', maar dan heb je meteen een gigantisch gebied." De historie is - vanwege de promi nente rol van het koetshuis in het geheel - rijkelijk aanwezig. Kleder drachtvereniging Ons Boeregoed is present met de klederdracht- en dansgroep en met het koor, dat in de kerk zal optreden. Ook zijn er oude ambachten als boterbabbe- laars bakken, een wagenwiel in el kaar zetten en rietdekken. In de kerk wordt tevens een kleine expo sitie ingericht met spullen uit His torisch Museum De Bevelanden. In dorpshuis Amicitia zullen oude dorpsfilms worden vertoond. Bijzonder is wat betreft Vuijk de overhandiging van een boek dat emeritus hoogleraar middeleeuw se geschiedenis Piet Leupen over het handbooggilde Sint Sebastiaan schrijft. „Maar daar is nog niet al les over bekend." De jeugd komt ook ruimschoots aan bod. De voetbalvereniging krijgt een grote stand waar een fo totentoonstelling te zien is. Op het voetbalveld zelf, op het Wesselo- park, is een fancyfair en is het penaltyschieten. Op de skatebaan zijn clinics en ook zal tegen die tijd de voetbalkooi gereed zijn. De Stichting Jeugdwerk houdt tussen 17.00 en 20.00 uur het popfestival Kluspop met lokale bands. Daarna treden, tot middernacht, diverse coverbands op. „De meeste kosten gaan toch wel in dat popfestival zit ten", zegt Vuijk. „Maar vanuit het Prins Bernhardfonds is een subsi die van 4000 euro toegezegd. We hebben bij de gemeente een buurt- bonus aangevraagd." Alle activitei ten zullen gratis zijn. „Dat moet wel vind ik, als je zo'n dag organi seert. Het is gewoon een prachtige kans om de parel van Zuid-Beve land op de kaart te zetten." In het programma zelf hebben Marinus Vuijk en Cor Brouwer alle vertrouwen. Enige punt van zorg zijn de vrijwilligers. Daar zijn er namelijk een heleboel voor nodig; voor, tijdens en na afloop. Er zullen namelijk hekken moeten worden neergezet, er moet worden gezorgd voor natjes en droogjes, bij voorbeeld voor de leden van Ons Boeregoed, er zijn hand- en spandiensten nódig tijdens het open koets huis, zowel bij de inrichting als voor de paarden, er moeten vlaggenmasten worden geplaatst en uiteraard zijn er veel handen nodig tijdens de op- en afbouw van het Kluspop-podium. Daarom heeft de Vereniging Dorpsbelangen een e-maiadres in het leven geroepen waarop mensen die willen helpen zich kunnen aanmelden: kloetingsedag@kloetinge.com. Dat adres kan overigens ook worden gebruikt door mensen die weten wat er met de mobiele muziektent is gebeurd. „Die zouden we graag neerzetten, maar we weten niet waar hij is", zegt Brouwer. Het definitieve programma zal de komende weken worden vastgesteld. Marinus Vuijk, fervent twitte- raar, zal belangstellenden via die korte berichten op de hoogte houden. Meer informatie over de Kloeting- sedag zal ook verschijnen op de Kloetinge-website. twitter.com/marinusvuijk Q) kloetinge.goesweb.net een 'stuntverkoop' van schilde rijen, keramiek, tekeningen en 2e handsspullen. De verkoop is van 15.00 tot 19.00 uur aan de Dorps straat 90-92 in Heinkenszand. door Frank van Cooten MEEST GELEZEN 1.Katseveer verdwijnt en herrijst 2.Foutje... (foto) 3.Hotel Veerse Meer te hoog BLOGS Verschillende PZC-redacteuren hou den een weblog bij. Lees ze via www.pzc.nl/blog. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/pzc HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele versoepelt het beleid voor het kappen van bomen. Voor een groot aantal bomen in de gemeen te Borsele is geen kapvergunning meer nodig. De gemeente Borsele heeft alle waardevolle bomen op het grond gebied van particulieren en bedrij ven vastgesteld. Er moet alleen nog een kapvergunning worden aangevraagd voor bomen die op een lijst met waardevolle bomen staan. De bomen in de gemeente Borsele zijn geïnventariseerd. Na de inven tarisatie is de lijst met waardevolle bomen ter inzage gelegd en vervol gens vastgesteld door het college van burgemeester en wethouders. De bepaling zorgt er dus voor dat er alleen voor bomen op die bo- menlijst een kapvergunning aange vraagd kan worden. Uitzondering geldt voor bomen die door het bestemmingsplan 'Borsels Buiten' zijn aangewezen. In dit bestemmingsplan vallen alle beschermde bomen die van land schappelijk dan wel cultuurhisto risch belang zijn. Deze bomen wor den niet geïnventariseerd omdat deze al zijn beschermd door het bestemmingsplan. Adverteren? Neem contact op met verkoopteam Zeeland. Bel (0118) 434 070 of mail:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58