aan zijn vader verrast met supertijd sport 131 Rosmalen kan pronken met Clijsters Heracles in slotfase naast FC Utrecht Edward Gal gekozen tot ruiter van het jaar MW na gelijkspel periodekampioen Groene Ster gaat lelijk onderuit Sablikova rijdt wereldrecord op 5 km Badmintonploeg uitgeschakeld op EK Ligety grijpt wereldtitel reuzenslalom 'Zo vroeg in het seizoen ben je nog niet gewend zo diep te gaan' Robert Gesink door Edward Swier DEN HAAC/JEBEL AL AKHDHAR - Ro bert Gesink is het wielerseizoen 2011 begonnen zoals hij 2010 abrupt eindigde, met winnen. De klimmer uit de Rabobank-ploeg zegevierde gisteren in de vierde etappe van de Ronde van Oman. Gesink sloot vorig jaar af met een overwinning in de Ronde van Emilië. Nadien moest hij, vanwege een noodlottig mountainbike-ongeval van zijn vader, zijn seizoen direct beëindigen. Met de vingers rich ting de hemel soleerde Gesink nu over de streep op de zware, afslui tende klim. Zijn tweet nadien liet aan duidelijkheid niets te wensen over: „Lieve Pap, deze is voor jou!" Heeft voor Gesink een overwin ning deze dagen nog een bij smaak, voor de Rabo-ploeg is het louter zoet dat geproefd wordt. Eerder in de week boekte Theo Bos al tweemaal een sprintzege, nu was het dus - in de enige etap pe waarin er voor klimmers kan sen waren - direct raak voor Ge sink. Vorige week won Lars Boom bovendien de proloog in Qatar. Sprinten, klimmen, tijdrijden, ze lijken deze vroege lente alles te kunnen bij de Rabobank-formatie. Wie denkt dat het deelnemersveld in de woestijn dus wel tegen zal vallen, krijgt met ploegleider Nico Verhoeven te doen. „Welnee, er zijn hier genoeg sterke sprinters, Gesink had ook oppositie van wat klimmers. En er zijn heel wat ren ners die bijvoorbeeld straks in de Belgische klassiekers willen excelle ren. Het is gewoon duidelijk dat wij zo goed zijn. En het vertrou wen neemt vanzelfsprekend met de dag toe." Gesink had in zijn winterse voor bereiding werk gemaakt van de klim bij lebel Al Akhdhar. De zoge heten Groene Berg, 1300 meter hoog en met zeven kilometer te gen een percentage van 11 procent, is een mooie graadmeter om te kij ken hoe het met de vorm staat. Gesink gaf na afloop, op de site van de ploeg, aan, dat hij echt veel pijn in zijn benen had gevoeld. „Zo vroeg in het seizoen ben je nog niet gewend zo diep te gaan." Gesink won met een verschil van 44 seconden en heeft de leiding in het klassement. Vandaag wacht een tijdrit van 18 kilometer. Omdat de ploeg - net als de overige formaties - geen tijdritfietsen meegenomen heeft naar Oman, kan Gesink nog niet ervaren of zijn windtunneltesten van deze winter effect hebben ge had. „Maar ik ga hoe dan ook volle bak." De marge met de nummer twee van het klassement, Edvald Boasson Hagen, bedraagt veertig tellen. Is Gesink, met in 2010 overwinnin gen in de Ronde van Zwitserland, GP Montreal en Emilia, plots een échte winnaar, ook Theo Bos voelt zich inmiddels zo. Donderdag, na zijn tweede sprintzege, had hij een vertrouwd gevoel. Zoals hij vroeger op de baan heer ste, zo zelfverzekerd had hij de massasprint in Sur afgewerkt. Vol gens Verhoeven is het niet vreemd. „Ik zie de ploeg bijna met de dag groeien. Van winnen krijg je zelfvertrouwen. Voor zowel Theo als Robert hadden we van de ze koers ook echt een meetmo ment gemaakt, als het dan ook lukt ben je daar allemaal heel tevre den over. De ploeg die de sprints voor Theo voorbereidt groeit, hij zelf gaat zich prettiger voelen, krijgt meer vertrouwen. Robert kwam uit Nederland over, kwam in een ploeg terecht die al met mo raal uit Qatar was gekomen." UTRECHT FC Utrecht heeft gisteren twee kostbare punten verspeeld in de eredivisie. Het elftal van trainer Ton du Chatinier kwam in eigen stadion niet verder dan 1-1 tegen Heracles Almelo. Ricky van Wolfswinkel, die na twee maanden afwezigheid we gens een blessure terugkeerde in het basisteam, opende al in de der de minuut de score. Invaller Ellery Cairo redde in de voorlaatste mi nuut een punt voor Heracles door met een hakballetje achter zijn standbeen langs te scoren. DEN BOSCH Edward Gal is opnieuw uitgeroe pen tot ruiter van het jaar. De wereldkampioen dressuur uit Harskamp, die zijn toppaard Toti- las voor vele miljoenen naar Duits land zag vertrekken, werd ook in 2009 al uitverkoren. Hij zal tijdens Indoor Brabant (24-27 maart) worden gehuldigd. Bij die gelegenheid zal tevens stil worden gestaan bij het overlijden van Anton Ebben, die 45 jaar gele den als eerste de award voor beste ruiter kreeg. EINDHOVEN MW mag aan het einde van het seizoen meedoen aan de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Limburgse voetbalclub verze kerde zich gisteren van de derde pe- riodetitel door in de uitwedstrijd tegen FC Eindhoven met 0-0 gelijk te spelen. FC Den Bosch, met Wilmer Kouse maker en Istvan Bakx in de basis, verloor met 1-0 van Go Ahead Eag les. RBC Roosendaal speelde thuis met 2-2-gelijk tegen Cambuur. Ru ben Hollemans mocht de hele wed strijd meedoen bij de thuisploeg. HEEZE De zaalvoetballers van Groene Ster zijn gisteravond hard onderuitge gaan tegen Verest Sport, de belang rijkste concurrent in de strijd om de titel in de eerste divisie. In Hee- ze verloor de Vlissingse ploeg met 10-2. Coach Mo Ahrouch: „Het ont brak ons aan gretigheid. Het was alsof het heilige vuur ontbrak. We maakten veel fouten in de omscha keling en het baltempo lag ook veel te laag." De Vlissingse treffers werden gemaakt door Youssef Ah rouch en Alfaro Pentury. zaterdag 19 februari 2011 SALT LAKE CITY Martina Sablikova heeft gisteren tij dens de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar eigen wereld record verbeterd. De Tsjechische schaatsster kwam op de Utah Olympic Oval tot een tijd van 6.42,66 en haalde daarmee bijna drie seconden van de oude toptijd af: 6.45,61. Zo kreeg Sablikova een fraaie revanche voor haar neder laag bij de WK allround, vorige week in Calgary. Stephanie Beckert uit Duitsland eindigde als tweede in 6.47,03. Het brons ging naar Eri- ko Ishino uit Japan: 6.55,07. AMSTERDAM De Nederlandse badmintonploeg mist in het weekeinde bij het Euro pees kampioenschap voor landen teams de strijd om de medailles. Rusland was gisteren in de kwartfi nale veel te sterk voor het flink ver zwakte team van bondscoach Ger- ben Bruijstens. De Russen wonnen de eerste drie partijen, waarmee het duel was beslist. Nederland speelde wegens een sponsorrel zon der de beste spelers. Dicky Palya- ma, Eric Pang, Yao Jie en Judith Meulendijks ontbraken daardoor. door Maarten van Helvoirt ROSMALEN - Precies één week mag Kim Clijsters zich 's werelds beste tennisster noemen en precies daar in maakte directeur Marcel Hunze van de Unicef Open wereldkundig dat zij in juni naar Rosmalen komt. Goede timing dus. „Nor maal maken we in april de grote namen bekend, maar dit konden we niet stilhouden. Het zou voor die tijd al lang uitgelekt zijn." Maandag wordt de Belgische dan wel weer als nummer één afgelost door Caroline Wozniacki, maar een grotere publiekstrekker kon Hunze zich niet wensen. „Qua uit straling steekt zij er in het heden daagse tennis met kop en schou ders bovenuit. Ieder toernooi heeft haar bovenaan het verlang lijstje staan." Vorig jaar had Hunze ook al vurig gehoopt dat Clijsters naar Rosma len zou komen, maar toen koos zij in haar voorbereiding op Wimble don voor het veel grotere toernooi van Eastbourne, waar ze tot de kwartfinales reikte. „Ik denk dat doorslaggevend is geweest dat wij het contact hebben warm gehou den en hebben laten zien hoe graag wij haar hier zien spelen." Clijsters zelf koestert goede herin neringen aan Rosmalen. In 2003 won ze het grastoernooi en twee jaar geleden begon ze op het Autotron met een demonstra tiepartij tegen Michaëlla Krajicek aan haar glorieuze comeback (drie grand slamtitels en dus één week de nummer één positie). Clijsters: „Het initiatief van de or ganisatie om zich in te zetten voor Unicef vind ik heel mooi. En na tuurlijk is Rosmalen heel dicht bij huis zodat er altijd veel Belgische tennisfans komen. Ik kijk ernaar uit om me hier voor te bereiden op Wimbledon." Hunze wilde gisteren nog niet vooruitlopen op andere namen, al was het maar omdat er nog niet heel veel vastliggen. Feit is wel dat de WTA een toernooi van het kali ber Unicef Open toestaat maxi maal één vrouw te contracteren die op 31 december 2010 in de top tien stond. En dat is dus Clijsters. Pechstein, die altijd heeft ontkend doping te hebben gebruikt, lachte blij en opgelucht en dacht een lan ge neus te kunnen halen naar dege nen in het schaatswereldje die gro te moeite hebben met haar rentree in het wedstrijdschaatsen. En dat zijn er velen, al zijn er maar weini gen, die zich er zo openlijk over durven uit te laten als Bart Veld kamp. Die noemde eerder deze week de rentree van Pechstein wal gelijk, en vergeleek haar met een gezwel, waarmee de schaatswereld moet leven. Pechtstein toonde zich gisteren na haar geslaagde race niet onder de indruk. „Bij een aantal Nederlan ders zal van verbazing de mond openvallen, en die zal voorlopig wel niet meer dichtgaan", zei ze met een lach. Maar Rintje Ritsma plaatst kantte keningen bij dat voorlopig. Hij kan zich niet voorstellen dat Pechstein nog erg lang op niveau zal kunnen meeschaatsen. En niet alleen om dat ze op leeftijd is. In een column voor de KNSB voorpelt Ritsma haar een eenzame rentree en wei nig contact met de andere schaat sers. „Er zullen weinig schaatsers zijn die gezellig tussen de wedstrij den door een bakkie met haar wil len doen. Dan is de eenzaamheid wel heel erg groot. En voor presta ties moet je goed in je vel zitten. Schaatsen op rancune kan niet lang goed gaan", aldus Ritsma. Pechstein zal het voorlopig worst zijn. Uitdagend hield ze na haar rit de wijsvinger voor haar lippen, als teken dat ze haar critici het zwij gen had opgelegd. Mark Tuitert is in Salt Lake City als derde geëindigd op de 1500 me ter. De olympisch kampioen zette een tijd neer van 1.43,54. De zege ging naar de Amerikaan Trevor Marsicano (1.43,35), die zijn landge noot Shani Davis (1.43,38) net voor bleef GARMISCH-PARTENKIRCHEN - De Amerikaanse skiër Ted Ligety (foto) heeft gisteren de wereldtitel veroverd op de reuzenslalom. Hij was na twee runs op de Kandahar- piste in het Duitse Garmisch-Partenkrichen de snelste met een totaaltijd van 2 minuten en 10,56 seconden. De Fransman Cyprien Richard verzekerde zich van het zilver met een tijd van 2.10,64. De Oostenrijker Philipp Schörghofer won de bronzen medaille met een tijd van 2.10,99. De Nederlander Maarten Meiners eindigde in de eerste run ais 67e. De 19-jarige Nederlander kwam uit op 1.11,31 en dat was niet goed genoeg voor een tweede start. foto Olivier Hoslet/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51