25 storten zich op de dansvloer Onderzoek Raad naar Perkpolder oudere dansliefhebbers trekken mensen van heinde en verre. Calamiteitenweg toch open bij grote ongevallen Hardrijders bij IJzendijke betrapt Tegenstanders landgoed Sint Jansteen stappen mogelijk naar Raad van State zaterdag 19 februari 2011 school kreeg je een formulier en dan schreef je je direct in. Het hoorde bij je opvoeding, maar uit eindelijk ging je natuurlijk alleen voor de meiden." Hij herinnert zich nu, decennia later, alleen nog heel vaag de pasjes van de foxtrot. Een zestigjarige uit Terneuzen: „Bijna alle dansliefhebbers in Zeeuws-Vlaanderen herinneren zich Cor Bilderbeek, de oude Bil- derbeek zal ik maar zeggen. Die be- festival; SINTJANSTEEN De Warande, 19.30 uur: Quizavond voor Kenia; SPUI De Drie Cehughten, 20.00 uur: Bingo; TERNEUZEN De Veste, 9.00 uur: Koers- bal; Porgy Bess, 21.30 uur: The Juke Joints; Oudelandse Hoeve, 14.00 uur: Kaarten; Scheldetheater, 13.00 en 15.15 uur: Piet Piraat-show - Radio De Scheve Schuit; VOGELWAARDE Dorpshuis, 20.00 uur: Dansavond; WESTDORPE Café 't Oude Raedthuys, 14.00-16.00 uur: Inschrijven voor carna valsoptocht; ZAAMSLAG Het Podium, 19.30 uur: To neel 'Nooit verwacht en toch ZANDSTRAAT De Straete, 14.00 uur: Feest met films, clowns, hapjes; 's avonds optreden Ambras; ZONDAG 20 FEBRUARI 2011 CADZAND-BAD Strandpaviljoen de Zee meeuw, 14.00 uur: Vertrek Zwin-excursie; gon in de jaren vijftig in een bo venzaal van een café op de Markt, later in een 'echte danszaal' in de Dijkstraat en uiteindelijk in een heuse dansschool aan de Axelsest- raat." Die opende in oktober 1979 de deuren en werd gerund door zoon Henny en echtgenote Riet. Het danspaleis groeide uit tot één van de favoriete uitgaanscentra in Terneuzen. Halverwege de jaren negentig werd de dansschool over- mmmsmsmmsmmmsm CLINGE Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; HOEK Restaurant De Braakman, 10.00 uur: Vleeskaarting; HULST De Lieve, 14.30 uur: Uit op zondag met volksdansen; Café de Ster, 14.00 uur: Wèrm bloazen dweilbands voor carnaval; Den Dullaert, 14.30 uur: Kindervoorstel ling; KLOOSTERZANDE Café de Kastanje, 14.00 uur: Kaarten; Zaal van Leuven, 14.00 uur: Optreden Mu- sicAnto; OOSTBURG Ledeltheater, films: 13.00 uur: Dick Trom; 15.00 uur Nirna; 20.00 uur Tirza; SAS VAN GENT De Vlaanderen, 9.30 uur: Zwarte markt; TERNEUZEN Porgy Bess, 15.00 uur: Amina Figarova-sextet;« WALSOORDEN Café Rue du Nord, 14.30 uur: Schieting; IJZENDIJKE Brasserie Petit Paris, 14.00 uur: Kaarten; genomen door Roel Verberck- moes. Inmiddels is die school ge sloten. Net als andere dansscholen in de regio trouwens. Danslustigen kunnen nu enkel nog terecht bij Dansschool Kiel in het bedrijfsver zamelgebouw aan de mr. Haar- manweg. Henk en Amanda Kiel, al jaren actief in de danswereld, openden de school in oktober 2009. Henk (43): „Onze school is het be- TERNEUZEN - De westelijke ontslui tingsroute van en naar Dow kan ook opengesteld worden bij ernsti ge verkeersongevallen op de N61. Wethouder Co van Schaik zei dat in de commissie Bestuur en Mid delen. „Het kan voorkomen dat bij grote calamiteiten de N61 moet worden afgesloten en het verkeer moet worden omgeleid. Dan kan dat via de calamiteitenweg, maar ook via een andere route door de polder." De calamiteitenweg is aangelegd om bij een ramp bij Dow een wes telijke ontsluitingsroute te hebben, als de oostelijke ontsluitingsweg niet meer gebruikt kan worden. wijs dat dromen soms uitkomen. Die van ons in ieder geval wel. We hebben gekozen voor een gezelli ge, stijlvolle en vooral ook sfeervol- - Ie ambiance en een klantvriendelij ke benadering. En dat slaat aan. Het grootste compliment dat we tot nu toe kregen was: 'Goh, we hebben helemaal het Bilder- beek-gevoel terug, hartstikke gezel lig'." Henk en Amanda hebben de ontwikkelingen in de dans wereld door de jaren heen op de voet gevolgd én zien veranderen. Henk (43): „De tijd dat scholieren bijna automatisch op dansles gin gen, ligt ver achter ons. Dertien en veertienjarigen zitten liever ach ter de computer. Je ziet de laatste tijd overigens dat twintigers, die bezig zijn zich te settelen, wel weer willen leren dansen. Mis schien is dat wel een gevolg van tv-programma's als Dancing with the Stars, dat zou kunnen. En na tuurlijk trekken we heel veel vijf tigplussers, die de tijd van toen herbeleven, met muziek en de ge zelligheid van weleer." De ouderenbonden zijn onlangs, na een lange onderbreking, begon nen met een maandelijkse dans- middag (woensdag 23 februari, 23 maart, 27 april, 11 en 25 mei). En maandelijks houdt ook de dans school zelf een vijftigplusmiddag. Henk Kiel: „Dat slaat enorm aan. Er komen mensen uit de hele re gio op af, maar ook van de over kant en zelfs uit Brussel." Nieuw is ook de samenwer king van de dansschool met het ROC Westerschelde. Henk Kiel: „Bij een aantal opleidingen is ook sport ingeroosterd, één of twee keer per week. De leerlingen kunnen uit verschillende takken van sport kiezen, ook dansen. Want ook dat is sport, ja in veel ge vallen zelfs topsport. Ik heb hier wel oud-voetballers gehad, die me na afloop verbaasd toevoegden dat je ook voor dansen over een goeie conditie moet beschikken." De Kieltjes koesteren hun topdan sers, zoals het succesvolle danspaar Ciccio en Jasmijn. „Die verzorgen mooie demonstraties en zijn ook niet te beroerd ons indien nodig bij te springen. Het is natuurlijk ook prima reclame." DEN HAAG - De Raad van State on derzoekt de komende zes weken de tot dusver geheim gebleven stukken over de financiële haal baarheid van het omvangfijke be stemmingsplan Perkpolder. „We kijken ook of sprake is van verboden staatssteun bij de grond- verkoop door de gemeente", zei staatsraad J. Wiebenga vrijdag in Den Haag in een zaal die vol zat met ongeruste agrariërs en bewo ners van Walsoorden en andere kernen. Het bestemmingsplan Perkpolder regelt de gedaanteverwisseling van het voormalige veerhaventerrein in twee woonwijken met 450 wo ningen, een jachthaven aan de Westerschelde, een golfcomplex bij de Noordstraat en natuuront wikkeling. Alleen als al deze onder delen overeind blijven kan het be stemmingsplan worden uitge voerd. Zo hangt het succes van de bouw van 200 en 250 nieuwe woningen sterk af van de realisatie van recrea tievoorzieningen zoals de golfbaan die kleiner wordt dan aanvankelijk gepland. Voor de verkoop van de woningen zullen de ontwikkelaars vooral buiten Hulst moeten kijken zoals in België, zei een woordvoer- - der van de gemeente. Hulst gaf aan dat er voldoende be langstelling zal zijn voor de jacht haven ook al kunnen daar vanwe ge de sterke stromingen alleen maar dure zeewaardige jachten ko men. IJZENDIJKE - Op de ïsabelleweg on der IJzendijke zijn gisteren 70 men sen betrapt op het overtreden van de maximumsnelheid van 80 km/h. Hiervan reden er 21 harder dan 100 km/h. In totaal passeer den 165 voertuigen bij een snel heidscontrole tussen 6 en 11 uur. Bewoners klagen erover dat de Isa- bellaweg als sluiproute wordt ge bruikt omdat het 's morgens op de N61 druk is. Een woordvoerder kon gisteren niet vertellen of de hardrijders zijn verbaliseerd. SINT JANSTEEN - De tegenstanders van de komst van landgoederen aan de Heerstraat in Sint Jansteen overwegen naar de Raad van State te stappen omdat zij vinden dat de gemeente Hulst natuurgebied De Schommeling om zeep helpt en dat een loopje is genomen met de bezwaarprocedure. Het leek donderdagavond alsof heel Sint lansteen naar de raadzaal was gekomen. Emoties liepen hoog op. Er werd een spandoek uitgerold, toehoorders lieten vanaf de publieke tribune met applaus of afkeurend gemor hun mening horen. Burgemeester Jan Frans Mulder moest het publiek dan ook een paar keer tot de orde roepen. Een gloedvol betoog van de tegen standers haalde niets uit. De om wonenden liepen op tegen de in middels standaard stemverhou ding in de Hulster gemeenteraad; 11-10. Met één stem verschil kreeg de initiatiefnemer van de landgoe deren het groene licht om te star ten met de aanleg. In 2009 toon den alle fracties zich enthousiast over het initiatief om van zeven hectare landbouwgrond, zes hecta re om te vormen tot toegankelijke natuur (wandelpaden) en op die ene hectare drie landhuizen toe te staan. Dat was echter vóór de buurt ertegen in het verweer kwam. Jos van Eek (eigen lijst) stel de dat hij nu tegenstander is, om dat hij naar eigen zeggen „is wak ker geworden." CDA' er Karei Mar tinet vroeg zich af of Van Eek dan voor of na de reuring gewekt was. bij Dansdschool Kiel. De dansschool zelf houdt er zelf ook één per maand, ook op woensdag. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49