zeeland 123 100 Overgewicht houdt kinderen fit en gezond heft opnamestop op Veel ideeën leefbare omgeving Hulst stuurt 'boze' brief aan het waterschap 'Onkruid bestrijden met hete lucht' Geen voorwaarde in koöpakte Noordstraat zaterdag 19 februari 2011 Gemiddeld komen er ruim honderd kinderen in de leeftijd van acht tot en met twaalf naar het sportbuurtwerk dat Hulst in Beweging geeft in acht dorpen in de gemeente. De helft procent van de jongeren tot 18 jaar kampt met overgewicht en volgens Mare de Haas en Steffen de Weers van Hulst in Beweging wijkt de jeugd in de gemeente Hulst daar niet in positieve zin van af. Deze week stond het sportbuurtwerk in de acht kernen in het teken van de atletieksport; de deelnemende kinderen deden aan balwerpen, hoogspringen en sprintoefeningen, zoals hier in de Hontenissehal in Kloosterzande. foto-Mark Neelemans opgelost. Maar met inzet van veel medewerkers gloort er wel per spectief, ook al omdat zich leerlin gen aanmelden voor de nieuwe op leidingen dit najaar. Rademacher benadrukt dat De Stelle ook de af gelopen weken ruimte bleef bie den aan revalidatieopnames. Bo vendien waren op afdeling 4 van het Antoniusziekenhuis twee extra bedden ingericht voor ver pleeghuiscliënten. De moeilijkheden ontstonden na het doorvoeren van reorganisaties. Die leidden tot ontevredenheid bij personeelsleden, die niet wilden meegaan met eisen voor onder meer een flexibeler inzet en uit breiding of verandering van werk zaamheden. „De eisen voor ver- pleeghuispersoneel zijn ook aange scherpt, zodat mensen moesten worden bij- of omgeschoold. Niet iedereen stond daar voor open, zo dat we ook afscheid hebben moe ten nemen van een aantal men sen", verduidelijkt Rademacher. De voorzitter van de Raad van Be stuur gaat er vanuit dat De Stelle weer op de goede weg is. Hij bena drukt dat veranderingen in goed overleg met medewerkers, onder nemingsraad, cliëntenraad en fami lie van bewoners worden doorge voerd. Rademacher verheelt niet dat minder personeelsleden zorg moeten verlenen aan hetzelfde aantal cliënten. Dat kan betekenen dat iemand wat later uit bed komt of een keer minder wordt gewas sen, maar de kwalitatief van de zorg mag er niet onder leiden. Café De 2 Meereen etnag eneeft wordeen aaengekekeen op scheef partij Zie www.pzc.nl/ zeeuws-vlaanderen reacties; 1443 Terneuzen heeft behoefte aan tweede coffeeshop 28% 72% hulst - Het bestuur van het water schap kan een 'beetje boze brief tegemoet zien van de gemeente raad van Hulst over het werkbe zoek van staatssecretaris Henk Ble ker aan de Hedwigepolder. De raad mocht daarbij niet aanwe zig zijn, terwijl die nota bene de staatssecretaris had uitgenodigd om te komen praten over het ont- polderingsdossier. „Ik voelde me hier niet bepaald lekker bij", aldus de wel uitgenodigde burgemeester Jan-Frans Mulder, „Mijn integriteit stond op het spel. Ik stel voor een brief te sturen waarin we ons onge noegen uiten." Voor PvdA, CDA en Groot Hontenisse was dat ei genlijk niet nodig.- door René Hoonhorst OOSTBURC - Verwachtten inwo ners van Hulst vooral hulp uit het nabije buitenland, de inwoners van de gemeente Sluis zochten het deze week meer in zelfredzaam heid om de afname van het bevol kingscijfer het hoofd te bieden. Tijdens de eerste bijeenkomst van welzijnsinstelling Scoop en Hospi tality Consultants in Oostburg ble ken zo'n zeventig West-Zeeuws- Vlamingen wel ideeën te hebben om de streek leefbaar te houden als het aantal inwoners blijft afne men. Vooral samenwerking tussen be woners in straten, wijken en dor pen én de voortschrijding van de techniek kunnen uitkomst bieden, hopen aanwezigen. Door in onder meer verpleeghuizen veel domoti- ca (automatisering in de woonom geving) toe te passen, moet het te kort aan personeel kunnen wor den opgevangen. Ook een imagoverbetering van het werken in de zorg kan tot toena me van het aantal verpleegkundi gen leiden, hoopten de aanwezi gen. In een vergrijzende en ont groenende omgeving wordt de mantelzorg nog belangrijker. De tijd is niet ver meer dat de LOI-cur- sussen 'Verzorg uw buurman' aan biedt, voorzagen visionairs. In werkgroepjes brainstormden vertegenwoordigers van dorpsra den, ondernemersclubs en enthou siaste burgers over diverse toe komstscenario's. Ze moesten in korte kernachtige 'krantenkoppen' mogelijke ontwikkelingen zien te vatten. Dat leidde tot sprekende koppen als 'Piet (83) verzorgt de hele straat' en 'Diamanten echt paar begint cateringbedrijf. www.nu2021.nl TERNEUZEN Onkruid bestrijden met hete lucht is mogelijk een alternatief voor het gebruik van chemische middelen, denkt raadslid Jerry Pladdet (SGP). Hij vraagt B wen W een proef te doen met deze zogenoemde föhn- methode. Die berust, net als de heetwatertechniek, op het principe de plant te verbranden. Plet voor deel, zo schetst Pladdet, is dat dat er niet steeds water getankt moet worden en dat de machine een stuk lichter is. Die nadelen waren eerder voor B en W reden om af te zien van de heetwatermethode. TERNEUZEN B en W van Terneuzen vinden het niet nodig om in de koopovereen komst voor het oude stadhuis in de Noordstraat een bepaling op te nemen dat de voorgevel niet aange tast mag worden. Peter Clijsen (GroenLinks) vroeg daarom in de commissie Bestuur en Middelen. Omdat het pand een gemeentelijk monument is heeft de gemeente volgens wethouder Co van Schaik voldoende controle op verbouwin gen. In het pand komt een shoar mazaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47