Poppelaars torpedeerde ontsluiting Sportbuurtwerk Hulst 22 zee Raad Hulst klapt boek dicht voor uitleencentra Modebijlage PZC HULST CDA Hulst zocht het hogerop almanak Menu SPORTCLUBS Tweede doel van het sportbuurtwerk is kinderen kennis te laten maken met allerlei verschillende sporten. De sportclubs trekken daar op hun beurt weer profijt van. Sieraden weg na inbraken Terneuzen StGllG op 16 maarf as. *f |f Adverteren? \fffl zaterdag 19 februari 2011 g bi'in ii i m pwa door Sheila van Doorsselaer HULST - In de gemeenteraad van Hulst is ophef ontstaan over een 'wraakactie' van oud-gedeputeer de Toine Poppelaars (CDA). Die zou in 2008 een akkoord met het Hulster college ovèr de zuidelijke ontsluiting van Hulst hebben ver broken na een klaagzang van het Hulster CDA over hoe die toenma lige oppositiepartij zich in de raad van Hulst behandeld voelde. Vol gens oppositiepartij Progressief Hulst kost die wraakactie de ge meente 600.000 euro. Frans de Vries van Progressief Hulst (in de vorige raadsperiode wethouder) klapte tijdens de raads vergadering uit de school. Hij uitte zijn onvrede over de financiële af wikkeling van de noordelijke ro tonde op de N290 bij Hulst. Ten tij de van zijn wethouderschap werd een akkoord gesloten over twee ro tondes, een ontsluitingsweg bij het BACK-terrein en de reconstruc tie van de Absdaalseweg. De Vries kon 'zijn oren niet geloven' toen het college kort daarna uit het Pro vinciehuis te horen kreeg dat Pop-, pelaars niet meer mee wilde wer ken aan onderdelen in het ak koord. Volgens De Vries lagen hier aan geen zakelijke motieven ten grondslag. De Vries: „Een pure wraakoefe ning." Gesprekken met Poppelaars mochten niet baten. „De man bleef weigeren een serieuze finan ciële bijdrage te leveren voor de aanleg van de rotondes. De provin ciale bijdrage had volgens de stan daard rekenformule op zijn minst 1,3 miljoen euro moeten bedragen in plaats van de zeven ton die nu wordt voorgesteld. En dan wil de provincie ook nog een afkoopsom voor eeuwigdurend onderhoud voor de rotondes." De Vries verwijt het huidige colle ge dat het sindsdien niks meer heeft gedaan om bij de provincie een beter voorstel te bedingen. Pro gressief Hulst, gesteund door de SP, Lijst Van Eek en Algemeen Be lang Groot Hulst dienden een amendement in om het college te rug naar de onderhandelingstafel met de provincie te sturen. Het amendement haalde het niet. De meerderheid van de raad is tevre den over het onderhandelingsresul taat, ook al is dat zes ton minder. Desondanks zorgde de ontboeze ming van De Vries voor heel wat commotie in de gemeenteraadsver gadering. door Sheila van Doorsselaer HULST - De bibliotheken van Vogel waarde en Kloosterzande gaan dicht. Ruim vierhonderd handteke ningen van inwoners van beide dorpen en omstreken om de lees zalen open te houden, mochten niet baten. Op de agenda van de Hulster raad stond donderdagavond laat de langverwachte Bibliotheekvisie. Onderdeel van dit document is het oprichten van mediatheken in de scholen van alle Hulster kleine kernen. Ook in Vogelwaarde en Kloosterzande, maar dan moeten dus wel de zelfstandige vestigin gen aldaar sluiten. Tegen de plan nen is veel verzet ontstaan. Tegen standers van de sluiting van de De maaltijdverstrekking via fenome nen als Tafeltje-dek-je en andere or ganisaties is voor veel hulpbehoeven den en mensen op leeftijd een zegen. De meesten kijken reikhalzend uit naar de komst van de vrijwilligers met de dagelijkse hap. De menu-keuze is ruim, hetgebode- ne goed te eten, dus tevredenheid al om. door Harold de Puysseleijr Sportbuurtwerk is in drie jaar tijd uitgegroeid tot een gevestigde waarde bin nen het beweegaanbod in de gemeente Hulst. Gemiddeld doen elke week ruim honderd kinderen in de leeftijd van acht tot en met twaalf jaar mee aan deze naschoolse 'extra gymles' die de dienst Hulst in Be weging van de Stichting Welzijn Hulst geeft in acht plaatsen in de gemeente. Daarmee bereikt het sportbuurtwerk 21 procent van de doelgroep, maar medewerkers Mare de Haas en Steffen de Weers van Hulst in Beweging willen meer. „Door nog betere contacten met de scholen en ouders meer te stimuleren dat ze voor zichzelf en hun kinderen bewust om moeten gaan met bewegen, willen we op termijn naar 25 procent groeien." Hulst in Beweging bereidt daartoe momenteel het project 'Lekker Fit' voor, dat erop gericht is die doel stelling met tal van activiteiten te bereiken. Na een voorzichtige start ruim drie jaar geleden in Terhole, bleek sportbuurtwerk al gauw een schot in de roos. Snel volgde dan ook uit breiding, met als resultaat dat kin deren nu in acht kemen van de ge meente extra beweging kunnen krijgen, eens in de week geduren de anderhalf uur. „Doelstelling van het project is de leefbaarheid in de dorpen op te krikken. Daar is doorgaans heel weinig te doen op het gebied van bewegen. Tweede doel is kinderen te laten kennismaken met allerlei verschillende sporten zoals voet bal, tennis, judo of basketbal. De sportclubs trekken daar op hun beurt weer profijt van met extra jeugdleden", zegt De Haas. „Zo kwam er een meisje naar de turnmiddag op het sportbuurt werk en die was gelijk zo enthou siast, dat ze zich heeft aangesloten bij de turnvereniging in Vogelwaar de", geeft De Weers een voorbeeld uit de praktijk. Cijfers tonen aan, dat extra aandacht voor bewegen hard nodig is, niet alleen voor vol wassenen, maar zeker ook voor de jeugd. Volgens De Haas en De Weers kampt vijftig procent van de jeugd met overgewicht, een landelijk cij fer waar Oost-Zeeuws-Vlaanderen volgens hen niet veel voor onder doet. „Kinderen die niet bewegen, hebben minder weerstand tegen ziekten, presteren minder op school en kunnen in combinatie met ongezonde voeding last krij gen van overgewicht. Op latere leeftijd kan zich dat weer uiten in hart- en vaatziekten." Het tweetal benadrukt dat het sportbuurtwerk geen veredelde kinderopvang is. „Om dat te voor komen, gaan de activiteiten alleen door als er meer dan zes kinderen komen." Praktische informatie over het sportbuurtwerk staat op de website van Hulst in Beweging. www.hulstinbeweging.nl leeszalen vrezen een verschraling van het aanbod en zijn bang dat er alleen boeken voor kinderen over blijven. Van de fracties in de Huls ter raad kregen de bezorgde dorpe lingen alleen steun van de opposi tie. Progressief Hulst, Algemeen Belang Groot Hulst, Lijst Van Eek en de SP stemden tegen de Biblio theekvisie en daarmee ook vóór het openhouden van de biebs in Vogelwaarde en Kloosterzande. De coalitiepartijen stemden juist vóór de bibliotheekvisie en tegen het behoud van de leeszalen. Hier onder ook het CDA. Bijzonder de tail was dat de handtekeningenac tie juist was opgezet door een CDA' er, Carry Nijskens uit Kloos terzande. Op persoonlijke titel wei- Tim van Beljouw (9) is een van de trouwe deelnemers aan het sport buurtwerk in de Hontenissehal in Kloosterzande. Hij voetbalt bij VV Hontenisse, maar vindt sporten zo leuk dat hij met plezier extra be weegt bij Hulst in Beweging. Naast de voetbalclub zou Tim ook wel lid willen zijn van de zwemclub. foto Mark Neelemans „Een keer in de vier weken hebben we een bijzondere activiteit", ver telt medewerker Mare de Haas van Hulst in Beweging. „Volgende week bijvoorbeeld, is het thema 'circusoefeningen' en kunnen de kinderen onder meer leren jongleren en een levende piramide vormen." foto Mark Neelemans Arlène Hertogh (10) uit Kloosterzan de is ook vaak bij het sportbuurt werk in haar woonplaats te vinden. Ze tennist al enkele jaren, maar vindt sportbuurtwerk naar eigen zeggen leuk omdat ze daar kan ken nismaken met andere sporten. „Ei genlijk zou ik ook nog wel graag op voetbal willen", zegt Arlène. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Bewoners van een huis aan de Van Steenbergenlaan en een woning aan de Tuinstraat in Terneuzen zijn donderdaga vond slachtoffer geworden van in braak. In de Van Steenbergenlaan zijn geld, sieraden en een gsm buit gemaakt. In de Tuinstraat ging het alleen om sieraden. Van beide hui zen werd een deur geforceerd. door René Hoonhorst Tip? redactie@pzc.nl Die menu's worden, in West - Zeeuws - Vlaanderen, vooraf rondge deeld. Da's handig voor 'de keuken', in dit geval Zorg Cuisine. Voor wie het raadpleegt, gaat een wereld open, vooral taalkundig. Wat te den ken van 'persikken' na, of een lekker bakje 'choladevla'. En trouwens, het vleesgerecht is ook niet te versmaden: een lekker stukje 'varkenssausijsje' Neem contact op met wm' i verkoopteam Zeeland. Bei SOHgi 434 070 of mail: ndestem-pze.-1 OOSTBURG - De opnamestop voor het Oostburgse verpleeghuis De Stelle wordt maandag opgeheven. De Stichting Woonzorg West- Zeeuws-Vlaanderen kan weer vol doende personeel voor de zorg van de bewoners inzetten, meldt voorzitter Paul Rademacher van de raad van bestuur. Om tot een bevredigende oplos sing te komen, zijn verpleegkundi gen uit andere instellingen overge komen en zijn werkroosters aange past. „Personeelsleden werken lan ger en/of op andere tijden en er zijn mensen bijgekomen, van wie een aantal nog in opleiding is", ver klaart Rademacher. Hij geeft toe dat nog niet alle problemen zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46