Kop Noordstraat nu snel op de schop PZC Terrassen langer open Tractaat bemoeilijkt opheffing pont CENTRUM Projectontwikkelaar Leyten streeft naar oplevering in 2012-2013 22 en 23 24 en 25 Bomen wijken voor fietspad Zaterdag 19 februari 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De aanpak van de Kop van de Noordstraat in Terneu zen komt in een stroomversnel ling. Projectontwikkelaar Leyten uit Rotterdam gaat er nu vanuit dat de winkels, appartementen en horeca in 2012-2013 gereed zijn. Begin maart wordt de intentieover eenkomst tussen de partners (Ley ten, woonstichting Clavis, de ge meente en Rabobank) afgerond en komt ook het overleg met de provincie over subsidiëring van het project in een beslissend sta dium. In de loop van dit jaar wordt ook een belangrijk deel van de 'pauperpanden' in het plange bied gesloopt, bevestigt wethou der Frank van Hulle (ruimte). „We willen inderdaad beginnen met het bouwrijp maken van het ge bied." Van Hulle is positief ge stemd over de medewerking van 'Middelburg'. „Ik heb de stellige in druk dat men er op het provincie huis van doordrongen is dat dit project van groot belang is voor de verdere ontwikkeling van regio- stad Terneuzen." Het lijkt er overigens op dat het plan niet in één keer wordt gereali seerd, maar in fasen. En het is maar zeer de vraag of de parkeerga rage op de plaats van het huidige parkeerterrein aan het Schutters hof nog wel wordt verwezenlijkt. Uit onderzoek naar de parkeerca- paciteit in het gebied blijkt, vol gens Van Hulle, dat die 'wel eens toereikend zou kunnen zijn'. „Dat zou plezierige consequenties heb ben voor de financiering van het hele project, want bijvoorbeeld een garage met twee verdiepingen kost vele miljoenen. Iedere andere oplossing scheelt een enorme slok op een borrel." Er ligt inmiddels ook een alternatief plan voor een trapsgewijze bovengrondse par keervoorziening tegen de dijk aan de Schoolweg. Het is afkomstig van een ondernemer daar. Van Hulle: „Als we daar al mee aan de slag gaan, zal dat in een la ter stadium zijn." De wethouder gaat ervan uit dat, als alle lichten op groen staan, ook heel snel met de bouw kan worden begonnen. „Er is al zo ontzettend veel voorbe reidend werk verricht, dat we dan bij wijze van spreken direct aan de slag kunnen." Overigens moet nog één groot winkelpand op de hoek Noordstraat-Vlooswijkstraat wor den aangekocht: Naeye-Verstraten. Dat gebeurt, is de afspraak, zodra het licht inderdaad op groen staat. Sportbuurtwerk Hulst houdt kinderen fit en gezond Vijftigplussers storten zich op de dansvloer REUZENHOEK - Om een vrijliggend fietspad gin volgende week is dat karwei gereed. Het langs de Reuzenhoeksedijk bij Terneuzen te opruimen van het hout duurt tot eind volgen- kunnen aanleggen is begonnen met het de week. Komend najaar plant het waterschap rooien van 330 bomen die in de weg staan. Be- vervangend groen aan, zoveel mogelijk in de directe omgeving. Dan wordt ook het 3400 Maar ook door veel fietsende schooljeugd. De meter lange fietspad tussen de wijk Othene vaak hoge rijsnelheden zorgen voor onveilige en Reuzenhoek aangelegd. De Reuzenhoekse- situaties. Met het fietspad komt er een veilige dijk wordt gebruikt door veel sluipverkeer. fïetsverbinding. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De.terrassen in de ge meente Terneuzen mogen komen de zomer langer open blijven. In de commissie Bestuur en Midde len kondigde burgemeester Jan Lo- nink aan dat er een proef komt. De fracties juichten het initiatief van de gezamenlijke horecaonder nemers toe om de terrassen op de Markt uit te breiden. De commis sie vindt dat de gemeente echter niet moet bijdragen in de kosten. „De horeca krijgt door die terras sen zoveel extra omzet dat ze dat best zelf kunnen financieren", ver tolkte Chantal Verlinde (PvdA) het algemeen gevoelen. „Een prima idee, maar de grote ter rassen hebben wel gevolgen voor de weekmarkt en andere evene menten", waarschuwde wethou der Pim Broekhuysen. Een werk groep gaat binnenkort aan de slag met een plan voor de Markt. door Wout Bareman SLUISKIL - Rijkswaterstaat mag het pontje over het Kanaal Gent-Ter- neuzen in Sluiskil niet zomaar uit de vaart nemen. De verbinding is opgenomen in het Tractaat dat België en Neder land in i960 sloten. Daarin is vast gelegd dat waterstaat zorgt voor een deugdelijke verbinding over het kanaal bij Sluiskil. Aanvanke lijk was dat de ir. Lelybrug, maar na de kanaalwerken werd die in 1967 vervangen door een pont. Het Tractaat is één van de belang rijkste troeven van de Sluiskillen- aren in de strijd voor behoud van de pont. Donderdagavond werd een actiecomité opgericht dat daar voor gaat ijveren. Er wordt op kor te termijn gepraat met de provin cie en de gemeente over de moge lijkheden het pontje te behouden, in ieder geval tot de opening van de Sluiskiltunnel, halverwege 2015. Waterstaat wil de pont komend najaar uit de vaart nemen. Volgen de week pleegt de dorpsraad overi gens overleg met waterstaat. Het comité is een initiatief van de Sluis- killenaren Meerten Dallinga en Loek van Hecke. Ze maken ook deel uit van het zevenkoppige co mité, dat vreest voor aantasting van de leefbaarheid van de kanaal kern. Ook de veiligheid van scho lieren, die straks om moeten rij den via de brug, is een argument.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45