mannen in pakken toch? zeeland 13 Vossen blijven probleem Boegbeeld 50 korting Marten Wiersma GroenLinks Karla Peijs CDA commentaar Wietverdachten na acht dagen vrij Rijbewijs kwijt Harry van Waveren CDA George van Heukelom SGP zaterdag 19 februari 2011 Kaai 53 VEERE *0118-501854" Markt 1 DOMBURG 0118-581120 Iedere zondag geopend \v w w.de pa j» te ra ntickentnte ricur. nl totale leegverkoop minimaal Mirjam de Hond (Vlissingen): „Die ken ik! Hij staat regelmatig in de krant. Ik weet zijn naam niet, maar volgens mij:is 'ie politicus." Jennifer Florijn (Groede): „Hij lijkt me wel aardig. Echt iemand die zijn zaakjes wel op orde heeft." Mary Fok (Schoondijke): „Hij lijkt op Ernst Daniël Smid. Het zou zomaar een zanger kunnen zijn." Stefan de Groot (Nieuw en Sint Joosland): „Geen idee wie dit is. In principe komt hij wel betrouw baar over. Ik heb tenminste niet het idee dat hij snel een mes in m'n rug zou kunnen steken. Fi guurlijk gesproken dan." Mary Fok (Schoondijke): „Oh, dat is Karla. Zij is toch van... ehm..., de Provinciale Staten?" Jennifer Florijn uit Gtoede: „Die ken ik wel. Ka...ka... Ik weet niet hoe ze heet, maar ze heeft een ho ge status." Mariëlla de Jong (Middelburg): „Ik ken haar niet, maar ze kijkt heel vriendelijk. Ik denk dat ze burgemeester is." Gerard Pelcx (Vlissingen): „Oh ja, dat is Karla Peijs. Die wil altijd met haar snufferd op tv." Stefan de Groot (Nw- en Sint- Joosland): „De vrouw van een be langrijk iemand. Maar dan net geen directeur. Ze werkt zelf niet." nog.slechts één week tweed colberts - monty coats* - wax coats* voor dames én heren) Herenstraat 3 Middelburg rovirsciate Staten Statenverkiezingen Artikelen, partijprogramma's, stem wijzer en meer: www.pzc.nl/statenverkiezingen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Gedeputeerde Frans Hamelink (CU) verwacht op korte termijn een oplossing voor de overlast van vossen in Zeeuws- Vlaanderen. Met enige regelmaat bijten vossen daar dieren dood. Hij antwoordde gisterochtend in een provinciale commissievergade ring op vragen van G. Minder- houd (PvZ) dat de jacht op vossen bij daglicht al mag. Minderhoud zou het liefst zien dat de vossen af geschoten worden. Overdag op de dieren jagen blijkt echter niet afdoende te zijn om de overlast te bestrijden. Daarom is de provincie in overleg getreden met de plaatselijke faunabeheer- eenheid om te kijken welke maat regelen tegen de vossenoverlast ge nomen kunnen worden. De fauna- beheereenheid beraadt zich daar nu op. Hamelink verwacht daar op korte termijn een antwoord op. Ook hij wil dat de vossenproblematiek in Zeeuws-Vlaanderen op korte ter mijn opgelost wordt, zo werd in de commissievergadering duide lijk. GENT - Twee Zeeuws-Vlamingen hebben in Gent acht dagen vastge zeten op verdenking van betrok kenheid bij een in Assenede opge rolde wietplantage. Ze zijn dins dag op last van de onderzoeksrech ter vrijgelaten. Het duo, een in Wa tervliet wonende Zeeuws-Vlaming en een Terneuzenaar met een café in Zelzate, blijft verdacht, aldus een justitiemedewerker. De wiet- kwekerij in Assenede telde zestig planten die voor de tweede keer oogstbaar waren. DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat V Scgeersslraat 8 MIDDELBURG 0118-634133 In het zicht van de Staten verkiezingen (2 maart) wordt links en rechts ge peild of de provinciale poli tici bekendheid genieten. Dat valt tegen. In diverse provincies zijn zowel de commissarissen van de Koningin als de gedepu teerden grote onbekenden. Zee land vormt een positieve uit zondering. Karla Peijs is lande lijk koploper. Ruim 90% van de Zeeuwen kent haar. Met dit per centage is ze een boegbeeld van de provinciale politiek. Ook de Zeeuwse gedeputeer den onderscheiden zich in posi tieve zin. Zowel George van Heukelom als de vertrekkende Harry van Waveren scoren heel redelijk (respectievelijk 37 en 35%), terwijl zelfs de onbekend ste (Kees van Beveren met 16%) aanmerkelijk hoger scoort dan veel ambtsgenoten in andere provincies. Dat betekent dat de provinciale politiek voor de Zeeuwen een gezicht heeft. Dat is belangrijk, want dat kan de doorslag geven om wel te gaan stemmen. En een goede op komst op 2 maart vormt de legi timatie voor deze bestuurslaag. mmmmÊmmmmm/mmmmmmmmmm RENESSE - Een 47-jarige automobi list uit Sas van Gent moest giste rochtend rond half twee zijn rijbe wijs inleveren, omdat hij in Sas werd betrapt met 3,2 zoveel alco hol in zijn lichaam als toegestaan. Jennifer Florijn (Groede): „Hij heeft een stiekem gezicht. Ik weet niet of ik hem zou vertrouwen." Mary Fok (Schoondijke): „Hij kijkt een beetje zunig. Die blik kan wel wat vrolijker. Ik denk dat hij directeur is van een ziekenhuis." Sharina van den Bunder (Sluis): „Ik ken 'm niet, maar ik denk dat het iemand uit de politiek is. Hij ziet er wel slim uit." Stefan de Groot (Nw- en Sint- Joosland): „Ik denk iemand die bij een bank werkt? Maar net weer geen directeur. Inlevingsvermogen lijk me niet z'n sterkste kant. Wat hij weet, haalt hij uit een boek. Dan is het pas waarheid." Jennifer Florijn (Groede): „Hij is ambtenaar bij een gemeente of zo. Hij is wel serieus in zijn werk, denk ik. Hij ziet er ook sportief uit. Ik denk dat hij tennist." Gerard Pekx (Vlissingen): „Hij is een WD'er, denk ik. Dat is een jonge partij met jonge mensen." Mary Fok (Schoondijke): „Hij lijkt op die burgemeester van Maastricht, die Onno Hoes. Hij ziet er wel betrouwbaar uit: vrien delijke ogen, goede glimlach." Stefan de Groot (Nw- en Sint- Joosland): „Een politicus, ik heb 'm geloof ik wel eens gezien. Van de PvdA. Niet iemand aan wie ik mijn autosleutels zou meegeven." Kees van Beveren Harry van Waveren George van Heukelom Frans Hamelink Karla Peijs foto Mechteld Jansen foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3