3 Van Minde in eigen tempo naar Bescheidenheid troef bij Lady Force 2 jj Kerkhove verder op verregend toernooi Spaanse politie pakt dopingverdachten op Dick Jaspers door in wereldbeker Trabzon Nederlandse golfers kansrijk in New Delhi TURNEN Carlo van Minde permitteert zich de luxe om het EK in Berlijn te laten lopen. De Goesenaar Naast Van Minde doen 00k Michel Bletterman (gebroken denkt alleen maar aan het WK in Tokio. EK-kwalificatie. Dat zijn drie deelnemers aan het laatste WK. zaterdag 19 februari 2011 ALBUFEIRA Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren pas haar eerste partij kun nen spelen tijdens het verregende ITF-toernooi van Albufeira. De ne gentienjarige Zierikzeese won die wedstrijd gemakkelijk van de Por tugese Rita Vilaca: 6-1 6-o. Ze treft nu de Russin Julia Parasyuk, die ze vorige week in Vale do Lobo nog in drie sets versloeg. Het dubbeltoernooi, waarin de Zeeuwse speelster zou spelen met Sabine van der Sar, is vanwege de weersomstandigheden geschrapt. MADRID De Spaanse politie heeft in de re gio Catalonië zeven personen gear resteerd die worden verdacht van het verstrekken van prestatiebevor- derende middelen. Daarbij zijn on der meer denbuterol, groeihormo nen en anabole steroïden in beslag genomen, zo meldde de politie. Onder de verdachten zijn amateur atleten en bodybuilders, maar geen wielrenners, liet een woordvoer ster weten. De operatie zou al in de cember onder de naam Cursa in gang zijn gezet TRABZON Biljarter Dick Jaspers heeft de twee de ronde bereikt van het wereldbe kertoernooi driebanden in de Turk se plaats Trabzon. De Nederlander won met spreken de cijfers van de jonge Fransman Jéröme Barbeillon: 15-715-2 15-5. De Brabantse speler haalde een fraai gemiddelde van 2,812 caram boles. Jaspers gaf zijn tegenstander geen kans door alle sets sterk te begin nen. In de derde ging hij zelfs met 10 caramboles van acquit. NEW DELHI Robert-Jan Derksen leverde giste ren weliswaar zijn koppositie in de Avantha Masters in, maar de vier Nederlandse deelnemers aan het golftoernooi van de Europese Tour in New Delhi bezetten halverwege de tweede ronde kansrijke posi ties. Joost Luiten staat gedeeld twaalfde met 139 slagen (-5). Ook Maarten Lafeber en Floris de Vries staan gedeeld twaalfde op -5, maar zij konden gisteren door de inval lende duisternis de achttien holes niet volmaken. Derksen trof het zelfde lot. FILM EEN DOELPUNT! Film een goal en ding mee naar de award 'doelpunt van het jaar'. Stuur je videolink naar awards@pzc.nl www.zeeuwsevoetbalawards.nl Het laatste amateurvoetbalnieuws op twitter: @zwsVoetbalaward arm) en Arjen Butter (schouderoperatie) niet mee aan de Carlo van Minde deed in de laatste jaren altijd mee aan de Europese kampioenschappen turnen. Nu laat de 23-jarige Goesenaar het toernooi links liggen. foto Robin Utrecht/ANP door Koen de Vries GOES - Bescheidenheid troef gister avond bij de groots opgezette pre sentatie van Rabo Lady Force. De enige Zeeuwse wielerploeg voor vrouwen oogt in het vierde jaar van haar bestaan een stuk profes sioneler, maar heeft sportief een jasje uit moeten trekken. „Uitrij den" en „meerijden", waren de meest gegeven antwoorden op de vraag wat de rensters dit jaar wil len presteren. Het uit zestien vrouwen bestaande team heeft een behoorlijke gedaan tewisseling ondergaan. Zo is kop- vrouw Marissa Otten naar een pro fessioneler team verhuisd en is ve terane Sonja Boogaard gestopt. Baukje Doedéé (34), mede-opricht ster en boegbeeld van de Lady Force, gaat het een stuk rustiger aan doen. Ze zal voornamelijk in kleinere koersen in actie komen om de minder ervaren rensters te coachen. Anne Eversdijk uit Kapel- Ie is terug op het oude nest en is één van de rensters van wie presta ties worden verwacht. De 21-jarige studente medicijnen doet dit jaar een stapje terug vanwege haar stu die. Ze reed vorig jaar voor de se- mi-professionele formatie Merida Cycling Team. Ploegleider Fonny Kint is blij met haar komst: „Als ze eruit haalt wat erin zit, dan wordt het een mooi seizoen. Wie weet kan ze ergens voor een verras sing zorgen." Een van de leidende figuren moet Joukje Braam (24) worden. De er varen Dordtse, die over een sterk eindschot beschikt, zal in veel wed strijden als ploegkapitein funge ren. Een ander speerpunt is Linda Klein uit Dorst. Veel andere rensters moeten het klappen van de zweep nog leren kennen. Twee van hen moeten dit seizoen zelfs hun allereerste wieler koers nog rijden. „Veel rensters worden zonder zwemdiploma in het diepe gegooid", was de om schrijving van Baukje Doedée. „Dit jaar moeten we vooral bou wen aan de toekomst", erkende haar man Fonny Kint, die overeen komsten zag met het beginjaar 2008. „Maar toen waren we ner gens in het peloton en nu hebben we rensters die wel meekunnen." Het is geen ramp, mede omdat Ra bo Lady Force vorig jaar op zijn laatste benen leek te lopen. In feite kwam alles op de schouders van oprichters Fonny Kint en Baukje Doedée terecht. In plaats van dat de ploeg werd opgeheven, kreeg ze een kwaliteitsimpuls. Uit verschil lende hoeken kwam hulp. Het team kreeg met Gerrie Sijnesael een tweede ploegleider, enkele masseurs met als coördinator René Verhulst traden toe, Bert Steenbakker wierp zich op als mecanicien en er is zelfs een teamkok/chauffeur in de persoon van Ad Voesenek. Opmerkelijk is wel dat de Stichting Zeeuws Da- meswielrennen, eind vorig jaar me de opgericht om Rabo Lady Force op weg te helpen, de handen al weer van het team heeft afgetrok ken. Het werk is eerder dan ge dacht klaar, luidt de officiële ver klaring. Het team: Tara Gins (Denderhoutem, België), Marlou Eckhardt (Kruiningen), Christel Janssen (Biggekerke), Linda Klein (Dorst), Irene van Lith (Bladel), Marion Meerkerk ('s-Gravendeel), Els Leemans (Meerle, België), Anne Evers- dijk (Kapelle), Mara van Doremalen (Den Bosch), Ines Klok (Rockanje), Kim - Banga (Eindhoven), Julie Wynants (Cor- roy-Le-Grand, België), Joukje Braam (Dordrecht), Mathilde Matthijssen (Dur ham, Engeland), Baukje Doedée (Drie wegen), Wendy Versluis (Kapelle).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32