zeeland 25 toekomst tegemoet Poppelaars torpedeerde 1 ontsluiting van Hulst Kouwe Klauwe tocht vanaf het Arsenaal Identiteit landschap' 'Meer parttime-boeren' Aanhoudingen Les vliegbinden om baldadigheid voor vliegvissers zaterdag 19 februari 2011 W fmaa mssstmssammsisfs mmxmtss&ssz msss^aes^^^smam Een initiatief van Stichting Wijk Dauwendaele in samenwerking met een professional voor het project "adopteer-een-tulp.nl' Hulp nodig bij het invullen van het T-biljet of om de "aangifte A" te doen? Met een speciale aktie verzorgen wij professioneel uw aangifte of teruggave. Klaar terwijl u wacht, zodat u direct weet wat u terug krijgt of moet betalen. De aangifte kan op dinsdag of donderdag na telefonische afspraak via 06-41419944. Kosten: slechts €7,50 per aanvraag door Sheila van Doorsselaer HULST - In de gemeenteraad van Hulst is ophef ontstaan over een 'wraakactie' van oud-gedeputeer de Toine Poppelaars (CDA). Die zou in 2008 een akkoord met het Hulster college over de zuidelijke ontsluiting van Hulst hebben ver broken na een klaagzang van het Hulster CDA over hoe die toenma lige oppositiepartij zich in de raad van Hulst behandeld voelde. Vol gens oppositiepartij Progressief Hulst kost die wraakactie de ge meente 600.000 euro. Frans de Vries van Progressief Hulst (in de vorige raadsperiode wethouder) klapte tijdens de raads vergadering uit de school. Hij uitte zijn onvrede over de financiële af wikkeling van de noordelijke ro tonde op de N290 bij Hulst. Ten tij de van zijn wethouderschap werd een akkoord gesloten over twee ro tondes, een ontsluitingsweg bij het BACK-terrein en de reconstruc tie van de Absdaalseweg. De Vries kon 'zijn oren niet geloven' toen het college kort daarna uit het Pro vinciehuis te horen kreeg dat Pop pelaars niet meer mee wilde wer ken aan onderdelen in het ak koord. Volgens De Vries lagen hier aan geen zakelijke motieven ten grondslag. De Vries: „Een pure wraakoefe ning." Gesprekken met Poppelaars mochten niet baten. „De man bleef weigeren een serieuze finan ciële bijdrage te leveren voor de aanleg van de rotondes. De provin ciale bijdrage had volgens de stan daard rekenformule op zijn minst 1,3 miljoen euro moeten bedragen in plaats van de zeven ton die nu wordt voorgesteld. En dan wil de provincie ook nog een afkoopsom voor eeuwigdurend onderhoud voor de rotondes." De Vries ver wijt het huidige college dat ze sindsdien niks meer heeft gedaan om bij de provincie een beter voor stel te bedingen. Progressief Hulst, gesteund door de SP, Lijst Van Eek en Algemeen Belang Groot Hulst dienden dan ook een amende ment in om het college terug naar de onderhandelingstafel met de provincie te sturen. Het amende ment haalde het niet. De meerder heid van de raad is tevreden over het onderhandelingsresultaat, ook al is dat zes ton minder. Desondanks zorgde de ontboeze ming van De Vries voor heel wat commotie in de gemeenteraadsver gadering. bedrijfsontwikkeling stabiliseren. Daardoor blijft er ruimte voor landschap en recreatie. archieffoto's Ruben Oreel BODY SPORT SHOP opheffings uitverkoop totale opruiming 50% korting. Op voedingsspplementen en boks- kickboks-kleding. Bokszakken MMA/Bokshandschoenen. Nergens goedkoper! Kerkstraat 2 - 4381 HM Vlissingen - Tel. 0118-851957. Chiel Jacobusse (stichting Het Zeeuwse Landschap) over natuur: „Er is veel verloren gegaan op Walche ren, maar de afgelopen jaren is er ook veel nieuwe na tuur bijgekomen. We moeten goed kijken naar de identiteit van het Walcherse landschap en zorgen dat het anders blijft. Zo zijn er het Platte van Walcheren, het open middengebied met karakteristieke planten en dieren; het heggenlandschap; de landgoederen; de duinen en de kust. We moeten de identiteit van het landschap eerbiedigen en versterken, met aandacht voor de historie. Er is veel verloren gegaan, nu moe ten we kijken wat we kunnen terugwinnen. Mis schien is het ook mogelijk om in de nieuwe natuurge bieden historische elementen terug te brengen. Dat kan met kleine dingen. Daarbij moeten we intensie ver samenwerken met de boeren." Jo Kodde (akkerbouwer in de Oranjepolder bij Arne- muiden) over de agrarische sector: „In 2025 zijn er op Walcheren nog enkele grote akkerbouwers, enke le grote melkveehouders en enkele gespecialiseerde tuinbouwbedrijven. De intensieve veehouderij zal niet groeien. Als er welvaart blijft, zal er ook ruimte zijn voor enkele biologisch dynamische bedrijven. Misschien, als Brussel betaalt, doen boeren meer aan agrarisch natuurbeheer. De toekomst voor agrarisch Walcheren ligt vooral in de multi-functionele land bouw. Er zullen een paar fulltime-boerderijen blij ven, maar er komen steeds meer parttime-boerderij en met steeds meer verschillende nevenfuncties. De landbouw zou beloond moeten worden voor onder houd van het landschap. Want zonder landbouw is er geen Tuin van Zeeland meer." VLISSINGEN - Wie morgen een en treebewijs van attractiecentrum het Arsenaal in Vlissingen koopt, kan ook mee met de eerste Kouwe Klauwe tocht van dit jaar. Een bio loog neemt de bezoekers van het Arsenaal mee op ontdekkingsreis op het strand. Met visnetten en handen wordt gezocht naar bijzon dere schelpen en beestjes als zee sterren, krabben, visjes, garnalen en wormen. De bioloog vertelt over de gevonden schatten en hun leefomgeving. De tocht is een aanvulling op het aanbod van het Arsenaal, waar een schelpencollectie te zien is en waar het mogelijk is om bijzonde re zeedieren van over de hele we reld van dichtbij te bewonderen. De schelpjes en beestjes die zijn ge vonden, worden uitgezet in een aquarium van het Arsenaal. De Kouwe Klauwe tocht morgen begint om 10.30 uur bij het Arse naal. De tocht wordt dit jaar twee keer per maand gehouden. Q www.arsenaal.com 'S-HEER ABTSKERKE - Tijdens een clubavond van de Zeeuwse vlieg visvereniging 'Lure and Emerger' staat het vliegbinden op het pro gramma. Enkele vliegen worden gebonden, waarbij rekening wordt gehouden met zowel beginnende als gevorderde vliegbinders. De clubleden vertellen de belangstel lenden op deze avond ook van al les over het Zeeuwse viswater. De clubavond is 22 februari in het dorpshuis Versvliet in 's-Heer Abtskerke en begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - Twee 19-jarige man nen uit Zeeuws-Vlaanderen zijn in de nacht van donderdag op vrijdag aangehouden in Vlissingen. Het tweetal komt uit de gemeente Sluis. De mannen waren een bouwterrein op het Pablo Picasso- plein in Vlissingen opgegaan. Daar hadden ze onder meer cementsi- lo's opengezet en een jerrycan om gegooid. Tegen de twee 19-jarige Zeeuws- Vlamingen is proces-verbaal opge maakt. Nieuwstraat 108 Monumentaal huis met garage en modern comfort in hartjeVlissjngerLDe authentieke sfeer is behou den hoewel de woning in 1990 volledig vernieuwd is. Uicscékende isolatie, vier slaapkamers, twéé badka mers, royale woonkamer en een stadstuin (zuid). Vraagprijs: 299.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25