zeeland 123 Het doek valt voor de stadsomroep Natuurkegelbaan op de Markt Workshop acteren met Peter Faber De Valkeniers vieren Baden Powelldag Filosofisch café in Ko D'oooor Johan Friso viert jubileum met revue zaterdag 19 februari 2011 W Fleur van der Starren en Ariën Mulder in hun Middelburgse appartement. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Na ruim twintig jaar komt er definitief een einde aan het bestaan van de stadsom roep Middelburg-Vlissingen. Op t maart wordt voor de laatste keer uitgezonden. Zowel Cool FM als TV-Walcheren verdwijnen. De slechte financiële situatie van de omroep is de reden van de beëindiging. De lokale omroep wordt al jaren gesteund door de ge meente Middelburg met 30.000 eu ro. Vlissingen doet dat al een aan tal jaren niet meer. Voorzitter Jan-Willem Jansen van de Stichting Stadsomroep Middel burg-Vlissingen is 'zeer teleurge steld dat het straks afgelopen is'. „Het is echt zonde. Ik ben er ruim twintig jaar bij betrokken. We heb ben echt wat bereikt. Ik heb het ge voel dat we in Vlissingen tegen een muur aanlopen. Als de ge meente Vlissingen zich aan haar wettelijke bekostigingsplicht had gehouden zoals die is vastgelegd in de nieuwe mediawet, hadden we nog lang voomit gekund. Zelfs kunnen groeien. Maar Vlissingen zegt dat ze niet willen bijdragen omdat we een negatief eigen ver mogen hebben." Vlissings wethouder Rob van Dooren 'betreurt het dat een om roep het loodje legt, maar de ver antwoordelijkheid daarvoor ligt bij de organisatie zelf. „Ik heb ze ker niet het gevoel dat Vlissingen de stop eruit getrokken heeft. We hebben ons besluit niet te subsidië ren genomen op basis van toetsing aan onze subsidievoorwaarden." De gemeente Middelburg is ver rast door het nieuws dat de uitzen dingen stoppen. Wethouder Ed de Graaf was wel op de hoogte van de moeizame onderhandelingen over de subsidie met de gemeente Vlissingen. Hij verklaart dat Mid delburg het betreurt dat de stads omroep verdwijnt. „De afgelopen jaren heeft Middelburg de stads omroep altijd financieel gesteund en ook in de toekomst was'die sub sidie gegarandeerd. Veel nieuws van de gemeente bereikte via Cool FM de inwoners van Middelburg. Dat deze informatiestroom nu ver dwijnt, is een gemis voor gemeen te en haar inwoners." De omroep begon als Atlantis, werd TV Maximaal en eindigt als TV Walcheren en Cool FM. Jan-Willem Jansen ziet de toe komst somber in. „Ik ga het in ie der geval niet doen. Maar het is triest, we hadden onze eigen plek in het medialandschap, boden mensen met kleiner nieuws een podium. We hadden een sociale functie. Nu blijft er alleen een commerciële toko, Omroep Zee land en de PZC over. Wij waren een aanvulling op dat aanbod. We hebben met een super low-budget veel leuks gedaan." De stekker gaat er niet zo maar uit, de laatste uit zending krijgt 'wat extra's'. MIDDELBURG Zeeuwse natuurorganisaties staan vandaag met een mega-natuurke- gelbaan op de Markt in Middel burg. Dit maakt deel uit van de lan delijke actie Hart voor de natuur en heeft als doel te laten zien hoe hard de landelijke bezuinigingen op de natuur zijn. Tussen 10 en 16 uur kunnen belangstellenden met een bezuinigingsbal zo veel moge lijk natuur omkegelen. De organisa ties willen daarmee laten zien dat er achter de bezuinigingen van het kabinet geen visie zit. MIDDELBURG Toneellliefhebbers kunnen woens dagavond 23 februari de workshop 'Acteren voor alledaags gebruik' vol gen in het Kultureel Pakhuis in Middelburg. De workshop stond eerst op voor vrijdag 25 februari maar is wegens televisiewerk van Faber verplaatst naar woensdag. De acteerwork- shop is bedoeld voor iedereen die belangstelling heeft voor toneel, ac- teerervaring is geen vereiste. Opge ven kan via tel. 0615251717 of via de mail: info@trance-en-theater.nl KOUDEKERKE Scoutinggroep De Valkeniers viert vandaag de jaarlijkse Baden Powell dag. Deze herdenkingsdag wordt wereldwijd gevierd door duizen den scoutinggroepen. Lord Baden Powell werd op 22 fe bruari 1857 in Londen geboren en is de oprichter van de scouting. Er zijn nu over de hele wereld 41 mil joen vrijwilligers in 216 landen ac tief binnen de scoutingbeweging. De Valkeniers beginnen vandaag om 9.30 uur en sluiten de herden kingsdag om 13.00 uur af. MIDDELBURG In Gallery/Espressobar Ko D'oooor aan de Lange Noordstraat Middel burg word vandaag een filosofisch café gehouden. Het Filosofisch Café Middelburg wil de ontmoetingsplaats zijn waar jong en oud hardop naden ken over belangrijke zaken. Dit keer gaat het over het vraagstuk van 'het kwaad'. Aan de bezoeker wordt een gift gevraagd om het Fi losofisch Café verder mogelijk te maken. Bezoekers kunnen er te recht tussen 16 en 18 uur. MIDDELBURG Het Junior Drumcorps Johan Friso uit Middelburg viert vandaag zijn 40-jarig jubileum met een grote re vue-show in de Middelburgse Stadsschouwburg. Het jeugdkorps van de Juliana Korpsen Middelburg behaalde in de veertig jaar veel successen. De kroon op het werk was het Neder lands en het Europees kampioen schap afgelopen jaar. Tijdens de re vue wordt in tien blokken stilge staan bij de geschiedenis van het korps met onder meer muziek, dans en oude beelden. De voorstel ling begint om 13 uur. Vlnr: bewoonster Fleur van der Starren, presentatrice Froukje de Both, styliste Lot Monhemius en b« foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23