Iguana breidt uit met huurpand A.S. ZONDAG WALCHEREN 22 en 23 UITSTRALING Drie panden Bellamypark vormen straks één geheel 24 en 25 Man mishandeld in Vlissingen almanak Menu door Miriam van den Broek vlissingen - Reptielenzoo Iguana in Vlissingen heeft het huurpand op de hoek van het Bellamypark gekocht. Dat heeft beheerder Ad Bom van Iguana gisteren bekend gemaakt. Iguana gaat van het pand, waarin eerst muziekwinkel De Bard zat, al leen de begane grond gebruiken. Er verhuizen geen dieren naar het nieuwe gedeelte. Wel komen er toi letten en een koffiehoek. Op ter mijn is het de bedoeling dat de en tree van het museum verschuift naar het hoekpand. Voor de huur ders van de bovenliggende apparte menten verandert er niets. Die kunnen er gewoon blijven wonen. „De stichting Iguana heeft het pand vooral gekocht vanwege de voorgevel", zegt Bom. „Zo kunnen de drie panden aan het Bel lamypark straks één geheel uitstra len. Nu zien mensen aan de bui tenkant niet goed hoe groot we ei genlijk zijn. Met het huurpand er bij kunnen we meer uitstralen." Daarnaast wilde de stichting altijd al heel graag toiletten aan de voor kant van de reptielenzoo. „Vaak willen mensen bij aankomst eerst even naar het toilet. Maar dan moeten we ze altijd helemaal door de gebouwen heen leiden en daar na weer terug naar het begin brengen voor het museumbezoek. Dat is niet handig." De nieuwe aanwinst is nog geen oplossing voor de toegankelijk heidsproblemen waar de reptielen zoo al jaren mee kampt. „Ruimte hebben we voldoende", verduide lijkt Bom. „Wat wij misten, was functionele ruimte. Die hebben we nu gevonden in het nieuwe pand. Maar wat daarmee nog niet verholpen is, is het probleem van onze achterste panden. Die zijn slecht bereikbaar. Door twee loop bruggen te bouwen, dachten we dat probleem te verhelpen, maar dat plan is een aantal jaar geleden door de gemeente afgekeurd. De aankoop van het nieuwe pand neemt dat probleem niet weg." Nadat de loopbruggen waren ge schrapt, is de gemeente Vlissingen samen met Iguana gaan kijken of de reptielenzoo verplaatst kon wor den naar het Westduingebied. Dat is op niets uitgelopen. Deson danks bleef wethouder Piet Polder man zeggen dat hij bereid was mee te zoeken naar een oplossing. Toch heeft de gemeente Vlissin gen met de aankoop van het hoek pand niets te maken gehad, bena drukt Bom. „De stichting Iguana heeft het helemaal zelf gekocht met een hypothecaire lening. We willen altijd in alles zelf-suppor- ting zijn." Iguana heeft het pand rechts, waarin eerst DeBard zat, gekocht. Zaterdag 19 februari 2011 Middelburgs huis te koop in programma de TV-Makelaar Heemkundige Kring ziet voor Walcheren een mooie toekomst Tip? walcheren@pzc.nl Ad Bom van Iguana inspecteert het slangenverblijf. Er verhuizen geen dieren naar het nieuwe pand. Wel komen daar toiletten en een koffiehoek en later mogelijk de entree. foto's Ruben Oreel OPEN! MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl 20% COED KOP ER DAN ANDERE TOPMERKEN? S 1 E 1 N HAU S Alleen verwrikbaar bij 1 Keuken Kampioen - - i ■w/u/t je winst! 1 vlissingen - Een 22-jarige man uit Den Helder is in de nacht van woensdag op donderdag rond 3.00 uur op het Bellamypark in Vlissin gen mishandeld door een groepje mannen. Het slachtoffer werd ge schopt en geslagen. Hij moest met een ambulance naar het zieken huis worden gebracht. Hij bleek een hersenschudding en enkele kleine verwondingen en blauwe plekken in zijn gezicht te hebben. De politie is op zoek naar getui gen. De maaltijdverstrekking via fenome nen als tafeltje-dek-je en andere orga nisaties is voor veel hulpbehoeven den en mensen op hogere leeftijd een zegen. De meesten kijken reikhalzend uit naar de komst van de vrijwilligers met de dagelijkse hap. Om meerdere redenen. Allereerst is de menukeuze ruim en is het gebodene goed te eten. Bovendien betekent de bezorging wat extra afleiding en een gezellig babbeltje. Tevredenheid alom dus. Tip? redactie@pzc.nl In West-Zeeuws-Vlaanderen worden de menukaarten vooraf romdge- bracht. Das handig voor de gebrui kers, maar ook voor 'de keuken', in dit geval Zorg Cuisine. Voor wie de menukaarten raad pleegt, gaat een wereld open. Vooral taalkundig. Wat te denken van 'pers ikken' na, of een lekker bakje 'chola- devla'. En trouwens, het vleesgerecht is ook niet te versmaden: een lekker stukje 'varkenssausijsje'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21