Café op slot na schietpartij PZC tdaag ais krant Bloed vloeit in straten Arabische wereld Peijs is bekendst Albert incognito Derde brand toren Rutte: invloed Wilders is kleiner dan gedacht Gesink wint bergrit in Oman 30 «iVv 'België is een democratie, een stabiel land' 8 ZATERDAG 19 februari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 42 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 o age bij WALCHEREN OVERLAST Burgemeester Lonink overweegt gebiedsverbod veroorzakers overlast binnenstad Terneuzen door Martijn de Koning en Raymond de Frel TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink legt café De 2 Heeren in Ter neuzen per direct een sluiting van drie maanden op in verband met een schietpartij van vorige week zaterdag. Die vond buiten het café plaats, maar de verantwoordelijkheid van de uitbater houdt volgens Lonink niet op bij de deur. „De sluiting is op grond van ernstigeverstoring van de openbare orde en aantas ting van het woon- en leefkli maat", aldus Lonink. Hij baseert zijn besluit ook op eerdere inciden ten bij De 2 Heeren. Politiewoord voerder Alwin Don meldt dat De 2 Heeren door de politie al een poos je als probleemcafé wordt aange merkt. Eén van de grootste veroorzakers van de overlast in en bij het café is volgens Don 'de Antilliaanse over- lastgroep', die betrokken was bij de schietpartij. Don: „De groep zorgt regelmatig voor problemen, wat tot spanningen in en rond de Nieuwstraat leidt." Exploitant Peter Rijke van De 2 Heeren was gisteren niet bereik baar voor een reactie op de slui ting. Eerder deze week liet hij we ten het 'asociaal' te vinden dat zijn café op het incident wordt aange keken. Omliggende horecazaken willen dat de groep een gebiedsver bod voor de binnenstad krijgt. Lo nink wil daarover nadenken. Me dewerking van alle horeca in de ge meente Terneuzen is volgens hem wel een vereiste. „Het probleem zou zich anders kunnen verleg gen." De schietpartij was aldus Lo nink een escalatie van een ruzie binnen de groep. verluidt gisteren 27 mensen om. In Jemen waren vijf levens te betreuren. foto Hassan Ammar/AP MANAMAH - In de Arabische wereld blijven con- van koning Hamad Ibn al-Khalifa (foto). Bij botsin- frontaties met de gevestigde macht levens kos- gen tussen demonstranten en het leger viel daar ten. Sjiitische vrouwen betoogden gisteren in de gisteren een dode. In Libië kwamen bij demon- Bahreinse hoofdstad Manamah tegen het bewind straties tegen president Muammar Kaddafï naar tsUA pagina MIDDELBURG - De Zeeuwse com missaris van de koningin Karla Peijs is van al haar collega's het be kendst bij de eigen bevolking. Dat blijkt uit twee onafhankelijk van el kaar uitgevoerde onderzoeken van TNS Nipo en Synovate. f'L:j.>) pagina 2 en 3: wie zijn die man- nen in pakken toch? pagina 3: commentaar AMELAND - Koning Albert en ko ningin Paola van België hebben gis teren incognito Ameland bezocht. Albert en Paola kwamen met de veerboot en werden niet herkend door taxichauffeur Jo Ruigh, die hen en twee lijfwachten rondreed: „Het was gewoon een gezelschap aardige, wat oudere mensen, zoals je ze zo vaak in de taxi hebt." UTRECHT - Op de tweede verdie ping van de 'Rabotoren' in Utrecht heeft gistermiddag korte tijd brand gewoed. Die ontstond in een technische ruimte van het in aanbouw zijnde gebouw. De aanwezige bouwvakkers moesten het pand verlaten. Het was de der de keer dat in het 27 verdiepingen tellende gebouw brand uitbrak. 8 en 9: protesten blijven toenemen Ik weet al op welke partij ik ga stemmen reageer op www.pzc.nl reacties: 379 De emancipatie is mislukt Twee zwaargewonde slachtoffers liggen nog in het ziekenhuis in Gent. Van de vier verdachten zijn er twee inmiddels vrijgelaten. Op één verdachte die nog vastzit, en één van de vrijgelaten verdachten wordt snelrecht toegepast. Zij moe ten woensdag al voor de rechter in Middelburg verschijnen. Amu Spectrum: 'Een paar schoten en een enorme deuk' DEN HAAG - Premier Mark Rutte vindt dat PW-leider Geert Wil ders te veel invloed wordt toege dicht als het gaat om de sfeer in de samenleving. Dit zegt hij in een in terview met deze krant. „Ik geef les op een school met echt alleen maar allochtone kinderen. Die zijn gewoon bezig hun toe komst op te bouwen. Ik denk dat we Geert veel te groot maken als het gaat om zijn invloed op de sfeer in de samenleving. Ik vind dat hij een aantal dingen terecht benoemt. Bijvoorbeeld dat de mul ticulturele samenleving is mislukt en dat het onveilig is. Maar ik ben het niet met hem eens dat dat de schuld is van de islam." Rutte hoopt dat de kiezers straks naar de stembus gaan voor de Pro vinciale Statenverkiezingen om zo het kabinet in de Eerste Kamer een meerderheid te bezorgen. De Statenleden kiezen in mei de le den van de Eerste Kamer. Volgens peilingen zouden VVD, CDA en hun politieke bondgenoot PW straks geen meerderheid halen in de Senaat. Voorstellen van het minderheidskabinet kunnen dan sneuvelen in de Eerste Kamer. Toch is Rutte niet van plan zich zelf te profileren in de campagne- strijd. pagina 10 en 11de premier die heel gewoon is gebleven Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1