cultuur 117 Figarova speelt met haar hart ™„£4ennin Uit eten? Op pad? Naar theater op bioscoop? JAZZ Pianiste treedt met haar sextet op in Porgy en Bess in Terneuzen Laat je HorGfl Beste films van IDFA vertoond Filosofisch Café over het kwaad agenda Bekijk de uit-agenda's www.pzc.nl/uit zaterdag 19 februari 2011 mmmesmmmmmmmmemmmmmmammsmm door Mischa Beckers Pianiste Amina Figarova reist met haar sextet de he le wereld rond. In haar ge boorteland Azerbeidzjan volgde ze de opleiding tot concert pianist. Sinds ze in de jaren tachtig op het Rotterdams Conservato rium in de ban van de jazz kwam, speelt ze een bijzondere rol in de jazzwereld. Haar albums scoren re gelmatig hoog in internationale jazzlijsten en ze was te gast op vele grote festivals waaronder het fa meuze Newport Jazzfestival, waar ze op het hoofdpodium speelde. Morgen treedt het Amina Figarova Sextet op in Porgy en Bess in Ter neuzen. Onlangs kwam haar nieuwe al bum Sketches uit. Haar vorige plaat, Above the clouds, bevat stuk ken die het klassieke post-bop-idi- oom - in de jaren vijftig en zestig neergezet door labels zoals Blue Note, Prestige en Impulse - een nieuwe draai geven. Een persoon lijke en levendig ingekleurde he dendaagse soundtrack, zo zegt ze zelf Maar waar draait het bij Sketches om? „Het nieuwe album is weer een stapje verder", aldus Figarova. „Ik zocht naar meer vrijheid, naar meer impressionisme. Óp deze cd probeerde ik om nog meer het in nerlijke van dit sextet naar boven te brengen." Na Porgy en Bess ('Inderdaad, daar spelen we de muziek van 'Sketches') volgt direct een tournee door Mexi co en daarna weer een serie optre dens in de Verenigde Staten. Dat drukke tourschema bleek een pri ma inspiratiebron voor de stukken op het nieuwe album. „Het zijn schetsen van een tournee. Alle maal verschillende verhalen, die weergeven wat er gebeurt tijdens onze reizen", getuige titels als Back in New Orleans, On the road en Train to Rotterdam. Figarova verkent het moderne jazz- jargon op diverse manieren: bluesy en lyrisch, zoals Miles Da vis, Bill Evans, Horace Silver en Herbie Hancock oorspronkelijk de- den, en met veel ruimte voor im provisatie. Bij het arrangeren van haar composities streeft ze ernaar de muzikanten op zo'n manier ruimte te geven dat melodielijnen extra kracht krijgen. „Ik beschrijf mijn gevoelens, emoties en erva ringen op een muzikale manier. Of dat nu komt van jazz, klassieke muziek, pop- of folkmuziek, of wat ik dan ook in mijn hoofd heb, is niet belangrijk voor mij. Het is allemaal muziek." „We denken niet in idiomen, we spelen met ons hart", vult partner Bart Platteau, tevens fluitist in het sextet, aan. „Een van de grote voor delen van deze tijd is dat alle gren zen van de muziek zijn opengebro ken en Amina's muziek is daar een perfect voorbeeld van." Amina Figarova Sextet, morgen in Porgy en Bess, Terneuzen. Aanvang: 15.00 uur. Bezetting: Amina Figarova (piano), Bart Platteau (fluiten), Ernie Flammes (trom pet), Mare Mommaas (tenorsaxofoon), Jeroen Vierdag (bas), Chris 'Buckshot' Strik (drums). GOES - Onder het motto 'Laat je horen, laat je zien. Grijp je kans' wordt de komende weken weer een monologenwedstrijd gehou den voor amateurspelers in Zee land en Brabant. Het gaat om een optreden van maximaal tien minuten met een bestaande of eigen tekst. De eerste voorronde wordt zondag 13 maart gehouden in Podium 't Beest in Goes. Voorafgaand geeft dramadocente Josien de Graaf zaterdag 26 februa ri in repetitielokaal Westwal 45 in Goes van 13.00 tot 16.00 uur bege leiding bij de presentatie van de monologen aan deelnemers die daar behoefte aan hebben. De winnaars van de voorronde op 13 maart gaan door naar de halve finale op 15 april in Factorium Til burg. De finale is vrijdag 13 mei in De Nwe Vorst in Tilburg. Meer info: www.jtsz.nl. HHSBHUHBHMI Amina Figarova: „Ik beschrijf mijn gevoelens, emoties en ervaringen op een muzikale manier." foto Robbert Beek MIDDELBURG - In Cinema Middel burg zijn morgen vijf favorieten van het International Documenta ry Film Festival Amsterdam 2010 te zien: Autumn Gold (11.00 uur, over fanatiek sportende bejaar den), Curasao (13.00 uur, over de Hollandse gemeenschap op Cura sao), Maria's Way (14.45 uur, hila rische momenten op weg naar San tiago de Compostella), People I Could Have Been and Maybe Am (15.10 uur, over futuristische my thes) en Into Eternity (20.00 uur, over nucleaire afvalopslag). MIDDELBURG - In de Revolution loo.oooetc. Gallery in de Lange Noordstraat in Middelburg is van daag een Filosofisch Café. Deze keer wordt er hardop nagedacht over 'het kwaad'. Drie vragen staan centraal. Is de mens geneigd tot het kwaad? Waar komt het kwaad vandaan? Is het goede te le ren? Aanvang: 16.00 uur. Meer agendanieuws en de bioscoopagenda zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 19 FEBRUARI Arnemuiden AWN-bezoek aan de opgravingen. Hist. Museum 't Stadthuys, 10.00 uur. Goes Creatieve markt. Ambachtscentrum, 13.00-16.30 uur. Kloetinge Postzegelruilbeurs. Amicitia, 10.00-17.00 uur. Kapelle Demonstratie vermeerderen klein fruit. Fruitteeltmuseum, 13.30-15.00 uur. Ovezande Snuffelmarkt door Stichting Dorpshuis. Dorpshuis Trefpunt, 9.30-12.00 uur. Renesse Strao. Start vanaf Manege Grol, 10.15 uur. Vlake Excursie bij Yerseke Moer. Vertrek Sequoiahof, 10.00 uur. Vlissingen José Hennekam over z'n boek Pjotrs Borsjt Bibliotheek 't Spui, 14.00 uur. ZONDAG 20 FEBRUARI Grijpskerke Time2Sing top 20. Avondzangdienst. Opstandingskerk Grijpskerke. 19.00 uur. PODIUM ZATERDAG 19 FEBRUARI Aagtekerke Presentatie pijporgel, concert Jan Wisse. Kerk Ger. Gemeente, 14.00 uur Axel 't Spektakel speelt 'Het lijk is zoek'. De Halle, 20.00 uur. Goes Pianist Jan Vayne met Zeeuwse koren. Grote Kerk, 19.30 uur. *Conny Janssen Danst: voorstelling Zout Theater De Mythe, 20.00 uur. *Minitheater speelt 'Steel Magnolias'. Minitheater, 20.30 uur. *Punkavond met o.a. The DeRellas. 't Beest, 21.00 uur. 's-Heer Hendrikskinderen Heer Hendrik speelt 'De wijze kater'. Heer Hendrikhuis, 20.00 uur. Kortgene Optreden Johan Verminnen trio. De Pompweie, 20.00 uur. *Nederhopgroep Doe Maar Gewoon! Café Graaf van Buren, 21.30 uur. Middelburg Muzikale theaterrevue t.g.v. 40-jarig be staan Junior Drumcorps Johan Friso. Stadsschouwburg, 13.00 uur. *Lenny Kuhr zingt Nederlandse liedjes, 't Spiegeltheater, 20.00 uur. *Kleine Jay Cartes (hiphop) De Spot, 21.00 uur. *Desafinado Jazz Trio. Desafinado, 21.00 uur. Oostburg Plattelanders: 'Dagboek van Anne Frank'. Ledeltheater, 20.00 uur. *Optreden The Treble Shooters The Lane, 22.00 uur. Terneuzen Piet Piraat: Radio De Scheve Schuit. Scheldetheater, 13.00 uur en 15.15 uur. *Optreden Lola Kite/Secret Love Parade. De Pit, 21.00 uur. *Juke Joints te gast bij Stichting Roots. Porgy en Bess, 21.30 uur. Vlissingen Hybrid, dance-avond. De Piek, 21.00 uur. *Coverband No Idea treedt op. Café 2xBellen, 22.00 uur. Vrouwenpolder Toneelclub Tot Leringhe ende Vermaeck. Verenigingsgebouw, 19.45 uur. Waarde Soetkin Baptist zingt liederen. Hervormde Kerk, 20.00 uur. ZONDAG 20 FEBRUARI Ellewoutsdijk Oecumenische bijeenkomst met Hannie Oele en mannenkwartet Mie z'n vieren. Kerkje van Ellesdiek, 13.30 uur Goes Het allergeheimste goochelgeheim (6+)- Theater De Mythe, 14.00 uur. Hulst Bichos do Brasil, familievoorstelling. Den Dullaert, 14.30 uur. Middelburg Steve Conté (New York Dolls) te gast bij de Schuttershof Rocksessionband. Café 't Schuttershof, 17.00 uur. Vlissingen Regiofinale Kunstbende Arsenaaltheater/deWillem3, 13.00 uur. *Optreden Santanaband. Panta Rhei, 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17