brieven iviifBififgiiiirrirMffOTiiri'iiiiiiiinTMiiwnrii i m iiir'iniiiriiifin'maiiMHi mm imhi iirrm Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Dancefeest Het stadsbestuur van Vlissingen be seft wat er in den lande gebeurt met industrieel erfgoed (krant, 14 februari) dat is competent, althans zo lijkt het. Maar, om het scherp te houden, weten ze nu echt wat er ooit Op De Helling in het hart van de stad is gebeurd? Fortuinlijk is deze bijna vergeten historie dank zij weldenkende mensen opge pakt. Een bewogen scheepsbouw- geschiedenis die tegenwoordig ij- zersterk door noeste arbeiders op de planken wordt gezet. Het Schel- degevoel leeft nog steeds. Bij aanko mende zomerfestiviteiten op het Scheldeterrein mag dit hoofdstuk van robuuste arbeid niet ontbre ken, het komt de samenleving ten goede. Dit is een kans om cultuur dichter bij de inwoners te brengen. Willem Cornells Murre Irislaan 16, Vlissingen Verbindingsweg Verbindingsweg Kattendijke-Goes wordt tonnen duurder. Daarnaast is de familie Van Dijk van 't Velde niet zonder slag of stoot bereid be nodigde gronden voor de verbin dingsweg te verkopen. De Vereni ging Dorpsbelangen Kloetinge heeft destijds haar bezwaren ken baar gemaakt. Het voorstel een fietspad onderlangs de oostzijde van de dijk te leggen, stuitte op be zwaren van financiële aard. Het voorkomen van toenemend ver keer via de Goesemeerlaan was een ander argument. De VDK vindt dat de de Schellemoerswege- ling als broedgebied met rust gela ten dient te worden. Vermenging van autoverkeer, landbouwvoertui gen en recreatief fietsverkeer gaat niet samen en dient tot het mini mum te worden beperkt. Mogelijk zal het de gemeente een besparing op kunnen leveren. Het aanleggen van een fietspad is nu eenmaal goedkoper dan een autoweg. M. Vuijk (vz ver. Dorpsbelangen) M. Nijhofflaan 70, Kloetinge Verkiezingen 130 kilometer per uur Wat een onzinnig idee van minis ter Schultz om de A58 aan te wij zen als 130 km-snelweg. Dit is op voorhand vragen om problemen. Ten eerste zal de stroom vrachtau to's zorgen voor files op de linker rijstrook omdat zij niet sneller kun nen en mogen maar toch een lang zaam rijdende collega willen inha len. Ten tweede zal de stroom toe risten en zeker de caravans voor grote problemen kunnen zorgen omdat ook die caravans niet snel ler mogen rijden dan 90 kilometer per uur. Met 130 km/uur wat in de praktijk natuurlijk door een zeer groot deel zal worden overschre den met minimaal 10 km/uur zit je al heel snel achterop een inhalen de caravan. Het gevolg is een hoop irritatie bij de aso-machorijders. En waarvoor? Om een paar minu ten eerder ergens te zijn ten koste van onder meer het milieu. Argu menten dat er in Duitsland ook overal harder mag worden gere den, raken kant nog wal. De Duit se infrastructuur is anders dan de Nederlandse. C.J. Rosenbrand Keizer Karelhof 35, Vlissingen 130 kilometer per uur 2 Deze regering wil vooral met haar beleid de multinationals en Ameri ka behagen. We mogen nu 130 kilo meter per uur over de snelweg ra zen, meer wegen, minder lasten voor de automobilisten, het afbre ken van het sociale stelsel onder het mom van strijd tegen de islam. Het afbreken van het onderwijs, en de voorzieningen voor gehandi capten. De veiligheid wordt er niet groter op, de onrust neemt toe, heeft mijn kind nog wel een toe komst op deze wereld? Het sociale vangnet is geen vangnet meer maar een grabbelton voor de multi nationals om goedkoop personeel te kunnen krijgen zonder daar ver antwoordelijkheid voor te nemen. Ik vraag me af bij welke multinatio nal Rutte, Verhagen en Wilders al baantjes hebben aangeboden gekre gen gezien hun werk, om voor hun het pad te effenen om lekker te kunnen graaien in de Nederland se samenleving. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg 130 kilometer per uur 3 Als ik in mijn Fordje op de A58 met een snelheid van 120 kilome ter per uur links en rechts inge haald word door rechtse rakkers in hun milieubakken dan ben ik niet afgunstig of angstig. Als ze 130 mo gen rijden dan word ik bang. Ze zit ten dan waarschijnlijk, denkend aan de premier, hun rechtse vin gers af te likken. Ze houden hun sturen niet goed vast en letten hele maal niet meer op de snelheidsme ters. We moeten het straks in de stembus niet laten gebeuren dat wij er in meegaan om de toegestop te fopspenen af te likken. Fopspe nen in ruil voor goed onderwijs, goede zorg, weg geven van de na tuurgronden aan projectontwikke laars, ISF's en meer van die rechtse zaken. Laat onze handen geen snel, te vullen kinderhanden wor den. J.W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Hotel 3 Met toenemende verbazing las ik het artikel: 'Zorgen om horizon bij Veerse Gatdam' De kop van het ar tikel gaf mij moed; gelukkig den ken er meer mensen zoals ikzelf over de plannen, om in het Veerse meer een 5-sterren hotel op een kunstmatig eiland te bouwen. Uit het artikel bleek al snel, dat het al leen maar mooi en positief zal wor den. De raadsleden van Noord-Be veland en het publiek toonden zich onder de indruk van de pre sentatie van projectontwikkelaar Marco Doeleman. En het hotelei land zal de natuurwaarden en de diversiteit in het gebied niet versto ren, beloofde Doeleman. Maar wie garandeert een niet ver stoorde horizon? De meerwaarde van een 5-sterrenhotel is puur fi nancieel. Laten we niet vergeten dat ook een culturele horizon van groot belang is in onze provincie, zoals het uitzich op de Campveer- se Toren en het Stadhuis torentje van Veere. Betsy Don Halve Maanstraat 2A, Oostkapelle Bibliotheken 2 Nadat jaren geleden de kleine buurtbibliotheken werden opge doekt en de bibliobus in de garage staat, heeft de Vlissingse wethou der Van Dooren een lumineus idee: we sluiten de Vlissingse en Souburgse bibliotheek. Mensen die een boek willen hebben, bestellen dat maar via internet en dan kun nen ze het ergens ophalen, in een buurthuis of zo. 'Back to the fut- ure': weg met die centra waar ken nis, kunde en collectie zijn ver gaard. De bibliotheek van Alexandrië is tenslotte ook ge sloopt... Ik ben zeer benieuwd of Hirdes c.s., die het altijd zo goed menen met de Vlissingse bevolking, hun LPV-wethouder in zijn beleid gaan steunen. Sjaak van der Linde Paauwenburgweg 119, Vlissingen Bibliotheken 3 Iedere burger dient belasting te be talen en niet zo'n klein beetje ook! Maar daar mag je dan toch ook wel wat voor verwachten, sterker nog, daar mag je wat voor eisen! Bijvoor beeld een breed palet van goed functionerende overheids- en ge meentelijke diensten. Maar op Wal cheren gaat langzaam het licht uit. Het ziekenhuis, de postkantoren en nu gaat de vrijwel nieuwe bibli otheek in Vlissingen dicht. De be trokken bestuurders bezigen de meest onzinnige smoezen om deze kaalslag te verdoezelen. Maar de zich blauw betalende Walcherse burger krijgt een heel armzalig dienstenpakketje in zijn handen ge frommeld. Na Tunesië en Egypte lijkt nu Walcheren aan de beurt. Ik lees wel op Twitter op welk plein ik me moet melden. Lex Hoogstrate Boulevard Bankert 264, Vlissingen Nertsenfarm Geen vergunning voor uitbreiding nertsenfarm. Geweldig nieuws. Al leen erg jammer dat de voornaam ste reden voor de weigering de te vrezen stankoverlast is voor de om wonenden. Het leed wat de nertsen wordt aan gedaan, daar lees ik niks over. Nert sen leven in de natuur solitair. In de fokkerijen zitten ze met meerde re in een klein hokje. Ze zijn gek op water. Hier hebben ze een drinkbakje. In de vrije natuur klim men ze graag en leggen ze verschil lende kilometers per dag af Ze kunnen hun natuurlijk gedrag niet vertonen wat stress en frustratie oplevert. Ten slotte worden ze ver gast en gevild. Dominique du Fossé Hartogsweg 14, Scherpenisse Ruim aandacht in de krant van 12 februari voor de verkiezingen van de Provinciale Staten. Maar wel misleidende verkiezingen. Landelij ke items lijken belangrijker dan provinciale. Volg je de Zeeuwse partijen, die beterschap beloven op punten waarin ze de afgelopen vier jaar tekort zijn geschoten of krijgen landelijke belangen van een meerderheid in de Eerste Ka mer de voorkeur? Ik kies voor het laatste omdat de provinciale be stuurslaag in Zeeland overbodig is. Ik vind het jammer dat het CDA als zondebok te boek staat terwijl juist die partij gekozen heeft voor een rechts minderheidskabinet. Van de PW weten we dat ze niet bereid is om te regeren. Ik ben voor van een coalitie zonder PvdA en PW en SP, dus met D66 en GroenLinks die al opschuiven naar het midden. Dit is mogelijk met steun aan het CDA en de WD. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15