Recordjaar voor Reimerswaal Site bundelt regionaal aanbod bedrijfsonroerend goed bog De Reimerswaalse bedrijven terreinen hebben een re cordjaar achter de rug. In 2010 werd in totaal zo'n 64.500 vier kante meter bedrijfsgrond ver kocht. Het jaar ervoor ging slechts 7000 vierkante meter van de hand. door Dennis Rijsbergen KRUININGEN - De markt voor be- drijfskavels is sinds het begin van de economische crisis kwakkelend. Voor de gemeente Reimerswaal bleek 2010 echter een zeer goed jaar. Voor al bedrijventerrein Nishoek bij Krui- ningen was erg in trek. Daar vestig den zich acht nieuwe bedrijven die in totaal zo'n 60.000 vierkante meter grond aankochten. Bedrijfscontact- functionaris van de gemeente Rei merswaal Piet van Dijke denkt dat Nishoek zijn populariteit dankt aan een goede ligging. "Het bedrijventer rein ligt direct aan de A58 en is heel snel bereikbaar." Er is een mix aan nieuwe bedrijvig heid op Nishoek bij gekomen. Zo verhuist Techno West Services zijn activiteiten van 's-Gravenpolder naar het Kruiningse bedrijventerrein. Dit technisch handels- en adviesbureau is vooral actief in de verkoop en ver huur van heftrucks. Ook Burg's Ma chinefabriek verhuist naar Nishoek. Nu zit het bedrijf nog in Oostdijk, maar daar groeit het uit zijn jasje. "Burg's Machinefabriek maakt een flinke groei door en is voor ons een zeer interessant bedrijf omdat het veel werkgelegenheid biedt", stelt Van Dij ke. Een ander bedrijf dat zijn zinnen op een plekje op Nishoek heeft gezet is Scelta, een bedrijf uit Yerseke dat champignons verwerkt. "Ook interes sant is dat op Nishoek een bedrijfsver zamelgebouw komt met units in het hogere segment." Ook het op het bedrijventerrein Ol- zendepolder in Yerseke heeft de ge meente nog een perceel van ongeveer 4.500 vierkante meter verkocht. Ondernemers die in Zeeland of West-Brabant kantoor- of be drijfsruimte zoeken of een bouwkavel willen kopen, worden sinds kort op hun wenken bediend. In januari is namelijk de website www.uwpand.nl on-line gegaan. Daar is het complete aanbod in de re gio te vinden. De site is een initiatief van de ontwikkelingsmaatschap pijen Economische Impuls Zeeland en Rewin West-Brabant. Dennis Rijsbergen MIDDELBURG - De website is dé plek voor ondernemers om snel alle informatie te vinden over mogelijke nieuwe vestigingslocaties in West-Bra bant en Zeeland, aldus de twee ont wikkelingsmaatschappijen. Op de site staat een databestand waarin het totale -aanbod aan zowel kantoor- en be drijfsruimte als bouwkavels in de re gio Zuidwest-Nederland is gebun deld. De nieuwe site past goed in het be leid-van Impuls en Rewin. Deze re gionale ontwikkelingsmaatschappijen hebben namelijk als doel het stimule ren van de bedrijvigheid in Zuid west-Nederland en het .begeleiden van bedrijven die zich in dit deel van Nederland willen vestigen. Impuls en Rewin doen dat namens de gemeen ten, de Kamer van Koophandel en in Zeeland ook de provincie en het on derwijs. Rewin en Impuls hebben in de loop der tijd een databestand opge bouwd met daarin al het bedrijfson roerend goed dat in Zuidwest-Neder land te koop of te huur wordt aange boden door makelaars, projectontwik kelaars en particuliere aanbieders. In dat bestand staan ruim 1500 objecten. Nu hebben Rewin en Impuls beslo ten hun bestand online te zetten via www.uwpand.nl als extra service naar ondernemers toe. "Met uwpand.nl willen we vragers en aanbieders van kantoor- en bedrijfs ruimte en kavels in Zuidwest-Neder land sneller en efficiënter bij elkaar brengen en op die manier de econo mie van deze regio stimuleren", aldus Guido van Liefland van Economische Impuls Zeeland. Volgens de ontwik kelingsmaatschappijen is www.uw- pand.nl de eerste site in Nederland die voor een bepaalde regio het aan bod van bedrijfsonroerend bundelt. Voor ondernemers die op zoek zijn naar een nieuwe locatie is de site een uitkomst. Ze kunnen een vrij gedetail leerde zoekopdracht geven. Zo kun nen ze onder meer aangeven in welke regio of welke plaats ze een pand zoe ken, of het huur of koop moet zijn en wat het minimaal en maximaal te ko pen of te huren oppervlakte moet zijn. En vinden ondernemers een be paald pand interessant dan kunnen ze online de informatie en foto's bekij ken. Ook is er informatie over de re gio op de site beschikbaar. "Omdat het totale aanbod van alle in het gebied actieve makelaars en ande re vastgoedpartijen op de site is opge nomen, hoeft de ondernemer die op zoek is naar passende kantoor- of be drijfsruimte hiervoor niet langer een bezoek te brengen aan de vele indivi duele websites van de aanbieders", stelt Van Liefland. "En dankzij de me dewerking van en samenwerking met deze commerciële vastgoedpartijen, geeft onze database op elk moment een volledig overzicht van het aan bod in Zuidwest-Nederland." Voor aanbieders van bedrijfsonroe rend goed is de site ook interessant. Die kunnen hun aanbod namelijk gra tis op de site laten zetten. Zij kunnen de verkoopinformatie van het object doorgeven aan Rewin of Impuls, zo als de adresgegevens, het aantal vier kante meter kantoor- en bedrijfsruim te, de indeling, prijs en zaken als bij voorbeeld maximale vloerdruk, vrije hoogte, logistieke- en andere voorzie ningen, elektriciteitaansluitingen en de bereikbaarheid. Ook foto's kun nen aangeboden worden. Aanbieders van bedrijfsonroerend goed in Zee land kunnen de informatie mailen naar BOGZeeland@uwpand.nl. Aan bieders in de regio West-Brabant kun nen hun informatie naar BOG- West-Brabant@uwpand.nl sturen. Bedrijventerrein Nishoek bij Kruidingen is gewild vanwege de goede be reikbaarheid en de ligging pal aan de A58. Foto: Denvon Media "Daar zit al een groothandel in vis en schelpdieren, Adri Zoon. Die wil fors uitbreiden", legt Van Dijke uit. De gemeente is overigens wel verrast over de goede verkoopcijfers. "We kunnen wel spreken van een record verkoop. Zeker in deze tijd is het ge meentebestuur blij te kunnen consta teren dat een flink aantal onderne mers kennelijk weer mogelijkheden ziet voor verdere groei en dat de keu ze daarbij op Reimerswaal valt", al dus Van Dijke. Intussen werkt de gemeente Reimers waal hard aan de toekomst. Want de gemeente wil aan de vraag blijven vol doen en bedrijfsgrond blijven uitge ven. Daartoe staan twee projecten op stapel. "Als eerste willen we het be drijventerrein Olzendepolder bij Yer seke uitbreiden. En ook een uitbrei ding van de Poort bij Rilland staat op het programma", zegt Van Dijke. "Met die twee projecten kunnen we toch zeker de eerst komende tien jaar vooruit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 143