economie 113 Autopremie fors duurder Nu 3 liter voor de prijs van 2,5 liter! Boete voor voorkennis bij Grolsch Consument minder somber over groei 'Weer dip huizenmarkt' X international Verzekeraars verhogen prijs na waarschuwing van DNB Zoeken tussen bouwrommel Begrotingstekort WonWF!?vv/eelde met top-uitzicht! Aweumelinghe zaterdag 19 februari 2011 den haag - De autoverzekering wordt duurder. De kosten gaan vanaf 1 maart omhoog, vooral door de stijging van de assurantie belasting, ook wel verzekerings taks genoemd. Verder heeft een aantal verzekeraars de premies ver hoogd, na een waarschuwing van De Nederlandsche Bank eind vo rig jaar. Volgens tussenpersoon en prijsver- gelijker Independer zullen meer verzekeraars volgen. Autobezitters gaan daardoor tientallen euro's enschede - Een ex-secretaresse van Grolsch, haar partner en diens vader zijn in de voorkenniszaak over de verkoop van bierbrouwer Grolsch aan SABMiller veroor deeld tot geldstraffen. De rechtbank van Amsterdam acht bewezen dat de 38-jarige se cretaresse in 2007 thuis iets heeft gezegd over een op handen zijnde overname bij Grolsch. Daarom had ze het zo ongewoon druk op haar werk. Haar 39-jarige partner heeft zich die kennis vervolgens la ten ontfutselen door zijn 64-jarige vader, die aandelen Grolsch kocht en flinke winst maakte. De inmid dels ontslagen secretaresse en haar partner krijgen beiden een voor waardelijke geldboete van 1.000 eu ro. De rechtbank noemt het delen van de genoemde informatie in huiselijke kring 'weliswaar straf baar maar enigszins begrijpelijk'. De vader wordt de voorkennis het zwaarst aangerekend. Hij heeft vol gens de rechtbank 'een kwalijke rol' vervuld tegenover zijn zoon en diens levenspartner. Hij krijgt een onvoorwaardelijke geldstraf en moet 10.000 euro betalen. Ook moet hij de 23.000 euro die hij er mee verdiende inleveren. per jaar meer betalen. Volgens toe zichthouder DNB zijn de prijzen van autoverzekeringen de afgelo pen jaren zo ver gezakt dat de fi nanciële gezondheid van verzeke raars gevaar loopt. Deze waarschu wing heeft veel verzekeringsmaat schappijen aan het denken gezet, aldus directeur Edmond Hilhorst van Independer. „We horen op veel plaatsen in de markt dat ze over hogere premies nadenken of daar al dichtbij zijn." Deze maand verhoogde ASR zijn premies met 8 tot 10 procent. Delta Lloyd be sloot al eerder om 5 tot 10 procent erbovenop te leggen. Bij Univé zijn autobezitters 5 procent extra kwijt. De premieverhoging geldt voor nieuwe verzekerden en bij verlen ging van de bestaande verzekering. Daar komt de hogere assurantiebe lasting nog eens bij. Die gaat per 1 maart voor alle verzekerden om hoog van 7,5 naar 9,7 procent. Voor een gemiddelde autoverzeke ring met een jaarpremie van 400 euro komt dat neer op bijna negen euro. De premies van autoverzeke ringen zijn tussen 2006 en 2008 fors gezakt door scherpe concur rentie. Inmiddels zijn de prijzen weer wat opgetrokken, maar de premies zijn nog altijd meer dan twintig procent lager dan in 2006, aldus een index van Independer. Autoverzekeringen waren in mei 2008 het goedkoopst. Sindsdien zijn de premies gemiddeld 13 pro cent gestegen, ofwel 50 euro per jaar. wiiiimmrffiiiiiii'*MiMiiiiiiiiMiriiiiiiiiifiiiiiiiiHi«iMHmKw«waiiJiMijajüüii[iuiaiiaimKniawwimm iróÉiiiHii sem ma sa yachtpaint.com O.a. verkrijgbaar bij: Jachtwerf Oostwatering - Veere Van der Rest Nautic - Kats Hansa Watersport - Wilhelminadorp De Zuidschor Watersport - Wolphaartsdijk Jos Boone B.V. - Middelburg De Arne - Arnemuiden Busmariteam - Sint Annaland Delta Marina - Kortgene Delta Yacht - Colijnsplaat Jachtwerf Duivendijk - Tholen Jachtwerf de Grevelingen - Scharendijke Aricom - Temeuzen Bijl Watersport - Brouwershaven Mulder Yachtservice - Zierikzee Vermeulens Jachtwerf - Terneuzen Visser Watersport - Bruinisse Luteijn - Axel Zwemer Watersport - Kamperland Yerseke Watersportservice - Yerseke Kosten Watersport - Breskens Jachtwerf Delta - Breskens Van Dongen Verf B.V. Gerard Walschapstraat 14 3245 MD Sommelsdijk T: 0187 - 482381 F. 0187 - 482878 y E: info@vandongenverf.nl den haag - De stemming onder consumenten is in januari en fe bruari fors verbeterd. In vergelij king met december zijn veel min der Nederlanders pessimistisch over de economische ontwikke ling. Het aantal somberaars is nu nog 5 procent groter dan het aan tal optimisten. Dat verschil was 14 procent. De koopbereidheid verbeterde ook. Consumenten vinden de tijd gunstiger voor het doen van grote aankopen. Verder denken ze iets minder negatief over hun eigen fi nanciële situatie. Ondanks de ver betering is de koopbereidheid nog altijd laag. Meer consumenten rekenen op prijsstijgingen in de komende twaalf maanden. Zeven op de tien verwachten dat het leven duurder wordt. De crisis is voorbij en de werkloos heid daalt maar de winkelier staat niet te juichen, zo meldde het Eco nomisch Bureau van ING gisteren. De omzet in de winkels zal dit jaar licht toenemen maar de marges van de winkeliers staan onder druk. De prijzen zullen dit jaar har der stijgen dan de lonen, dus de consument moet op de kleintjes blijven letten. Daarnaast hebben de winkeliers te maken met hoge re inkoopprijzen die het gevolg zijn van hogere prijzen voor voed sel en grondstoffen. den haag - Het begrotingstekort over 2010 valt waarschijnlijk 0,6 procent minder ongunstig uit dan eerder verwacht. In de jongste be rekeningen gaat het ministerie van Financiën nu uit van een tekort van 5,2 procent van het bruto bin nenlands product, waar afgelopen november een tekort van 5,8 pro cent werd verwacht. De verbete ring komt deels doordat de belas ting- en premieontvangsten 2 mil jard hoger uitvallen dan voorzien. voorburg - Neprom, de vereni ging van projectontwikkelaars, vreest dat de woningmarkt op nieuw inzakt. Dat komt volgens Neprom doordat banken steeds te rughoudender worden met het verstrekken van hypotheken en door de oplopende rente. Het afgelopen jaar werden 26.500 nieuwe huizen verkocht, tegen over 17.700 in 2009, meldt Ne prom. Oudere woningen deden het een stuk slechter, de verkoop bleef op hetzelfde niveau steken als het jaar daarvoor. Neprom pleit te er eerder al voor om starters tij delijk vrij te stellen van het beta len van overdrachtsbelasting. SHENYANG - Een Chinese man zoekt tussen de rommel op een bouwter rein in Shenyang naar bruikbare spullen. Het Chinese bureau voor de statistiek maakte gisteren bekend dat de huizenprijs afgelopen twaalf maanden op veel plaatsen weer 10 procent is gestegen. De overheid doet vergeefse pogingen de verhitte huizenmarkt af te koelen. Zo zijn re gels voor speculanten en projectont wikkelaars aangescherpt, foto ANP «éMMÉËÉÉMtfËli hét oosterschelde drieluik www.weumelinghe.nl INFODAG 26 februari 11.00 -13.00 uur op de bouwlocatie aan de Binnendijk te Wemeldinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13