Extra impuls voor de kanaalzone Een overval, het zal je maar ov men! verpakkingen Met een gloednieuwe druk pers waarmee een investe ring van acht miljoen euro is ge moeid, is Elopak Temeuzen klaar voor de toekomst. Elopak is een van 's werelds toonaangeven de leveranciers van verpakkings systemen voor vloeibare voe dingsmiddelen. „We gaan ervan uit dat de nieuwste machine me dio juni 2011 operationeel is", zegt Plant Manager Reinard Dreesmann van Elopak Temeu zen. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Als leverancier van totaalsystemen met organisaties en partners in meer dan veertig landen en klanten in meer dan tachtig lan den, streeft de Elopak Groep ernaar om haar internationale expertise en producttechnologie toe te passen in nieuwe markten en toepassingen. Met een totaal van ongeveer 150 me dewerkers is Elopak Temeuzen een van de belangrijke werkgevers in de kanaalzone Gent-Temeuzen, goed voor regionale werkgelegenheid en economie. De hoofddirectie van Elo- 11 pak in Noorwegen heeft goedkeuring gegeven om in haar grootste produc- tiefabriek in Terneuzen de laatste flexo oplosmiddelenpers te vervangen door een nieuwe BHS UV-Flexo drukpers. Deze vijfde UV-Flexo ma chine genereert, met eenzelfde bezet ting, twintig procent extra productie capaciteit. De converting plant in Ter- neuzen produceert momenteel drie miljard verpakkingen op jaarbasis. ,,Het enige probleem waar we met de ze verhoogde productiecapaciteit te genaan lopen is de opslagcapaciteit van gecoat board en gereed product. Een werkgroep is momenteel een aan- tal mogelijke scenario's aan het onder zoeken, waaronder een compleet nieuw vol automatisch magazijn op het terrein van onze coating plant Elo- coat, waar ongeveer 40.000 vierkante meter grond braak ligt", verklaart Dreesmann. Elopak is een van de mondiale leiden de leveranciers van verpakkingssyste men voor vloeibare voedingsmidde len en ontwikkelt, vervaardigt en ver koopt complete systemen voor ver pakkingen voor niet koolzuurhouden de vloeibare voedingsmiddelen. Er zijn internationaal ongeveer 3000 mensen werkzaam (inclusief partners hips) en de Elopak Groep genereert een jaarlijkse omzet van zo'n 750 mil joen euro. De multinational is be kend als leverancier van Gable Top verpakkingen met het Pure-Pak® sys teem. Elopak verkoopt op jaarbasis ruimt twaalf miljard verpakkingen aan klanten in de zuivel-, vruchtensap pen- en vloeibare voedingsmiddelen markt. Duurzaam ofwel maatschappe lijk verantwoord ondernemen (MVO) is een van de speerpunten van beleid van Elopak. „In de perio de 2004-2011 heeft Elopak geleide lijk aan heel haar drukproces omgezet naar UV-Flexo. Dit is goed voor het milieu want het UV-Flexo drukpro ces levert aanzienlijk minder produc tie-afval op. Bovendien is de uitstoot van koolwaterstof-emissies sinds 2004 met zeventig procent gedaald. Min der C02-uitstoot heeft een positief ef fect op de carbon footprint van de kar tonnen drankverpakking en levert dus een positieve bijdrage aan het mi lieu", aldus Inge Eggermont, Mana ger Communications Environment- al Affairs.Binnen het duurzaam onder nemen komt de maatschappelijke be trokkenheid van Elopak onder andere tot uiting in de jaarlijkse Goede Doe len Dag. Zo werden onlangs door me dewerkers van Elopak Temeuzen maar liefst zes cheques ter waarde van 3000 euro uitgereikt aan zes goede doelen: Actie Frisse Lucht van Hum- anitas, Stichting Ambulance Wens, Duchene Parant Project, Energy4All, Stichting Hospice Zeeuwsch-Vlaande ren en Project Imado. Er werd een se lectie gemaakt uit de door de mede werkers ingediende goede doelen. De persoonlijke betrokkenheid van de medewerkers bij de keuze van de goe de doelen en de uitreiking van de cheques gaf een speciaal tintje aan het event. Economisch gesternte In weerwil van het mindere economi sche gesternte blijft Elopak innoveren en investeren. „Gelukkig is de finan ciële crisis grotendeels aan ons voor bij gegaan. In 2008 werden in de pro ductie plant in Temeuzen 2,5 miljard kartonnen drankverpakkingen gepro duceerd. In 2009 waren dat er 2,7 mil jard en 2010 hebben we afgesloten met een productievolume van bijna 3 miljard verpakkingen. In de conver ting plant in Temeuzen hebben we in juni 2009 een maandrecord gereali seerd van 257 miljoen verpakkingen. Zeeland krijgt te maken met een toenemend aantal overvallen. Af gelopen jaar werden er in deze regio zo'n 40 overvallen ge pleegd. Een overval met persoonlijke bedreiging is een nachtmerrie voor ondernemers en medewerkers. Bovendien roept een overval na afloop veel vragen op: Was de overval te voorkomen geweest? Heb ik goed gehandeld? En: hoe ga ik om met iemand die slachtoffer is ge worden van een overval? Het antwoord op deze en andere vragen staat centraal op de bijeenkomst "Een overval, het zal je maar overko men!" op 14 maart te Goes. Tijdens de bijeenkomst worden de ontwikkelingen rond overvallen in Zuidwest-Nederland toegelicht. Een ondernemer, die zelf slachtoffer is ge weest, vertelt over zijn ervaring. Dit wordt gevolgd door een nagespeelde situatie met een trainer Fred Stuij en een professioneel acteur. Deze trainer verzorgt al jaren trainingen Criminali teitspreventie. Hij gebruikt in zijn ver haal voorbeelden uit de praktijk. Zo laat Fred Stuij zich in een simulatie overvallen en geeft bruikbare tips aan u. De nagebootste situaties kunnen emo ties oproepen. Na afloop kunnen deel nemers naar behoefte- napraten over hun ervaring als zij slachtoffer zijn ge weest van een overval. Slachtoffer hulp is daarvoor aanwezig. Voor wie? Deze avond is speciaal bedoeld voor ondernemers, bedrijfsleiders en mede werkers uit de Oosterschelderegio. Met deze bijeenkomst kunt u het risi co van een overval in uw bedrijf of winkel verkleinen. Ook leert u hoete handelen bij een overval. Kosten Deze avond wordt mogelijk gemaakt door Kamer van Koophandel Zuid west-Nederland, Gemeente Goes, Po litie Zeeland en Regionaal Platform Criminaliteitsbeheersing Zeeland. Dankzij sponsoring door de Provin cie Zeeland en de gemeente Goes kost deelname aan deze avond slechts 10 euro per persoon (max. 5 deelne mers per bedrijf). Uitsluitend PIN-be- taling aan cle ingang mogelijk. Programma U kunt zich aanmelden via www.kvk.nl/overvalgoes 19.00 uur 19.30 uur 19.35 uur 19.45 uur 20.00 uur 20.30 uur 21.15 uur Aanmelden Ontvangst Opening door Paul Geertman, Kamer van Koophandel Welkom door René Verhulst, burgemeester gemeente Goes Ontwikkelingen rondom overvallen in Zeeland door Jaap Hollebrand, Politie Zeeland Praktijkvoorbeelden in Zuidwest-Nederland, presentatie door Politie Zeeland, Openbaar Ministerie en Slachtofferhulp Nederland Simulatie overval - training en tips door Fred Stuij Afsluiting met borrel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 138